Limperi ajaa reserviläiset sivareiksi...

...natohihhuloinnillaan. Buah hah hah. Ji tuhat reserviläistä siirtynyt alle vuodessa sivariksi.
10139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kaikki ressut voisivat hakea sivariin ja mielellään häipyä maasta kokonaan jos vaan voivat. Tässä maassa ei ole enää mitään mitä kannattaisi puolustaa.

Äänestä
  • Niinhän te siellä itärajan takana toivotte.

    Äänestä

Kuka haluaa vielä kuolla bilderbergiläisten veropakolaisten puolesta?

Äänestä
  • Nykyaikaisessa sodassa ratkaisevat aseet, ei armeijan suuruus, siksi Suomen armeija kestää vielä suuremmankin sivareitten määrän.

    Äänestä

Stubb:
"Monikulttuurisuus on rikkautta. Minulla ei muuta."

Äänestä

No jos tästä maasta halutaan kerran tehdä Naton etuvartioasema Venäjää vastaan käytävässä sodassa on oikein ja kohtuullista että itsensä tapattavat sotilaat saavatkin olla amerikkalaisia ja heidän persettään nuolevia kokoomuslaisia.

Äänestä

Lindberg on komentaja jotta arvovallallaan vie hävittäjähankinnan USA:n aseteollisuuden (tod. näk F-35) eduksi. Ei ihme että USA satsaa tähän mieheen.

Äänestä

Niin muuten onkin.

Äänestä

Vajaa 900 000 jää vielä jäljelle :)

Repikää siitä, tiltut.

Äänestä

Näille voisi lähettää sotilaspassin sijasta hameen ja oikeaan käteen tatuointi PL niinkuin pissaliisa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nato.maistuu.paskalle kirjoitti:

...natohihhuloinnillaan. Buah hah hah. Ji tuhat reserviläistä siirtynyt alle vuodessa sivariksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu