Sipilä, berner, EK ovat tekemässä neuvostoliitot Suomessa, kaikki tuottavat yritykset pilkotaan ja myydään pilkkahintaan suomalaisille oligargeille. Ollila ja lillius muut rikkaat ovat haukkaamassa Suomen. Soinikin piipittää siinä sivussa josko hällekkin tippua vähän hilloa.
Suomi-oligargia
auomi_on_myyty
5171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meillä menisi liian hyvin, jos työeläkeyhtiömme olisivat ostaneet aikanaan kaikki pörssiin huistaistut valtionyhtiömme.
Nyt ne menee näille veronkiertäjille ja kirjekuori-miehille, ja Sipilä höpisee virne huulillaan, että se on höpöä koko veronkierto. Kertos julkisuuteen paljonko maksoi veroa Suomen valtiolle viime vuonnakin, se ei ole paljon. Mummutkin maksaa enemmän.
On siinä Liliukset kuule pieniä tekijöitä, paratiisisaarten globalistien megakorporaatioillehan nämä perustavat terveydet, luonnot, liikenteet, ravinnot ynnä muut on lopulta siirtymässä, meillä ja muualla.
Ollila on ainakin kallispalkkainen juoksupoika
Bernerin hoora järjestelee suomen omaisuutta suomenhurrien veronkiertosäätiöiden omistukseen. Lastensairaalakin kusetettiin hurreille,jotka perivät nyt hussilta kovaa vuokraa. Ja suomen typerä kansa lahjoitti rahat !!!! Berneri on jeesuksen paskaisesta vitusta.