Onko Nato-Niinistö seniili?

Niinistö ei pysty pitämään yhden minuutin haastattelua niin että osaa ilmaista asiansa niin että muut ymmärtävät mitä sanoo, vaikka on lukenut vastauksen ulkoa peilin edessä kymmeneen kertaan.

Kun vertaa Putinin neljän tunnin kysylyihin ilman papereita on ero käsittämättömän suuri.

Eikö Suomessa ole ketään lahjakasta, joka voisi olla presidenttinä?
795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niinistöllä on niin huono ulosanto että voi myös epäillä hänen ajatuskykyjään.

USA:lla on tapana sponsoroida pinnallisia narsisteja, joilla ei normaalisti olisi oikein toivoa urasta, poliitikoiksi ympäri maailmaa. Heitä on helppo johdatella.

Äänestä

Niinistö luulee olevansa muita älykkäämpi kun käyttää oikeusistuimista tuttua että ei myönnä mitään ja puhuu epäselvästi ja katkonaisesti niin ei jää muka mistään vastuuseen.

Äänestä

On seniili!

Äänestä

Todellisuudessa Salen ulosanti on erinomaisen hyvää ja selkeää etenkin jos sitä vertaa Tiltujen rakkilauman vastaavaan!

Presidentti Niinistö on johtanut Suomen ulkopolitiikkaa rauhallisesti ja varmasti ja hänellä on takanaan koko kansan luottamus!

Tuoreimman HS-gallupin mukaan 86 prosenttia suomalaisista on sitä mieltä, että Niinistö on hoitanut tehtävänsä erittäin tai melko hyvin. Erinomaisen arvosanan antoi yli kolmannes eli 37 prosenttia.

Hän on ennätyksellisen suosittu!

Äänestä

Ei se seniili ole kun ihan rehellisesti tyhmä.

Äänestä

TP on loistava valtiomies, jota ei Tiltun pahansupa räkytysliikuta!

Äänestä

Suomen Tasavallan Presidentillä on töitä tehtävänään, eikä istua tököttää tv:ssa tuntitolkulla kuin joku narsistinen vahanaamainen pakkasukko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iniittup kirjoitti:

Niinistö ei pysty pitämään yhden minuutin haastattelua niin että osaa ilmaista asiansa niin että muut ymmärtävät mitä sanoo, vaikka on lukenut vastauksen ulkoa peilin edessä kymmeneen kertaan.

Kun vertaa Putinin neljän tunnin kysylyihin ilman papereita on ero käsittämättömän suuri.

Eikö Suomessa ole ketään lahjakasta, joka voisi olla presidenttinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu