Poroshenko sai luun kurkkuun

Istuu nyt naama punasena ja hikoilee.
Sota korruptiota vastaan ei oikein etene kun ukko itse piilottelee rahojaan Panamaan.

Hollantilaiset sitten pistivät Ukrainan konkurssiin. IMF ei enää anna lainaa korruptiopesään.

Saman tekevät Erdoganille vielä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hoolantikin haluaa lopetta lähentymisneuvottelut.

Äänestä

"Istuu nyt naama punasena ja hikoilee."

Toveri Hallaoja on peräti käynyt paikan päällä ja nähnyt:-)

"Saman tekevät Erdoganille vielä."

Ja epäilemättä myös Putinille ja hänen lähipiirilleen!

Äänestä

Jos Arseniikki Yatsenjuk kaappaa jonakin yönä vallan Porosenkolta, on sentään pieni pesämuna hällä Gayman saarilla pakosaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallaoja kirjoitti:

Istuu nyt naama punasena ja hikoilee.
Sota korruptiota vastaan ei oikein etene kun ukko itse piilottelee rahojaan Panamaan.

Hollantilaiset sitten pistivät Ukrainan konkurssiin. IMF ei enää anna lainaa korruptiopesään.

Saman tekevät Erdoganille vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu