Tajusiko Halla-Aho lainkaan mistä äänesti kun äänesti Suomelle vahingollisen TTIP sopimuksen puolesta EU-Parlamentissa? Äänestikö Halla-Aho TTIP:n puolesta vain koska hänen vihaamat vihreät ja vasemmisto äänestivät sitä vastaan? Tässä asiassa vihreät ja vasemmisto olivat isänmaallisempia kuin isänmaallisten Mestari Halla-Aho.
Ihmettelen Halla-Ahon TTIP kantaa
TTPI-syvältä
14128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Halla-Aho munasi itsensä täydellisesti.
Kyllä hallapaska tiesi mitä äännesti. Kuinkahan paljon hallapaska sai selkänahoista?
Suurpääoman lobbarit puhuneet hallan ttip_n knnattajaksi?
Ei ihmetytä vallan laisinkaan sillä koskas siellä Mooseksen "Pimeyden Ytimissä"(niin, juuri siellä mihin oli aivan pakko päästä asioihin vaikuttamaan) on suomalaiset Suomen puolesta äänestäneet, niinpä.
Ja, jos ei muuta niin jätetään äänestämättä kokonaan, niinkuin näiden laittomien maahantunkeutujien kanssa äänestettäessä juuri viimeksi kävi...?
TTIP-sopimuksesta suuri artikkeli tai kuvat, mitä saksalaiset siitä ajattelevat.
Kuka maksoi Halliksen mielipiteestä?
http://www.zerohedge.com/news/2016-04-23/its-trojan-horse-thousands-germans-protest-ttip-deal-day-obama-visit
http://lopunajat.fi/tv/index_beta.php#
vastustan voimakkaasti.
Mitä vahinkoa sopimuksesta on Suomelle? Miksi joku markkinoi sopimusta vahingollisena?
Et siis tiedä, tietämättömyys on maailman palkka ja persujen perisynti
Se on vahingollinen ainoastaan vihervasemmistohippien mielestä. Kaikki järkevät ihmiset sen sijaan kannattaa sitä.
Ole sinä hiljaa kun et ymmärrä koko asiasta mitään.
..siinä taas asiaa, johon pitää laittaa valtion valvontaa ja osallisuutta. Amerikka on valtavan hieno demokratia ja vapaanmaailman esikuva,mutta euroopassa ei saa päästää yritysten valtaa älyttömyyksiin. Siinä ei ole järkeä. On tärkeää, että tässäkin asiassa otetaan järkikäteen eikä vanhojen vasureiden ja oikeistolaisten tunteiden pohjalta ryhdytä pilaamaan asioita..
Mestari on nyt erehtynyt pahemman kerran.
Tuo helsinkiläinen kukkakeppi on päästä varpaisiin Usan omistama Pentagonin juoksupoika Suomessa. (Ja lisäksi sivari)
Mites tämän TTIP-homman kanssa on nyt mennyt? Jäikös se vähän vaiheeseen? Auttaisko talouden pikafiksaamista koronan jälkeisessä ajassa?