Olenko muka niin erinlainen nuori??

Ron11

Olen yläasteella oleva poika ja kavereiden mielestä olen erittäin outo, koska en kiroile, kuuntele musiikkia ja saan hyviä koenumeroita (9-10). Monta kertaa olen saannut kuulla: Miks sää et ikinä kiroile, Mää en oo kuullu Ronin (minä, nimi muutettu) kiroilevan, saitko kokeesta kympin?, Miten säät et kuuntele yhtään musiikkia, etkö edes radiosta?

Onko muilla samaa ongelmaa ja olenko ihan outo??

5

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poikayykaakoo

      Ite en myöskään kiroile, koska perheessä ei ole tapana, mutta musiikkia kuuntelen melko usein. Koearvosanat vähän vaihtelee aineen mukaan, mutta kyllä lukioon on päästy. En sanoisi, että olet outo mitenkään.

    • EtOoOuto

      Et ole outo. Kaverisi varmaan sekoittuvat massaan, mutta sinä et

    • Ron11

      Ja se ihmetyttää kaikista eniten että olen ainoa perheestäni kuka kiroilee äiti, isä kiroilee, pikkusisaret kiroilee.

      Onko tuo outoa

    • Kyllä sinä ihan hyvältä kuulostat.

      Ei se massa tosiaankaan ole aina se, jonka mukana kannattaisi mennä.

    • deygrt

      Ihan outo? Verrattuna kehen?
      Jokaisella meillä on omat eroavuutemme. Ne on ihan yksilöllisiä piirteitä, miksi pitäisi pitää itseään outona vaan siksi että mitä tekee.

      . Itsekään en juuri kuuntele musiikkia. Lähes kaikki muut kuuntelevat. En vaan ole oppinut kuuntelemaan.
      Hyvät koenumerot vie elämässä pitkälle, tai siis se että jaksaa opetella asioita. Kyllä se sitten aikanaan näkyy palkassa ja asemissa kuka on opiskellut. Jossain koulun porukassa sitä voidaan pitää outona, mutta lukiossa jo yleensä ihaillaan.
      Kiroilu, Ongelmallisempaa on jop ei osaa olla kiroilematta tietyissä paikoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3840
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      187
      3090
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2966
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2451
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      363
      2250
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1880
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1575
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      33
      1485
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1398
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1372
    Aihe