KIEMUNKI JATKAA! JÄRKI VOITTI !

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016040721379647_uu.shtml


"Varoituksen saanut Terhi Kiemunki saa jatkaa eduskunta-avustajana
Torstai 7.4.2016 klo 16.33 (päivitetty klo 16.50)
Lea Mäkipään (ps.) eduskunta-avustajana toimivalle Terhi Kiemungille on annettu varoitus Facebook-kirjoittelusta."


Kiemunki kaplakassa häipyi ensinnä järki, mutta onneksi se palasi ainakin osittain!


Late Lapista. SSSS Ry!
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

KIEMUNKI EI TIENNYT ETTÄ SOINI VANNOI POTKIVANSA PUOLUEESTA ULOS KAIKKI JOTKA ARVOSTELEVAT MUSLIMIA


http://yle.fi/uutiset/kotimaa/article8409302.ece

"Kansa on kyllästynyt manipulointiin, kontrolliin ja valehteluun" – tämän vuoksi MV-lehteä luetaan

SOINI: JOTKA ARVOSTELEVAT MUSLIMIA, HE SAAVAT POTKUT islamfeindlichen Sprüchen ... fliegt raus http://www.faz.net/aktuell/politik/euroskeptiker-finnlands-aussenminister-will-keine-neonazis-bei-seinen-wahren-finnen-13871008.html

In regelmäßigen Abständen wirft Soini Leute aus der Partei, die mit rassistischen oder islamfeindlichen Sprüchen oder durch Sympathie mit Nazi-Organisationen aufgefallen sind. „Wer die Grenzen überschreitet, fliegt raus“, sagt er

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1446870094629.html Enintään 10 prosenttia puolueen jäsenistä edustaa maahanmuuttovihamielistä kantaa, Soini sanoi http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/soini-pesee-perussuomalaisia-eu-salonkeihin-kelpaavaksi-pahimmat-pelot-eivat-ole-toteutuneet/5546966 Frankfurter Allgemeine -lehti kirjoitti Suomen ulkoministeristä, joka ”kesyttää vihapuhujat ja auttaa pakolaisia”

Äänestä

Kiemunkia vaadittiin Rockradiossa jättämään lapset rauhaan. Nyt samaa ohjelmaa mainostetaan pätkällä jossa toimittaja vertaa nuorinta poikaansa kerran sulaneeseen pakastebroileriin. Luulisi lapselle olevan vaikeaa kuunnella tälläistä solvaamista isänsä suusta radiomainoksessa. Minusta julkisen sananneuvoston pitäisi puuttua lapsen puolesta asiaan ja rangaista ko henkilöä ja ko kanavaa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late_Lapista1 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016040721379647_uu.shtml


"Varoituksen saanut Terhi Kiemunki saa jatkaa eduskunta-avustajana
Torstai 7.4.2016 klo 16.33 (päivitetty klo 16.50)
Lea Mäkipään (ps.) eduskunta-avustajana toimivalle Terhi Kiemungille on annettu varoitus Facebook-kirjoittelusta."


Kiemunki kaplakassa häipyi ensinnä järki, mutta onneksi se palasi ainakin osittain!


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu