Mikäs nyt on talvirengaspeelot kun ei yhtään uutta nastat vs. kitkat-keskustelua tänään aloitettu? Nyt vasta aamupäivä mutta pelottavan hiljaista palstalla. Ei yhtään nastarengasvouhottajaa ole vielä ehtinyt aloittamaan päivittäistä itkuvirttä siitä miten jossain päin maata vielä nastat ropisee. Tätä niin perin järkevää talvirengaslevyn pyörittämistä ei saa päästää loppumaan. Muistakaa nyt sitten kesäkuumallakin pitää tätä levyä pyörimässä. Tuulimyllyjä vastaan on taisteltava ja päätään seinään on hakattava jos vaikka kävisi niin että joku yksittäinen autoilija jossain päin maata alkaisi miettimään rengasvalintojaan. Juu eikun lisää vettä myllyyn vaan. Se talvihan taas on edessä ennenkuin huomaammekaan ja silloin on oltava taas pelissä mukana kuka milläkin renkailla. Nyt siis tekstiä eetteriin ja talvirengaspeelot ääneen!!
Talvirengaskiihkoilua kehiin!
Valitus_ei_saa_loppua
789
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
pakkohoitoon.vajakit on estynyt saman levyn pyörittämiseen, pyöreän huoneen ovi on mennyt juntturaan.
Nastapellet pitää huolta että keskustelu jatkuu pitkälle kesään, koska paljon on vielä rapinaa liikenteessä täällä etelässäkin.
Näinhän se on. Ei tätä keskustelua käytäisi, jos mielisairaat rouhijat pääsisivät hoitoon. Nyt heidän päässään puhaltaa kylmä tuuli lähes koko vuoden.
Lepuuttajapellen tyhjässä päässä kuivat herneen kokoiset aivot pitää rapinaa, siksi valittavat.
Provoileva keskustelun aloitus imi talvirengasidiootteja taas puoleensa kuten vain Suoli24:lla on mahdollista. Niin typerää ja selvää provoa ei tälle palstalle voi kirjoittaa etteikö siihen joku idiootti tarttuisi. Hehheh. Talvirengaspeelot on helpoiten höynäytettäviä.
Ai, oliko aloitus provo? En olisi arvannut.
Nastahomoille juhlaa, nyt tulee uutta pintaa suomeen, bitumi on halpaa onneksi! Onneksi on ylituotantoo, niin halpenee mönjä!