Nalle Wahlroos

nalle12345

Onnea Björnille kuudennesta lapsenlapsesta, joka on tuloillaan. Tämä menee kaiken bisneksen edelle myös Nallella. Eihän Nalle ollut "hullumpi" Hjalliksen eilisessä talk-showssakaan. Oli kiva, kun siinä puhuttiin paljon muustakin kuin taloudesta ...eli Nallen persoonasta. Kaikkiin huhuihin ei aina voi luottaa, mitä julkisuudessa puhutaan. Sananvapaus on myös Nallella. hiphei!

10

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • todella_itsekäs_bw

      Hyvin on onnistunut omille lapsille ja lastenlapsille asiat järjestämään. Se onkin sitten poissa tavallisten ihmisten lapsilta ja lastenlapsilta. Herra on siirtänyt veropakolaisuuden nimissä kirjansa Suomen verottajan ulottumattomiin, järjestänyt satoja veroparatiisiyhtiöitä kavereilleen jottei heidänkään tarvitsisi maksaa veroja Suomeen. Hän on vienyt tavallisten ihmisten lakisääteisistä vakuutuksista ylihintana maksetut kymmenet miljoonat itselleen jne. jne. Siinä sitä on persoonakuvausta.

      • Kilpailu_hoitaa

        Sinä tietysti olet jo perustamassa vakuutusyhtiötä, joka tarjoaa liikennevakuutukset halvemmalla. Tyydyt kymmenien sijasta muutamaan miljoonaan. Vai mitä?


      • lkdicn

        Nallekin käy paskalla.Ja paskansa hajua ei voi erottaa köyhän paskan hajusta.Eli Nalleki on vain biomassaa.


      • Anonyymi

        Enpä ole Wahlroosin elämää seurannut,ainut mikä joskus tökkäsi silmään lehdestä.luovuttanut satoja miljoonia lapsilleen ,no sanoisin tohon onko toi fiksua lehdessä kuuluttaa,ketä kiinnostaa,ainut,että vanhemmat,jotka rakastavat lapsiaan,ei ole edes ruokaa antaa.Rikkailla rikkaiden huvit,jos jättiomaisuus tekee onnelliseksi,suotakoon heille.


      • Anonyymi

        no onneksi ei ole Suomalaisia osakkeita. nehän on Arvottomia tällä pörssin alamäli vauhdissa kesäkuuhun mennessä


    • todella_itsekäs_bw

      On tosiaan niin itsekäs että muutti jopa maahan jossa ei ole perintöveroa. Ajatella !

    • TolloPeloton69

      Pitäisi nalelle tehdä sama kansalaiskeräys kuin Andy Mccoulle eli kerätä rahat uusin legoihin. Karmeat hampaat joat yrittää epätoivoisesti peitellä.

    • Anonyymi

      Kuka ihmeen Nalle Wahlroos?

      Nalle Luppakorva
      Sinisen talon Nalle
      ja Nalle Puh ovat tuttuja.

    • Anonyymi

      taitaa nallelta unohtua lapsen lapset. pörssi osakeet syöksyvät vauhdilla. tällä vauhdilla ehkä vielä kuukauden

    • Anonyymi

      Mita vitu onko Nordea kohta kaput?😺

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5307
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      31
      3533
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      42
      2885
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      28
      2107
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      59
      1861
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1656
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1596
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1392
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1185
    Aihe