Ininällä mestariksiko?

KYRSIINTYNYTVIKINÄÄN

Nuo lauseet teeveessä on aivan turhia. Turha sitä on vikistä jos nyt yksi virhe tulee. Eikö mestaruutta saada nyt millään pääkaupunkiin, yrittäkää nyt ymmärtää, ku he haluavat;) Puheilla ja vähän likaisilla vastustajan aliarvioimis tempuilla FILMAASIMELLA!!!!

5

1354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • semmosessa paskapaperissa kun ilta-lehti on koko talvi ylistetty suorastaan julistettu miten hifk on maailman paras . jos sm-liiga liian kovatasoinen sinne vaan toisen helsigin luuseriluistin seuran kanssa mongoolian mestaruus sarjaan ,lyhyt sarja 6 kuukautta kesälomaa. harjotus pelit sokeain sarjassa tai pitkäaikas koomapotilaita vastaa ,voivat tsäkällä päästä tasuriin ,ei tartte itkee kun hävittiin.

    • KakkuPille

      Jos kerran uudet säännöt ovat sellaiset että joukkueella saa olla kuusi pelaajaa ja maalivahti kentällä samaanaikaan niin HIFK voi pelata suraavassa ottelussa pelata koko matsin kuudella kenttäpelaajalla ja maalivahdilla. Ei kuudella kenttäpelaajalla pelaaminen voi olla pelkästään Tapparan etuoikeus.

      • Roskamediapauhaa

        Mitä vollotat, media on niin pääkaupunkikeskeistä että oikein vituttaa. Otteluvalvojan mielestä meni kyllä ihan oikein, kun pelaaja kaatui tuomariin. Ja tekihän se hifh-kin paitsiomaalin edellisessä kohtaamisessa helsingissä. Finaalejakin on hävitty helsinkiläisille korkealla mailalla mutta paskamedia ei välittäny siitä mitään. Tuollaiset pellet kun Vesa Rantanen pitäisi hyllyttää kommentaattorin hommista.


    • kylmääki

      Villi huhu kiertää tammelan torilla..pate laineen oikee isä on risto jalo.....nyt alkaa valjeta

      • saunantaustuomari

        Melko valjenneelta kieltämättä kuulostaakin. Puhaltaako myös tuuli läpi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      268
      1617
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      34
      1499
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      150
      1229
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 136
      1008
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      951
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      933
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      434
      893
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      862
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      148
      841
    Aihe