Elikkäs
käytän gestinyl merkkiä ja lääkäri sano että pidä 4päivän taukoviikko.
No, lueskelimpa sitten (mm. paketin kannesta ) että se voi olla lyhimmillään 3päivää ja niinpä sitten lyhensin sen kolmeen päivään.
Varmaan aika tyhmä kysymys mut varmistanpahan vaan et
voiko sen taukoviikon pidentää takasin neljään päivään ilman että vaikuttaa ehkäsytehoon tms..?
( tämä siis siksi että kolmen päivän tauon aikana ei ole nyt tullut vuotoa, ja toivon et se vuoto tulis ni tietäs ettei o paksuna :D )
jos taukoviikon on lyhentänyt niin voiko sitä pide
nörttidorka
1
124
Vastaukset
- poikkeussyy
En tiedä, miksi lääkärisi on ohjannut noin. Voit hyvin pidentää tauon neljään päivään.
Pakkauksen ohjeissa taukoviikko on seitsemän päivää, mutta jostain erityisestä syystä lääkärisi on opastanut sinut tekemään toisin. Lääkärin ohjetta kannattaa noudattaa.
Jos haluat tauon koko viikon mittaiseksi, sinun on keskusteltava lääkärisi kanssa. Koska en tiedä, miksi lääkärisi on suositellut tavallista lyhempää taukoviikkoa, en voi ottaa kantaa kuin tuohon neljään päivään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514545Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1282978Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741720Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051563Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551314
- 931225
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075