SDP:n puheenjohtaja Antti Rinne ei lähde puolueensa presidenttiehdokkaaksi seuraavissa vaaleissa, kertoo Iltalehti. Rinne sanoi lehdelle, ettei ole edes harkinnut asiaa eikä tule harkitsemaan.
Antti Rinne ei lähde presidenttiehdokkaaksi
hyväniin
979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi harmi! Tässä olisi jo ollut valmis vaalijulistekin jokaiseen Suomen lyhtypylvääseen ja työväentalojen seiniin!
http://i.imgur.com/wJHOMt9.jpg
Se on hyvä ettei mene itteensä nolaamaan muutaman prosentin kannatuksella.
Aivan sama, mutta luultavasti Pertti Kurikan Nimipäivät-bandistä kuka tahansa pystyisi parempaan suoritukseen kuin Antti Rinne.
SAK:n helponrahan Heinäluoma ja SAK:n eläinseksi-tarja kilpasilla?
Tuomiojan ovat venäläiset jo valinneet.
Kolmoisleuka-Rinne lupaa ryhtyä presidenttiehdokkaaksi heti, kun hänelle on kasvanut neljäs leuka.
Demarit on suosionsa huipulla ja pj. pakenee jo. Eikö Rinteen kohdalla menisi enää läpi median luoma vitsi koko kansan presidentistä, mikä meni läpi Halosen kohdalla.
Demarit osaisi haukkua länttä luonnostaan ja Putin tykkäis.
hiihhhiihihihiihihihhhiii, hihittelin pitkään kun luin ko. "uutisen" .
Pöö Lipponen veti 6 % kannatuksen.
Antti S.urkea Rinne olisi pannut vieläkin pahemmaksi!!!!
Vittu mikä pelle.
Voi hitsi! Oltais saatu Rinteestä tosi vakuuttava ja karismaatinen pressa. Noooh, aina ei voi voittaa.