Poliisi ei lähde arvailemaan syytä tekojen paljouteen, mutta se syyhän me tiedetään. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041121399217_uu.shtml
Helsingissä 200 rikosilmoitusta raiskauksista 2015
uusienkka2016
781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jukka Emil Vanaja - Uli Uli Uli 10h
https://www.youtube.com/watch?v=tg3LYZfBfaI
Suvakilla pukkaa taas itkupotkuraivaria?
he Rape of Europe
https://www.youtube.com/watch?v=KUPuMs3E_k0&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=73&nohtml5=False
Mikäs se syy sitten on?
Selvitettyihin rikoksiin syyllisiksi epäillyistä raiskausrikoksien osalta koko maassa vuonna 2014 oli 508 suomalaistaustaista ja 187 ulkomaalaistaustaista. Ulkomaalaistaustaisten osuus siis oli 27 prosenttia.
Viime vuonna suomalaistaustaiset olivat epäiltynä 580 raiskauksesta ja ulkomaalaistaustaiset 196 raiskauksesta. Ulkomaalaistaustaisten osuus viime vuonna täten laski 25 prosenttiin.
Minä en tiennyt ennen rikos- ja pakkokeinotilaston taulukoita, että suomalaistaustaisten tekemien raiskausten osuus on sekä lukumääräisesti että suhteellisesti noussut noin paljon. Jos sinulla syy on tiedossa, niin kerro ihmeessä. Kiinnostaahan tuo, kun poliisikaan ei pysty arvaamaan mutta sinä tiedät.
http://pxnet2.stat.fi/PXWeb/pxweb/fi/StatFin/StatFin__oik__rpk/075_rpk_tau_110.px/table/tableViewLayout1/?rxid=76081d20-2115-4289-8c2b-21bfdf3c5c58
Ja sinä sitten tiedät ettei ne ulkomaalaiset raiskaile omissa porukoissaan oikein runsaasti? Eikö ole outoa että kertaakaan ei ole julkisuuteen tullut tietoa että mamu olisi raiskannut toisen mamun?
Juurihan tuli tietoon että Calais'n pakolaisleirillä on oikein raiskauskulttuuri eikä niistä teoista ole tullut mitään virallista julki, se vaan tiedetään että stiä tapahtuu koko ajan ja jatkuvasti mutta viranomaisille siitä ei kerrota. Suut suljetaan tehokkaasti.
Jos luit viestini, niin ehkä huomasit, että kerroin selvitettyihin rikoksiin syyllisiksi epäiltyjen syntyperistä.
Hei, sinkkunaisille seksikästä aikaa etenkin kun tulee KUUMA ARABI KEVÄT ^^