Olimme yhdynnässä ja käytimme kondomia. Mies laukesi mutta jäimme vähäksi aikaa makoilemaan niin että penis oli sisälläni. Tunsin kohta että takapuoleeni valuu jotain. En tiedä mitä se oli, mutta mies kun silloin vetäisi itsensä pois, jäi myös kondomi puoliksi minun sisään. Voiko olla mahdollista, että olen tullut raskaaksi? Kuitenkin ne spermat valui vaan enimmäkseen takapuoltani vasten eikä sisääni. Onko mahdollista tulla raskaaksi jos sperma on osunut sukuelimeni suuaukolle?
Sperma pääsee kondomin välistä?
4
2952
Vastaukset
- varmuudenvuoksi
Kondomin käyttöohjeen perussääntöjä:
Kun mies on lauennut, hän vetää siittimensä melko pian pois emättimestä.
Kun siitin vedetään pois emättimestä, kondomin suu nipistetään siittimen ympärille, jotta se ei luiskahda ennen aikojaan pois siittimen päältä.
Toki joku kerkeävä siittiö voi uiskennella oikeaan suuntaan ja hedelmöittää sinut. Kysy vaikka terveyskeskuksesta, pitäisikö sinun ottaa jälkiehkäisy. Jälkiehkäisyn saa apteekista ilman reseptiä, myös apteekissa on tietoa, milloin jälkiehkäisyä kannattaa käyttää. - SperSiemen
Erittäin luultavasti olet raskaana. Tiesithän, että nainen voi pamahtaa paksuksi myös peppuun päässeestä spermasta? Siittiöt poraa pieniä reikiä suolesta emättimeen. Onnea 9 kk:n päästä tapahtuvaan synnytykseen!
- jghgsdfdsf
Mene kasvamaan aikuiseksi epäasiallisen kommentoinni sijaan. Sinulle sopii parhaiten hiekkalaatikko leikkikentäksi. Siellä lyödään lapiolla päähän ja heitetään hiekkaa silmiin. Sitten huudetaan äiti-auktoriteettia apuun.
- vahingosta_viisastuu
Jälkiehkäisy olisi pitänyt hakea heti. Nuoret ihmiset ovat yleensä hedelmällisiä, ja oletan, että olet nuori. Tosin ei nuorellakaan jokaisesta yhdynnästä ala raskaus. Siittiöt ovat uintikykyisiä, eli huonolla tuurilla niitä on uiskennellut kohtuun saakka. Ja huonolla tuurilla sinulla on ollut ovulaati niillä main. Jos menkat ovat myöhässä, tee raskaustesti. Tarvittaessa myös sukupuolitautitestit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779