http://www.iltalehti.fi//digi/2016031121246461_du.shtml
KRP varoittaa
- Pieniä epäilyksiä hänellä on herännyt. Mutta vaikka epäilee, niin laittomasti hankitut rahat eivät häntä häiritsisi.
IL:ään yhteyttä ottanut henkilö kertoo ottaneensa yhteen puolisonsa kanssa asiasta useita kertoja ja yrittäneensä saada tätä luopumaan hankkeesta. Hän kertoo IL:lle myös olleensa yhteydessä KRP:hen.
- Kun jostain ei makseta veroja niin laillista se ei täällä ole. Mutta tätä tekevätkin epätoivoiset ihmiset ja useimmiten luottotiedottomat.
Media alkoi rummutuksen OneCoinin ponzista
7
261
Vastaukset
- Menestyjämestari
Vanha juttu, eli taas on joltain jäänyt vihakiimassa lääkkeet ottamatta....
- Onecoinponzi
Vihakiima?
Ei se ole kulta pieni mitään vihakiimaa kun kertoo eteenpäin totuutta. Eli sitä että Onecoin on uskomattoman tökerösti toteutettu ponzi.
HIIHAA!!
Tästä alkoi se OneCoinin totaalinen alamäki Suomessa!!
Kuten olen jo ennenkin todennut, niin JULKISUUS koituu tämän coinismin kohtaloksi, sillä mikään tämän "firman" toimenpide ja eteenotto ei kestä kriittistä tarkastelua!
Aivan sama homma sen mainostetun Lontoon mega-eventin kanssa. Jos se toteutuu, niin coinistit ottavat valtavan riskin jos joutuvat valtamedian pyörittelyyn. Sitä ne eivät kestä!
Lisää julkisuutta vaan coinismille, uskovaisille alkaa kohta koittaa rankat ajat ;-)
MUAMUAMUAHHAHAHAHA
Näin on poijjaat!! Taasen!
t.Avotampio- 999jaalas
Mitä teki Rutjage..julkas sofiasta purkukuntoisesta homepesästä kuvan. Uusi PÄÄ konttori..missäs ne muut konttorit on ?. Ja taas pösilöt huutaa 150 työntekijää.höh hoijaa.
- CrystaBall
Pahintahan tässä on se, että jotkut (...) ihan aikuisten oikeasti ja syvästi uskovat tällaiseen kusetukseen. "Uusi pääkonttori" on ihan yhtä aito, kuin Parhialan rantarolexit sun muut. "Nurkan takana". StreetView ei näytä mitään tuollaista vanhan osoitteen lähimaillakaan. Käykää katsomassa ;-)
- Yoakim_
CrystaBall kirjoitti:
Pahintahan tässä on se, että jotkut (...) ihan aikuisten oikeasti ja syvästi uskovat tällaiseen kusetukseen. "Uusi pääkonttori" on ihan yhtä aito, kuin Parhialan rantarolexit sun muut. "Nurkan takana". StreetView ei näytä mitään tuollaista vanhan osoitteen lähimaillakaan. Käykää katsomassa ;-)
Kyllä se "uuden pääkonttorin" rakennus löytyy Googlemapsilla, mutta katunäkymässä rakennus on pressuilla peitetty, koska kuva on otettu remontin aikaan. 150 ihmiselle tuo rakennus on kyllä melkoinen sardiinipurkki. Tuskin Onecoin on niin kauaa pystyssä, että tarvitsee ensimmäistäkään vuokraa pytingin toimistokerroksista maksaa.
Hah! Ja puhumattakaan siitä että _jos_ siellä olisi 150 työntekijää, niin mitä helkkaria he tekisivät siellä! Joo, ehkä ne "louhii" sitä lohkoketjua talon kellarissa hakun kanssa ;-) Ja metallifirma toimittaa teräskettinkiä ;-))) (ai niin, ei voikaan toimittaa kun kettinki pitää maksaa EUROILLA, onecoin ei kelpaa)
Eikö oo hauska homma, ettei kukaan tuulipukukansalainen kyseenalaista tätä pääkonttorijuttua saati työntekijöiden määrää ;-) Niin kova on usko asiaan että tämmöiset tavallisen kansalaisen mielestä järjettömyydet menee hurmoskokouksissa kevyesti läpi.
Mutta joo, eiköhän tän ponzin parhaat päivät ole jo nähty. Palvelin pidetään pystyssä niin kauan kuin hilloa valuu sisään, mutta luulisi ettei kusetettavia enää löydy riittävästi jotta voitaisiin kattaa Rujan kulut!
MUAMUMUAHHAMUHAAHAMUAAHA
Poijjaat! Taasen!
t.Avotampio
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934722Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2043768Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311214
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611183- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30934