Suomea uhkaa perikato

Voimme pilata Suomen lopullisesti.
Tulevat sukupolvet kiroavat tämän
päivän päättäjät helvettiin.
Tyhmiä johtajia, joita ei kiinnosta kuin oma
rahapussi.
779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Väkimäärältää suuret kansat pystyvät estämään muslimien maailmanvalloituspyrkimykset. Toki niissäkin muslimit aiheuttavat jatkuvasti levottomuuksia, hyvänä esimerkkinä USA, Intia, Pakistan.
Pienet kansat muslimit alistavat, hyvänä esimerkkinä Kosovo, jonka asukkaista on nykyisin 90 prosenttia muslimeja, elunperin sataprosenttisesti ortodoksikristittyjen maassa.

Äänestä

Kohta on suomi konkurssissa, maahanmuuttajiin menee pari miljardia kun ottaa huomioon aiemmin tulleet. EU:n jäsenmaksu toiset pari miljardia kreikan ja muiden maiden tukemiset, takaisinpäin ei tule kuin murto-osa. Valtion velka eikun kasvaa jatkuvasti. Luulin et suomi on itsenäinen valtio joka päättää itse omista asioista, mutta se taitaa olla jo historiaa.

Äänestä

Sen ymmärtäisi jos valloittajina olisi vieraat sotajoukot aseineen. Mutta että vapaa-ehtoisesti suostutaan tähän suomen tuhoamiseen. kristittyjä vainotaan ympäri maailmaa ja meille tulee vain näitä vainoajia. Käsittämätöntä????

Äänestä

Miksi päättäjät eivät tee tärkeintä päätöstä eli sitä, että autetaan alkuperämaissa ja -kulttuureissa - EIKÄ SUOMESSA!

Siten voimme antaa nopeinta ja tehokkainta apua mahdollisimman monille ilman, että oman maamme ja kansamme tulevaisuus vaarantuu.

Äänestä

Vain täydellinen perikato ja romahdus avaa ihmisten silmät. Se nyt tarvitaan. Romahduksen jälkeen voidaan muutamassa kymmenessä vuodessa saada uusi alku ja järkevämpi hallinto.

Äänestä

Mamutuksen kustannukset pitää nostaa mahdollisimman suuriksi. Vapaaehtoistoiminta on lopetettava. Auttajia tulee välttää ja halveksia, koska he edesauttavat mamutusta. Veronjenmaksua on vältettävä ellei veroja kiertämällä, niin olemalla tekemättä verotettavaa työtä ja toimintaa. Yhteiskunnalle ei saa maksaa mitään, vaan on hyödynnettävä kaikki sosiaalipalvelut ja tuet. Kaikki maksut ja työt pitää tehdä pimeästi. Kun mikään muu ei näytä auttavan, niin valtion tulot on romahdutettava ja menot räjäytettävä.

Ehkä silloin päättäjämme viimein toteavat yhteen ääneen, että Suomella ei ole varaa vastaanottaa pakolaisia, vaan heistä on päästävä lopullisesti eroon.

Tällä hetkellä päättäjät ovat kuin silmiään pyörittelevät ja suutaan aukovat, viattomat kalat kuivalla maalla. Eli, täysin väärässä elementissä, jossa jokainen teko kuivuu kokoon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lappuluukulle kirjoitti:

Voimme pilata Suomen lopullisesti.
Tulevat sukupolvet kiroavat tämän
päivän päättäjät helvettiin.
Tyhmiä johtajia, joita ei kiinnosta kuin oma
rahapussi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu