Nyt on jokaisen rehellisen ja isänmaallisen suomalaisen noustava esiin ja iskettävä takaisin. On lopetettava alistuminen ahneiden liikemiesten ja lahjotun eliitin mielivallalle. Leikkaushallituksen moraali on mätä. On pantava kova kovaa vastaan.
Kolmen oikeistopuolueen hallitus on osoittanut olevansa Suomi-syöjien hallitus. Viikko toisensa jälkeen se pala palalta on myymässä Suomea ylikansallisille suursijoittajille. Veronkierron edistäminen on hallituksen toinen keskeinen tavoite.
Kaikki poliittiset keinot ovat tarpeen. Yleislakko oli Suomessa viimeksi 60 vuotta sitten. Sille on nyt selkeä tarve. Sähköverkon yksityistäminen oli vasta alku. Metsien ja järvien myyminen, rautateiden ja maanteiden myyminen, postin myyminen, vanhustenhoidon ja sairaanhoidon myyminen. Ja niin edelleen. Kaikki ovat kaupan.
Ennen vaaleja hallituksen suunnittelemista tihutöistä ei puhuttu mitään. Kuinka olisi voitukaan, koska vaaleissa saatu kannatus tuhopolitiikalle perustui valheeseen ja pimitykseen. Sipilä ja Berner eivät ole edes poliittikkoja, vaan bisneksentekijöitä. Heidän politiikkansa avaa kaikki portit veronkiertäjien ja rikollisten tulla Suomeen.
Hallituksen kannatus on jo nyt romahtanut. Missaan kannatuskyselyissä tämän vuoden aikana hallituspuolueilla ei ole enää ollut enemmistöä. Hallituksen kaataminen mielenosoituksin, yleislakon avulla ja suoraa toimintaa käyttäen tulee johtamaan demokratian pelastamiseen ja uusiin vaaleihin. On aika toimia.
Uusissa eduskuntavaaleissa Sipilä ja Berner eivät uskalla edes asettua ehdolle eikä yksikään puolue heitä tulisi ehdokkaakseen edes hyväksymään. Alexander Stubb ja Timo Soini tulevat lähtemään maanpakoon europarlamenttiin. Tai oman puolueensa ja omien rahoittajiensa heille viimeisenä palveluksenaan tarjoamiin suojavirkoihin.
Vuodet 2015-2016 ovat satavuotiaan Suomen itsenäisyyden ajan häpeällisimpiä. Suomessa on tullut aika lopettaa suuryhtiöiden lahjomien poliitikkojen yksinvalta. Keinot siihen löytyvät kyllä. Tätä kansaa ei yksikään suurvalta tai suuryhtiö hallitse!
SUOMI-SYÖJIEN HALLITUS ON KAADETTAVA
9
92
Vastaukset
- JohanOnUrpo
Per-settä penkkiin! Mennään kaikki lakkoon. Vaikka koko kesäksi. Sillä Suomi nousee!
- Raahelainen
Niin muuten nousee. Ja hallitus haudataan.
- tuppen
RKP hallitukseen, pääministeriksi ehkä Anna-Maja.
- RKPLakkautetaan
Sillä ehdolla, että RKP lakkautetaan.
- Karstatpois
Vasemmistohallitukseen ei huolita yhtäkään nykyhallituksen puoluetta. Paavo Väyryne, Anna-Maija Henriksson tai Sari Essayah voi kelvata, ehkä.
Allt skiter sig då SFP inte är i regeringen. V.S.B.
- VääräPalsta
Kirjoitit täysin väärälle palstalle! Nimittäin suurin Suomi-syöjä RKP on vihdoinkin saatua oppositioon. Tosin Stubb hyörii siellä RKP-kätyrinä ja se näkyy hallituksen työskentelyssä.
- HALLITUSKAATUU
Hallitus leikkaa. Me emme hyväksy.
http://joukkovoima.com - Kurjistunut.Suomi
Kokoomus yksityistää kaikki Suomessa, mitä ihminen on rakentanut ja vielä päälle maat, metsät ja vesistöt.
Yksityistäminen on edennyt Metsähallitukseen. Seuraavaksi menee maantiet, Veikkaus, rautatiet ja VR.
Valtion omaisuus pitää säilyttää. Elämisen kustannukset nousevat ainakin puolella kun yksityinen omistaja alkaa nostamaan monopolinsa hintoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod305770- 345263
- 292984
- 342434
- 372108
- 152068
- 361922
- 121681
En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191677Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons361624