Petteri Orpo: Laittoman mashantulon uhka ei ole

681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sehän oli niin laillista ja OK viime vuoden puolella että nyyh nyyh.

Äänestä

Politiikkoloinen orpo heiluttaa taas vaan huuliaan rajat ovat edelleen avoinna ja taikasanalla asylum ojennetaan välittömästi tukku Suomalaisten veronmaksajien euroja.

Äänestä

Ei niin, kiitos Petteri Orvon joka ei ole tehnyt yhtään mitään.

Äänestä

Soinihan lupasi juuri telkkarissa, että maahanmuuttoon voidaan ottaa lisää velkaa, kun ne on tähänkin asti velkarahalla maksettu, joten ei huolta, vaikka niitä tulisikin lisää.

Stubbi kyllä sanoi, että syöntivelkaa ei voida ottaa, kun en ole talousihmisiä en ymmärrä mitä velkaa tuo maahanmuuttovelka on , vissiin niillä maahanmuuttajilla on eväät mukana, kun ne eivät syökään.

Äänestä
  • Eilen kirjoitettiin, että niille aletaan rakentaa asuntoja, noin 5000 €/neilöhinta stadissa. Kyllä niihin saa palamaan rutkasti rahaa, vaikka lainoja vain annettaisiin. Heitä on 32 000 kukin kuluttuaa 16 000 €/vuosi. EU:lta tulee 8000 €/ lärvi. EU perii varmaan tuon vuoksi enemmän jäsenmaksua.

    Osa niistä on sijoitettu ehkä oppilaitoksiin, se maksaa, että niillä on uudessa asuinpakassa järjestetty koulutusta. Kulkeminen, asuminen, lainoitus, kouluun tarvitaan enemmän henkilökuntaa ja kursseja.

    Ihmisten ilmaiseksi ylläpitäminen on loputon suo, syntyy vaan paskaa. Se koskee kaikkia. Olisi järkevää aina keksiä työtä kaikille kynnelle kykeniville. Lisäksi tämän uutisen mukaan, niitä alkaa taas vyöryä lisää, kesällä on ulkona yöpyminen helpompaa.

    Äänestä

Wahlroos Nordeasta HBL:lle: Olemattoman pieniä rahasummia
7.4.2016
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001153860.html

Kun on niin mitättömän pieniä rahoja pelissä ja Wahlroosilla on kenties jo enemmän rahaa kuin valtioilla, niin toivoisi kyllä vähän, että suomalaiset nyt tarkkaan miettivät, tarvitseeko Wahlroossi enää killinkiäkään pankkiinsa rahaa. SDP siirtyy sieltä pois, kunpa koko puolueen yksityistilitkin siirtyisivät muualle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poistunut kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016040721377516_uu.shtml



....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu