Veroja lisää kantasuomalaisille orjille, jotta saadaan hetkeksi maksettua muslimi maahantunkeutujien aiheuttamat kulut ja kaikki muut kulut jotka arvoton eliitti varastaa omaan taskuunsa arvokkailta kantasuomalaisilta.
– Jos luodaan uusi yhtiö "Tie Oy", se ottaa velkaa maksaakseen valtiolle ostamastaan omaisuudesta eli tiestöstä. Näitä rahoja valtio käyttäisi Bernerin esityksen mukaan MAAHANMUUTON, koulutuksen, velanmaksun sekä muiden yhteiskunnan menojen maksamiseen. Käytännössä siis tienkäyttäjät maksavat verorahoilla rakennetut tiet maksujen muodossa toiseen kertaan, mutta korkojen kera, Autoliiton toimitusjohtaja Pasi Nieminen tulkitsee.
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/autoliitto_berner-49280
Äärimmäinen rasismi kantasuomalaisia kohtaan
3
114
Vastaukset
Ihmettelen tätä suunnatonta auttamishalua, yleensä avuntarvitsija on nöyrä ja anova, eikä näyttele auttajilleen keskaria ja muita kansainvälisiä käsimerkkejä, eikä myöskään nimittele auttajaansa vääräuskoiseksi.
Kiitollinen ja auttajaansa kunnioittava autettava rukoilee auttajalle voimia ja jaksamista jumalaltaan, on se minkämerkkinen tahansa, eikä kiroa auttajaansa vääräuskoiseksi.
Uhmakkaat " avuntarvitsijat " eivät tarvitse apua, olisi täällä maassamme ihan oikeitakin autettavia näille hyysääjille.- arvonsamitta
Sellasia jotka osaisi apua arvostaakki
Mä en nyt jaksais toistaa ... riittääkö yksi lause
Hurri vihaa suomalaisia
perustelut ootte varmaan kuulleet, mutta muuta ei tule mieleen
- vapautuva.tuotto
Auton omistava pakotetaan halpaduuniin vaikka 100 kilometrin työmatkoille ja sitten on autoveron, polttoaineveron ja ajoneuvoveron ja päästömaksujen lisäksi ostettava ne kilometrit joita autollaan ajaa. Hieno systeemi. Ylittää Merja Kyllösenkin yrityksen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841423EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36800- 54783
- 30716