Onnea Björnille kuudennesta lapsenlapsesta, joka on tuloillaan. Tämä menee kaiken bisneksen edelle myös Nallella. Eihän Nalle ollut "hullumpi" Hjalliksen eilisessä talk-showssakaan. Oli kiva, kun siinä puhuttiin paljon muustakin kuin taloudesta ...eli Nallen persoonasta. Kaikkiin huhuihin ei aina voi luottaa, mitä julkisuudessa puhutaan. Sananvapaus on myös Nallella. hiphei!
Nalle Wahlroos
10
478
Vastaukset
- todella_itsekäs_bw
Hyvin on onnistunut omille lapsille ja lastenlapsille asiat järjestämään. Se onkin sitten poissa tavallisten ihmisten lapsilta ja lastenlapsilta. Herra on siirtänyt veropakolaisuuden nimissä kirjansa Suomen verottajan ulottumattomiin, järjestänyt satoja veroparatiisiyhtiöitä kavereilleen jottei heidänkään tarvitsisi maksaa veroja Suomeen. Hän on vienyt tavallisten ihmisten lakisääteisistä vakuutuksista ylihintana maksetut kymmenet miljoonat itselleen jne. jne. Siinä sitä on persoonakuvausta.
- Kilpailu_hoitaa
Sinä tietysti olet jo perustamassa vakuutusyhtiötä, joka tarjoaa liikennevakuutukset halvemmalla. Tyydyt kymmenien sijasta muutamaan miljoonaan. Vai mitä?
- lkdicn
Nallekin käy paskalla.Ja paskansa hajua ei voi erottaa köyhän paskan hajusta.Eli Nalleki on vain biomassaa.
- Anonyymi
Enpä ole Wahlroosin elämää seurannut,ainut mikä joskus tökkäsi silmään lehdestä.luovuttanut satoja miljoonia lapsilleen ,no sanoisin tohon onko toi fiksua lehdessä kuuluttaa,ketä kiinnostaa,ainut,että vanhemmat,jotka rakastavat lapsiaan,ei ole edes ruokaa antaa.Rikkailla rikkaiden huvit,jos jättiomaisuus tekee onnelliseksi,suotakoon heille.
- Anonyymi
no onneksi ei ole Suomalaisia osakkeita. nehän on Arvottomia tällä pörssin alamäli vauhdissa kesäkuuhun mennessä
- todella_itsekäs_bw
On tosiaan niin itsekäs että muutti jopa maahan jossa ei ole perintöveroa. Ajatella !
- TolloPeloton69
Pitäisi nalelle tehdä sama kansalaiskeräys kuin Andy Mccoulle eli kerätä rahat uusin legoihin. Karmeat hampaat joat yrittää epätoivoisesti peitellä.
- Anonyymi
Kuka ihmeen Nalle Wahlroos?
Nalle Luppakorva
Sinisen talon Nalle
ja Nalle Puh ovat tuttuja. - Anonyymi
taitaa nallelta unohtua lapsen lapset. pörssi osakeet syöksyvät vauhdilla. tällä vauhdilla ehkä vielä kuukauden
- Anonyymi
Mita vitu onko Nordea kohta kaput?😺
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937808
- 403732
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241190
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321043Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28993Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31782Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10740