Yle ja P-Koren Yle yhdistyy

P-Korean valtion uutistoimisto ja Suomen valtion uutistoimisto yhdistyvät. Sama yksipuolinen uutisointi oli tämän sopparin synnyn syy. Opimme lisää toisiltamme, ehkä tulevaisuudessa jopa lainaamme toisiltamme joitain uutisia.
557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eiks tuole jo tapahtunut jo aikoja sitten !

Äänestä
  • Propaganda YLE on jo ohittanut P-Korean valehteluissaan.

    Äänestä

  • Meille on kuulemma tulossa myös Ylen ohjelmien pakkokatselu rangaistuksen uhalla. Muut kanavat poistetaankin. Ei riittänytkään enää pakkovero.

    Äänestä

YLE on oikeistolainen media. Sitä hallitsee oikeistolainen johtokunta ja toimitusjohtaja. Ei kai nyt kokoomukselaiset ala seukata pohjoiskorealaisten kanssa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikki.PKoreaan kirjoitti:

P-Korean valtion uutistoimisto ja Suomen valtion uutistoimisto yhdistyvät. Sama yksipuolinen uutisointi oli tämän sopparin synnyn syy. Opimme lisää toisiltamme, ehkä tulevaisuudessa jopa lainaamme toisiltamme joitain uutisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu