Mikä on epämuodostuneiden vauvojen sielujen laita?

Elämää_elämää

1

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elämää_elämää

      Viestini ovat vapaita suomennoksia alkuperäisistä Clare du Boisin teksteistä (500 ) hänen Youtube-kanavallaan Still Small Voice olevista videoista. Hänen tekstinsä löytyvät PDF-muodossa hänen Internet-sivuiltaan (http://www.heartdwellers.org/all-pdf-files.html).

      Viestit ovat Clare du Boisin käymiä keskusteluja Jeesuksen kanssa, Jeesuksen viestejä/profetioita/varoituksia Morsiamelleen/Kirkolleen, tai Claren kokemuksiin ja Jeesuksen opetuksiin perustuvia opetuksia. Hän ei julista uutta oppia(hän on vain viestinvälittäjä) eikä tuomitse opinhaaroja. Hänen viestinsä ovat tarkoitettu ja suunnattu kaikille kristityille opinhaarasta riippumatta: luterilaisille, ortodokseille, katolilaisille (varauksella), baptisteille jne. Hän ei itse enää kuulu mihinkään yksittäiseen opinsuuntaukseen.

      Olisin ilahtunut, jos tahdot auttaa opetusten&kirjojen suomennostyössä/videoiden tekemisessä&tekstinlukijana/kotisivujen teossa/rahalahjoituksella. KOPIOI NÄMÄ TEKSTIT ITSELLESI, TULOSTA/LÄHETÄ NIITÄ YSTÄVILLESI, TUTTAVILLESI, TYÖTOVEREILLE, NAAPUREILLE, SUKULAISILLE, IHMISTEN POSTILAATIKOIHIN, AUTOJEN TUULILASEIHIN JNE.! AIKA ON LOPPUMASSA, älä nuku kun Hän tulee (Matt25)(Jes62:6-10)(Sananl10:26). Olen tarkoittanut nämä käännökset jaettaviksi, en vain lukijoiden omaksi tiedoksi.(Matt25:26 Sinä tiesit minun leikkaavan sieltä, mihin en ole kylvänyt, ja kokoavan sieltä, missä en ole viskannut.)

      Claren tervehdys:

      Tervetuloa Heartdwellers.org:iin

      Jos sydämissämme on mitään, mikä ei ole hyödyllistä Jeesukselle, olemme sidotut epäonnistumaan Hänen rakastamisessa määrätietoisella Morsiamen intohimolla. Heartdwellers.org ja videomme pyrkivät puhdistamaan sydämemme sovitteluista lihamme ja maailman kanssa. Hän tulee pian, ja me kaikki haluamme että meillä olisi tahraton hääpuku Hänet tavatessamme... Olemme omistautuneet tekemään tiet suoriksi Jumalalle omissa sydämissämme kuin myös rohkaisemaan läheisyyteen Jeesuksen kanssa, tuntemaan Hänet, rakastamaan Häntä ja palvelemaan Häntä. Ikuisuuden ilot ovat tässä, Hänessä, Hänen kanssaan ja Hänen kauttaan. Hän kaipaa olla kanssasi ja me haluamme kertoa, kuinka Hän on merkittävästi tuonut meitä pois tästä maailmasta...(emme ole vielä perillä, mutta tilanne on parempi kuin 20 vuotta sitten!) ja on tuonut meidät vertaansa vailla olevaan paikkaan koko maailmankaikkeudessa, Hänen Pyhään Iloitsevaan ja Rakastavaan Sydämeensä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe