Rasismi ja miten se kesytetään

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/muslimiveljekset-kieltaytyivat-kattelemasta-naisopettajia-kansalaisuusprosessi-keskeytettiin/5851842


oikeusministeri Simonetta Sommaruga otti tapaukseen kantaa. Hän alleviivasi, että kättely on osa Sveitsin kulttuuria. Kohu johti siihen, että eilen kantonin viranomaiset päättivät jäädyttää poikien perheen kansalaisuuden hakuprosessin.

Poikien isä on muuttanut Syyriasta vuonna 2001 ja toimii nyt imaamina Sveitsissä. Viranomaiset etsivät lisätietoa muun muassa isän turvapaikkahakemuksen hyväksynnästä.

________________________

Juuri noin koko perheen turvapaikka tutkintaan ja ulos maasta jokainen imaami ja muslimi.
Ei ne koskaan opi tavoille. Ja maltilliset muslimit tekee noita islamisteja lisää.

Kyl noiden kansanedustajien on oikeesti kiellettävä islam uskonnonvastaisena yhteiskuntarauhan terrorismina, ei muuten tule elämästä mitään.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/skandaalit-piinaavat-ruotsin-ymparistopuoluetta-miespoliitikko-kieltaytyy-kattelemasta-naisia/5852440

Lisää Ohjeita
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001163322.html

Mut luoja kuitenniin
Tos Lidlis oli kerran muslimi - en oo nähny enää tai emmä siel enää käykään just sen takia, sillä oli aina hanskat käsissä se heitteli ruokia kun paskaa mm jauhelihaa ja makkaroita Ottihan se päähän, mut jotenkin tuli mitta täyteen kun se oli kassalla ja antoi vanhtorahat silleen että tiputti ne 30 cm korkeudelta mun käteen. No mä arvasin että on kyse tosta ettei saa koskea.

Piti siitä sanoo Lidl palautetta että jonakin päivänä teillä ei ole asiakkaita jos jatkatte kauan noiden musimien pitämistä työssä. Muutkin näkee tuon ja alkaa kuvottaa niiden tavat, kulttuuri ja rasistinen paskausknto

Kerran tulin kauppaan kesken tilanteen niin myyjä oli kai sanonut jotain kun musta äiti huusi myyjälle että Rasisti! Lapsi katseli ihan silmät ymmyriäisinä ... ne kun saa tehdä mitä haluaa jos niitä joku kieltää on se heti rasisti, näiin itsekin toisella kertaa kun lapsi laittoi suuhun ruokaa ja puljas takas. Ai niin siksihän mä loetin kun somali aivasti tomaattien päälle, mun piti ostaa niitä ei tehnyt mieli enää. Enkä mitään oksettaa niin niiden tavat että lähdin koko kaupasta. Juu enpä muistanutkaan miksi alkoi oksettaa se Lidl. Siis yleensä aivastetaan ruuasta poispäin niin se oikein hautautui sinne tomaattien päälle, ihankuin kukaan ei näksi että se aivastaa sinne.

Mä sanon että tää ruokahuolto täs maas alkaa olla huolestutavaa. Miettikää kun ne on tehtais työssä mitä ne minnekin ulostaa.

On tää meno nyt tällasta että tommosii mustia rasisteja Stubbikin haluaa Suomeen jotka haukkuu ja käyttäytyy huonommin kuin siat valkoiselle ihmisille..

ps saa näitäkin lukea siellä miekkareissa mut vois sanoa että on luettu netistä ellei oikeesti ole itse nähnyt... must on jotenkin älllööö kun sussu puhuu kaiken omina teksteinään. No on varmaan muillakin kokemuksia näistä kun vaan höristätte aistinne, jos pystytte. Mä kun en pysty välttää näitä, niitä on niin paljon.

Äänestä

Sveitsissä asuu arviolta 350 000 muslimia. Aiemmin keskustelua on herättänyt muun muassa vanhempien pyyntö saada muslimitytöille vapautus uimatunneilta.

Olihan meilläkin se lastentarhajuttu kun isä meni vaatii lastentarhaan ettei hänen oikeaoppista poikaa saa nukuttaa samassa huoneessa tyttöjen kaa lastentarhassa

http://www.vantaansanomat.fi/Uutiset/Kolumnit/Tyttojen-alistaminen-alkaa-paivakodista

Ahaa se on poistettu - no se txt on mulla etsin joku päivä sen tähän täs on osa

"Tämä on tositarina suomalaisesta arjesta: Isä tuo itkevän pikkupoikansa päiväkodin johtajan puheille. ”Poikani kunniaa on loukattu hänen sukunsa edessä”, isä sanoo. Poika on kertonut isälleen päiväkodin arjesta.

”Poikaani ei saa nukuttaa kerrossängyssä, jonka yläpetillä tai viereisessä vuoteessa on tyttö”. Isä vaatii uskontoonsa ja kulttuuriinsa vedoten, että suomalaistytöt on eristettävä oikeauskoisista pojista.

Koska tarina on Suomesta, päiväkodin henkilökunta eristää suomalaistytöt maahanmuuttajapojista.

Samassa päiväkodissa opetetaan, että kaikki ihmiset ovat tasa-arvoisia ja kaikkia tulee kohdella yhdenvertaisesti. Tämä perustuu tasa-arvolakiin ja YK:n ihmisoikeuksien julistukseen."

________________________________

Toi islam onkuin oksennus josta ne tykkää ja on pakko vetää sitä perässä kiusatakseen meitä.

Mutta olisiko niiden tarkoitus pitää kiinnis islamista kosa sitä keppihevosena käyttäen ne voi tappaa värääuskoisia. Hahaa siinäpä se vitsi olikin! Ne ei itsekän usko kunhan saavat islamista hyvän tekosyyn tappaa raiskaa ja hävittää muut kansat!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JustiinaCherry kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/muslimiveljekset-kieltaytyivat-kattelemasta-naisopettajia-kansalaisuusprosessi-keskeytettiin/5851842


oikeusministeri Simonetta Sommaruga otti tapaukseen kantaa. Hän alleviivasi, että kättely on osa Sveitsin kulttuuria. Kohu johti siihen, että eilen kantonin viranomaiset päättivät jäädyttää poikien perheen kansalaisuuden hakuprosessin.

Poikien isä on muuttanut Syyriasta vuonna 2001 ja toimii nyt imaamina Sveitsissä. Viranomaiset etsivät lisätietoa muun muassa isän turvapaikkahakemuksen hyväksynnästä.

________________________

Juuri noin koko perheen turvapaikka tutkintaan ja ulos maasta jokainen imaami ja muslimi.
Ei ne koskaan opi tavoille. Ja maltilliset muslimit tekee noita islamisteja lisää.

Kyl noiden kansanedustajien on oikeesti kiellettävä islam uskonnonvastaisena yhteiskuntarauhan terrorismina, ei muuten tule elämästä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu