KysykääpäsJoku

Ottakaapas joku asiaksi ja kysykääpä vaikka Korkeasaaren eläintarhan johdolta onko heillä mitään tietoa tästä Ähtärin panda-hankkeesta.
Onko koko projektia olemassa muuta kuin joidenkin paikallisten 'poliitikkojen' puheissa. Onko koko touhu taas vain vedätys jolla saadaan veroeuroja vedättäjien taskuun.
9438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ainakin ex-Korkeasaaren johtaja Jukka salo on oleillut täällä jo pitkään. Liekkö par vuotta. Laita gookleen Jukka Salo näet, että luottamusta minulla ei ainakaan ole jos verovaroilla saa luottokorttia käyttää.
Sopii hyvin Ähtärin porukkaan ja hotelliin koko suku Kiinasta asumaan.. sanoi Pandan hoitajat

Äänestä
  • Kirjoitusvirheiden määrä kääntäen verrannollinen älykkyysosamäärään .:))
    Parempi kun teet klapeja saunan takana ja jätät pandat "viisaammille".

    Äänestä

  • JOS TÄSSÄ HUPPELISSA PYSTYT PAREMPAAN OLET HUIPPU. SINÄ SE JO VUOSIA OLET LEIKKINYT ERI PALSTOILLA ÄIDINKIELEN OPEETTAJAA. NÄYT VAAN SELVÄÄ SAAVAN JA SE VITUTTAA KUN ASIAT SELKENEE JA PÄÄT HUMALTUU..

    Äänestä

Pandat tulevat, mikä on erinomainen asia sen lisäksi, että myös Hotelli tulee eläinpuiston omistukseen!Ähtäri nousuun!

Äänestä

Yippii
tarkoit varmaan kuntalaisten omistukseen. Kattele elukkapuiston ja hotellin tilinpäätösiä vaikka inoaB2B hausta. Niin näet hieman mitä erinomaiauutta siinä on. Mutta onneksi korko% on negatiivinen.
Mutta aivan todellisuudessa velan suuruus on sellaisissa lukemissa ettei sen takaisinmaksu onnistu ilman reilua kunnallisvero% nostoa. Jos joku väittää ettei nämä ostot ja lainanotot tule kuntalaisten maksettavaksi loppujen lopuksi niin hän puhuu muunneltua totuutta.
Katsokaa ympärillenne virkamiehet ja luottamushenkilöt.
Lopettakaa kaupungin velkaannuttaminen.

Eikä matkailu eikä matkailualueen jatkuva palvominen pelasta Ähtäriä.
Ei kertonut viranhaltija paljonko euroja matkailuun on kulunut. Mutta ei kertonut sitäkään paljonko se yksi euro tuottaa takaisin.

Äänestä
  • Negatiivinen se matkailuun sijoitetun euron tuotto.

    Äänestä

  • Ei ne ymmärrä numeroita saatikka, rahan menetystä. Ne katsoo vaan pilkkuja ja pisteitä. Luulevat sillä mitattavän älykyyttä ja ymmärrystä.
    Minäkään en ole pilikun nussija, mutta taloudesta ymmärrän.

    Äänestä

Alavus maksaa velat joten älkää huoliko

Äänestä
  • Johteen munaus oli se halkokaari ja yksi tönö törröttää koko karessa. Voi luoja tätä touhua. Ensin piti olla Riskolle tonttia, sitten Merisalolle ja mitä viellä se kokoomuksen harmaa-ukko huuliaan heilutti, Ei tullut kenellekään sinne tonttia..
    Merisalo ei tarviis täältä tontii vaan maarianhaminasta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veron_Maksaja kirjoitti:

Ottakaapas joku asiaksi ja kysykääpä vaikka Korkeasaaren eläintarhan johdolta onko heillä mitään tietoa tästä Ähtärin panda-hankkeesta.
Onko koko projektia olemassa muuta kuin joidenkin paikallisten 'poliitikkojen' puheissa. Onko koko touhu taas vain vedätys jolla saadaan veroeuroja vedättäjien taskuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu