Poliisilta kesti 45 min, lapsi PULASSA

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041221404439_uu.shtml

Taitaa poliisin aika mennä nettikirjoittelujen kyttäämiseen, kun lapsetkin saavat odotaa noin kohtuuttoman kauan pelastumistaan.
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hallitus on leikannut poliisin resurssit minimiin, ei riitä poliiseja enää joka paikkaan varsinkaan pitkän matkan päähän. Sama koskee ambulansseja, ensihoidosta on leikattu rajusti, joten ambulansseja on myyty ulkomaille ja miehistöt ovat saaneet kenkää. Jopa kaupungissa ambulanssia voi joutua odottamaan 15 minuuttiakin ja jos kyseessä on sydänkohtaus niin odottaja on siinä vaiheessa vainaa.

Äänestä

Ylinopeuksien valvonta on ainakin helsingissä huonolla tolalla.

Äänestä

Ei koske lapsiasiamiestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poliisi_hakoteillä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041221404439_uu.shtml

Taitaa poliisin aika mennä nettikirjoittelujen kyttäämiseen, kun lapsetkin saavat odotaa noin kohtuuttoman kauan pelastumistaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu