Onko oikein? Veronmaksajilta viedään kaikki omaisuus..ja minne? Pan ama
Berner varastaa VR:n Kapitalistikavereille..?
Rosvoustasanonmää
769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
TOIVOTTAVASTI Berner pistää VR:n lihoiksi ja saa sen myydyksi jollekin. Pääsisivät veronmaksajat siitäkin pohjattomasta kuluerästä eroon.
Mutta mihin ne työttömät kuluerät laitetaan...aidataan Lappiin??
Onko tuo vasemmiston virallinen ehdotus työttömyyden hoitoon vai?
Eiköhän yhteiskunta kuitenkin omistaan huolehdi, kuten ennenkin. Ja ilman VR:ää sillä on siihen huolehtimiseen jopa enemmän rahaakin, kun ei tarvitse syytää miljoonia kannattamattoman junaliikenteen ylläpitoon.
Saa maksaa kolminkertaisen hinna nykyiseen, kun pakottavat ensin työttömän käymään töissä kauempana ja avustavat sitten lipunhinnoissa jotka yksityinen on hinnoitellut niin, että kannattaa ja voittoakin tulee. Verottaja maksaa taas ulkomaalaiselle sijoittajalle pomminvarmat tulot matkakulujen vähennysten muodossa niin raide- kuin maantieliikenteellekin.
Onnibussilla pääsee matkustamaan vitosella, kun VR:llä sama matka maksaa 30 euroa. Tyhmempikin ymmärtää, ettei veronmaksajien rahoja saa enää tuhlata moiseen järkyttävään hulluuteen. Toivottavasti Berner nyt laittaa toimeksi, ja vapauttaa veronmaksajat VR:n ylläpidosta!
Itsehän valtio lunastaa voittoja VR:ltä miljoona tolkulla.
http://yle.fi/uutiset/vr_valtiolle_sadan_miljoonan_euron_osinko/7830825
Kai ne sitten lippujen hinnoissakin näkyy.
Mitäänhän nämä siat ei kaihda, jos ei pistetä henkilökohtaiseen vastuuseen tekemisistään.