Mitä vittua??!! -lehti, tuo Moskovan äänitorvi, joka aina haukkuu länsimaisia, venäläisvastaisia kansallismielisiä puolueita ja NATOa, hehkuttaa taas Venäjää.
Kyseessä on artikkeli, jossa "vertaillaan" propagandistisella tavalla läntisiä ja venäläisiä hävittäjälentokoneita.
Artikkelista vastaa nimettömäksi jättäytyvä "Toimitus kaksi" eli T2, joka lienee venäläisen Ilja Janitskinin venäläinen kaveri:
http://mvlehti.net/2016/04/23/suomi-lahetti-tietopyynnot-hornetin-seuraajasta-mukana-karu-analyysi/
Kyseessä on artikkeli, jossa "vertaillaan" propagandistisella tavalla läntisiä ja venäläisiä hävittäjälentokoneita.
Artikkelista vastaa nimettömäksi jättäytyvä "Toimitus kaksi" eli T2, joka lienee venäläisen Ilja Janitskinin venäläinen kaveri:
http://mvlehti.net/2016/04/23/suomi-lahetti-tietopyynnot-hornetin-seuraajasta-mukana-karu-analyysi/
Vastaukset 22
Vanhimmat
MV lehden kirjoittaja tiedossa....aika koittaa...kohta
Taidat nähdä unta... MV:n toimittajakuntaa ei kukaan voi jäljittää, siellä on sen verran hyvät suojaukset...
Täysin asiallinen analyysi. Itse olen kauhulla seurannut sitä, että tuo F35 on edes millään lailla pelissä mukana. Se on täysi floppi, porkkana ja käyttökelvoton romu.
Tästä voit katsoa suunnittelijan analyysin koneesta:
https://www.youtube.com/watch?v=UQB4W8C0rZI
MV = MULKKU VENÄJÄ
Tuolta voi kuunnella australian palautteen f35-koneesta.
https://www.youtube.com/watch?v=ITbGBmaqQkk
Täältä löytyy lisää jenkkien ja australialaisten näkemyksiä f35 koneesta.
https://www.youtube.com/watch?v=NbvggmVnOLo
Mutta totta ihmeessä näitä Suomeen ostetaan, eikö ostetakin! Täydellinen yhteensopivuus muutenkin loistavan yhteiskuntakehityksen kanssa!
Kyllä neuvostoliittolainen on aina neuvostoliittolainen.
Juu ei kannata puhua Suomen valtion miljardihankkeesta mitään. F35 on varmasti ihan hyvä lentokone ja me ollaan pärjätty Drakeneillakin aina. Sitä paitsi, meillä on rahaa, joten ostetaan niitä kun kerran voidaan. Fantastisempaahan tästä tulee, jos voidaan maksaa vähän ylimääräistä ihan siitä ilosta, että voidaan kertoa, että meillä on millä maksaa.
Vaikka kone ei ole hyvä, se on kuitenkin rakennettu ja se tulee NATO-maihin, halusit sitä tai et.
https://www.youtube.com/watch?v=RIFbZgSGx38
Kyllä te ihmiset olette sekaisin, ei mulla muuta.
Minä luotan 100 kertaa enemmän venäläisten, serbien ja unkarilaisten kykyyn ja haluun puolustaa maataan ja eurooppaa muslimivalloittajien invaasiolta vastaan, kuin ruotsalaisten, saksalaisten, ranskalaisten ja SUOMALAISTEN
Vieläkö kun paljastavat Ylen pirihuoran huumekaupat niin Yle menettää hermonsa kokonaan
http://mvlehti.net/2016/04/19/jessikka-skandaali-syvenee-yle-on-todella-hermostunut/
Ketä kiinostaa jotkut 2003 vuoden asiat? Johan tuo paljasti kuukausi pari sitten tuon mutta öyhöttäköön nyt vielä vuoden päivät tätä naurettavaksi tuo vain mennyt vaikka muuten iljalla ylensä ihan hyvä tatsi. Ei ylellä ole hermot mennyt yhtään tässä mistä niin luulet?
Juu poliisikaan ei saanut niitä selville vuonna 2003 mut joku "seiskatoimittaja" selvitti ne vuonna 2016 hehe onnea odottelullesi ja tuleville monille "paljastuksille" millä juttua yritetään pitää pinalla.
Kova on pala persuille nieltäväksi, kun jopa Halla-ahokin kertoi ja paljasti MV:n venäjämyönteisyyden. Muuthan tuon huomasivat ja tiesivät aikoja sitten.
Nytkö vain myönteisyys ettekös te väittäneet että kremli kustantaa koko MV? Missä olet saanut päähäsi tuon kovan palan rasmuslaisiltako? Itse en kyllä ole missään huomannut moista.
Persujen hämmennyksestä ja kiukusta sen huomaa tälläkin palstalla kuka hyvänsä.
Kenen persujen ja missä täällä? ei kyllä ole näkynyt hörinöitäsi oletko nyt ihan varma taas tarinastasi?
Tämän palstan persujen tietysti, tyhmä.
Eipä ole moista näkynyt oletko kova kalamieskin?
Natomaa Virossa on 6000 sotilasta ja pari Naton lentokonetta. Ei mitään merkitystä mikäli Putin näkisi tarpeelliseksi siirtää rajaa. Suomessa armeija kantaa matujen laukut. Sellaiselle nauraa naurismaan aidatkin.
Kunnia matut ei laukkujaan kantele kun hölmöläiset on sitä varten.
Suhoi T-50 "vaatii vielä paljon kehittelemistä" totesi Putinkin