Taas samaa paz*kaa suoltanut. Milloin tuo joutavan p*** suoltaminen sdaadaan kuriin?
Mäkisen mökinät kaatuvat heti kun alkaa ajattelemaan niitä.
Mäkinen: "Kun ihmisiä puolustetaan ja asetutaan hätää kärsivien ihmisten rinnalle, tällaisilla asioilla ei voi laskelmoida. On autettava, kun ihminen on hädässä".
Mistä Mäkinen tietää kuka on hädässä ja kuka ei? Toki silloin KUN ON HÄDÄSSÄ pitää auttaa, mutta jos olet vaeltanut Euroopan läpi ja et ole hakenut turvapaikkaa vaan "shoppailet" sillä missä olisi parhaat edut, niin ET OLE HÄDÄSSÄ.
Mäkinen: "Arkkipiispa tähdensi, ettei kirkko piilottele ketään, vaan auttaa esimerkiksi kielteisen päätöksen saaneita kaikkien mahdollisuuksien mukaan yhdessä viranomaisten kanssa".
Mitä ihmettä??? Suomessa on jo olemassa lailliset järjestelmät ja valitusoikeus päätöksiin. Mäkinenkö yrittää ratkaista laillisten järjestelmien puolesta mikä oikein ja väärin!
Mäkinen: "Maailmassa elämisen edellytykset eivät jakaudu tasaisesti ja meillä täällä on enemmän kuin meille kohtuullisesti kuuluu".
On näköjään röyhkeyttä ja otsaa syyttä isiämme siitä että raivasivat ja taistelivat, jotta lapsillansa olisi parempi elämä. Eikö jokainen vanhempi halua lapsilleen parempaa elämää. Ei nykyinen elintaso ole taivaasta tippunut vaan isiemme hiellä ja verellä ansaittu. Silläkö sitä omaa maata rakennetaan että lähdetään pakoon muualle ja palataan kunhan olosuhteet paranee? Missä Suomi olisi jos kaikki nuoret armeijaikäiset miehet olisivat lähteneet pakoon sotien aikana?
Kyllä todella ihmetyttää millaisia pösilöitä kirkko keskuudessaan kasvattaa ja tuollainen selkärangaton mato vielä valitaan johtavaan virkaan.HUHHUH.
Arkkipiispa Mäkinen 9.4.2016
kanaljaulos
1
133
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po393369Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162615Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242574Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441826- 251546
- 1211321
Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2791278Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.901239- 1071148
Kosulan Keisari karviossa
Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo241146