Miksi täällä on niin tyhmää väkeä kirjoittelemassa

Mistä johtuu että maamme puupäät ovat ottaneet omakseen juuri tämän palstan?
23241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Niin, miksi tulit tänne?

Äänestä
  • siksi aloittajakin hyppäsi suolikelkkaan,niin...kun on tyhmä. tällä palstalla on elämää,muualla ei mitään. paljon on soopaa,mutta täällä toimitaan kuten "hallitus ,k-tplpat" ja virkaloiset, sama meininki.

    Äänestä

Mikä täällä mielestäsi on tyhmää? Etkö ole kuullut vielä, että suomessa on nykyään "sananvapaus". jolloin täälläkin on pakko kirjoitella vain mitä tahansa puutaheinää hyvääpäivääkirvesvartta, kauniitailmojaonpidellyt, kauneusonkatoavaistarumuusenkunlisääntyy,
Ihmiset ovat yllättävänkin fiksuja, kirjoittavat vain kuin salakieltä sekalaista jargonia. Sellaista se "sananvapaus" teettää.

Äänestä

Palstan nimi pitää muuttaa, Hullujen menoa. Siitä hullupitoisuudesta huolehtii yksi nimimerkki, (LL).

Äänestä
  • Missä vaiheessa hanke etenee, mikä on aikataulu, hullupitoisuus on käsinkosketeltavaa.

    Äänestä

  • tarpeellinen.hanke kirjoitti:

    Missä vaiheessa hanke etenee, mikä on aikataulu, hullupitoisuus on käsinkosketeltavaa.

    Hanke on jäissä, ilmeisen tulehtunut palsta näyttää olevankin.

    Äänestä

No aloittaja osui just asian ytimeen. No että silleen.

Äänestä

Poliitikot pitävät sähläyksillään huolen siitä, että se on sitten maailman menoa!

Äänestä

No aloitaja on hyvä ja esittää malliksi oikein viisaan kirjoituksen.

Äänestä

Täällä on lähinnä kaikenlaisia julistajia, foliohattuja ja muita höyrypäitä.

Äänestä

"Oli kerran viisas kana,joka löysi viisaan sanan.Tuohon vastas tyhmä kana,olipa se
tyhmä sana."

Äänestä

Tosi fiksu aloitus! Mietippä sitä.. Kun olet ratkaissut syyn, miksi kirjoitit, olet ratkaissut kysymyksesi..! Onnea tehtävään!

Äänestä

Älähän nyt älähän nyt, täällähän on läpileikkaus kansasta ja joskus niin hyviä kirjoituksia että pelastaa synkimmänkin päivän kun saa nauraa maha kippurassa. Ei kaikkea tartte niin hirveän vakavasti ottaa :)

Äänestä

Samalla logiikalla voisi kysyä, miksi meillä on sellainen eduskunta kuin on...

Äänestä

Jos itse et ole puupää millä on sinun pää täytetty??PUMMULILLA!

Äänestä

Joopa joo. Me tyhmät tässä ihmettelemme ministerien Tiilikaisen valtion metsien myyntikuntoon saattamista samoin vesialueiden. Ministeri Bernedin tielaitostouhuja. Joilla kumallakin on yhteinen nimittäjä yhtiöittäminen ja yksitäistäminen.

Samoin tapahtuu sotessa.

Mitä kaikkea pitää kepun maakuntaitsehalinto sisällään.

Lindströmin touhutkin muistuttaa toimia 30 luvulta.

Niin näitä me kaikki pienet tyhmät täällä ihmettelemme.
Itsepähän olemme tämän halituksen valinneet paitsi Bernerillä . Taitaa olla RKP:n kätyri muka kepun riveissä?

Äänestä

Sellainen hallitus millainen kansa. EI voi kauhalla vaatia, kun ei edes pikkulusikalla ole annettu. Antakaa tyhmänkin kansan edes jossain päästellä höyryjään. Jos tällaiset palstat suljetaan, alkaa tapahtua kokonaan muulla tasolla.
Kirjoittaminen on ainoa tapa vaikuttaa, sillä voi siis vaikuttaa omaan mielenrauhaansa kun lukee oman tekstinsä, ei tarvitse enää ajatella niin paljon sitä ikävää asiaa mistä kirjoitti, kun sen saa ulos päästään.
Ei edes äänestämisellä ole niin suurta vaikutusta, ihminen kuvittelee muuttavansa jopa valtiosääntöä, kun äänestää, mutta sehän ei pidä paikkaansa. Pettymys tulee, kun mikään ei muutu.
Mutta mielipidepalstoille kirjoittaminen on siinä mielessä helpottavampaa, tietää kirjoittaessaan, että mitään ei sillä saavuta, saapahan vain ajatuksensa näkyville. Jokainen kirjoittaa itseään varten, ja itselleen. Kukaan ei edes odota että joku vastaa.

Äänestä
  • Siis kuulun myös itse tyhmään kansaan, joten tämä koskee itseäni.

    Äänestä

Kaikkein tyhmimmät ovat Twitterissä ja Facebookissa, sillä YLE antaa keskustella Suomen talousasioista vain rekisteröityneenä amerikkalaisvetoisille palstoille. Mitään selitystä YLEltä ei saa näin onnettomaan asiain tilaan.

Äänestä

Puupäät unohtavat ottaa lääkkeensä?

Äänestä
  • Ei ole enää varaa lääkkeisiin...

    Äänestä

Aloittaja kysyy, mistä johtuu, että maamme kansanedustajat ovat ottaneet omakseen juuri tämän palstan? No sehän johtuu siitä, että täällä voi käydä vapaampaa keskustelua valiokuntien ja ison salin asioista kuin kameroiden edessä, eikä tarvitse paljastaa nimeään. On lupa irroitella ja ottaa kantaa vaikka Kiinteistö-Kaisan perseeseen, mitä ei voi omalla nimellään tehdä.

Äänestä

Siksi kun ne viisaat ovat taas siirtelemässä rahojaan veroparatiiseihin ja lähtenee
nauttimaan etelän lämmöstä sekä miettimään,miten köyhällistöä parhaiten kusetetaan ,miten heistä sais ilmaisia työntekiöitä nälkäänsä vastaan ja hankkimaan
lisää matuja maahamme ,hyväntekeväisyyden nimissä .SILLÄ kyllä valtio
maksaa,köyhien kustannuksella,suuret rahat,joita taas voi kiikuttaa veroparatiisi
tileille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naurettavaa_touhua kirjoitti:

Mistä johtuu että maamme puupäät ovat ottaneet omakseen juuri tämän palstan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu