Nalle Wahlroos

Onnea Björnille kuudennesta lapsenlapsesta, joka on tuloillaan. Tämä menee kaiken bisneksen edelle myös Nallella. Eihän Nalle ollut "hullumpi" Hjalliksen eilisessä talk-showssakaan. Oli kiva, kun siinä puhuttiin paljon muustakin kuin taloudesta ...eli Nallen persoonasta. Kaikkiin huhuihin ei aina voi luottaa, mitä julkisuudessa puhutaan. Sananvapaus on myös Nallella. hiphei!
10606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hyvin on onnistunut omille lapsille ja lastenlapsille asiat järjestämään. Se onkin sitten poissa tavallisten ihmisten lapsilta ja lastenlapsilta. Herra on siirtänyt veropakolaisuuden nimissä kirjansa Suomen verottajan ulottumattomiin, järjestänyt satoja veroparatiisiyhtiöitä kavereilleen jottei heidänkään tarvitsisi maksaa veroja Suomeen. Hän on vienyt tavallisten ihmisten lakisääteisistä vakuutuksista ylihintana maksetut kymmenet miljoonat itselleen jne. jne. Siinä sitä on persoonakuvausta.

Äänestä
  • Sinä tietysti olet jo perustamassa vakuutusyhtiötä, joka tarjoaa liikennevakuutukset halvemmalla. Tyydyt kymmenien sijasta muutamaan miljoonaan. Vai mitä?

    Äänestä

  • Nallekin käy paskalla.Ja paskansa hajua ei voi erottaa köyhän paskan hajusta.Eli Nalleki on vain biomassaa.

    Äänestä

  • Enpä ole Wahlroosin elämää seurannut,ainut mikä joskus tökkäsi silmään lehdestä.luovuttanut satoja miljoonia lapsilleen ,no sanoisin tohon onko toi fiksua lehdessä kuuluttaa,ketä kiinnostaa,ainut,että vanhemmat,jotka rakastavat lapsiaan,ei ole edes ruokaa antaa.Rikkailla rikkaiden huvit,jos jättiomaisuus tekee onnelliseksi,suotakoon heille.

    Äänestä

  • no onneksi ei ole Suomalaisia osakkeita. nehän on Arvottomia tällä pörssin alamäli vauhdissa kesäkuuhun mennessä

    Äänestä

On tosiaan niin itsekäs että muutti jopa maahan jossa ei ole perintöveroa. Ajatella !

Äänestä

Pitäisi nalelle tehdä sama kansalaiskeräys kuin Andy Mccoulle eli kerätä rahat uusin legoihin. Karmeat hampaat joat yrittää epätoivoisesti peitellä.

Äänestä

Kuka ihmeen Nalle Wahlroos?

Nalle Luppakorva
Sinisen talon Nalle
ja Nalle Puh ovat tuttuja.

Äänestä

taitaa nallelta unohtua lapsen lapset. pörssi osakeet syöksyvät vauhdilla. tällä vauhdilla ehkä vielä kuukauden

Äänestä

Mita vitu onko Nordea kohta kaput?😺

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nalle12345 kirjoitti:

Onnea Björnille kuudennesta lapsenlapsesta, joka on tuloillaan. Tämä menee kaiken bisneksen edelle myös Nallella. Eihän Nalle ollut "hullumpi" Hjalliksen eilisessä talk-showssakaan. Oli kiva, kun siinä puhuttiin paljon muustakin kuin taloudesta ...eli Nallen persoonasta. Kaikkiin huhuihin ei aina voi luottaa, mitä julkisuudessa puhutaan. Sananvapaus on myös Nallella. hiphei!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu