Puhelimen laturi räjähti

NokiaEIRäjähdä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041621426319_uu.shtml

Mitä nämä räjähtelvät laturit ovat ?

Itsellä ollut aina Nokia kännykkä ja siinä Nokia laturi ja koskaan ei ole laturi hajonnut tai räjähtänyt tai mitään muutakaan.

Tälläkin hetkellä on laturi seinässä. vaikka siinä ei ole puhelinta. Laturi ei lämpene, koska ei ole suljettua virtapiiriä.

2

243

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omallavastuullasi

      Suljettu virtapiiri voi tulla oikosulusta, mikä voi tulla pyytämättä ja yllättäen pistorasiaankin ilman laturia. Ota laturi ihmeessä pois, kun et käytä sitä! Pistorasian vikaantumisen kattaa vakuutus, mutta laturia ei välttämättä.

    • SähkötUusiksi

      ½ taloa meni kuulemma pimeäksi, kun 10 A tai 16 A sulake paloi. Kertoo että on todella vanhoista sähköasennuksista kyse, jotka jo pistorasiasta päätellen tulisi uusia mahdollisimman pian.

      Ihmisillä tapana hankkia lisää sähkö vimpaimia ja silti sähkötaulu on se ikivanha ja huoneissa saattaa olla vielä rättijohdot jotka palavat iloisesti kuumettuaan tarpeeksi.

      Kun remonttia tehdään tulee myös uusia sähkötaulu ja mittari siirtää ulos ja uudet johdot ja rasiat ja kytkimet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3115
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2885
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2125
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1575
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1348
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1311
    8. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1284
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe