43 vuotta ja sanat on kuin tätä päivää

451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Tänäänkin raha ja valta kulkevat käsikkäin".
Suomessakin eduskunta on rahavallan juoksupoika ja kumileimasin, tärkeät päätökset tehdään muualla.
"Pääoma vaiko kansat on veljet keskenään".
Porvari on myynyt tai myy nyt loputkin Suomesta kasvottomalle kapitalistille ja perussuomaliset on saaneet selittäjän osan ja on oikeitten puolueitten
"pikkuporvari".

Äänestä

Tai kuuntele repe helismaan laulu. Juhlapuhe suomen kansalle, ja ihmettele mikä ei ole muuttunut.

Äänestä

NO paljonko ne persuäänestäjät on suaneet vasktiketta iänelleen ?
Teitä taijettiin kusettoo kunnolla ?

Äänestä
  • mittee tarkotat kusettamisella
    myöhän köllötettään jytkyn varjossa
    ja otettaan tosellehhii jalalle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VainSinuaVarten kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=Ay6RWSzfKd0
Kuuntele tarkkaan ja mieti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu