Ministeri Lenita Toivakka valehteli

http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/nyt-puhuu-toivakan-paljastanut-harakka-mitä-tästä-seuraa-ei-ole-enää-minun-käsissäni/ar-BBsmJHo?li=BBr5KbI&ocid=mailsignoutmd

Lenita perusti yhdessä aviopuolisonsa kanssa veronkiertoon erikoistuneen firman.

Firman hallituksessa oli vain 2 jäsentä : Lenita ja hänen puolisonsa

Nyt mininisteri tulee erottaa !

Sekomuuslaiset valehtelee aina ! Pääministerinä koulukiusaaja
8160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Coccareet&co tarkempaan syyniin vain.

Tulisikohan meidän tehdä tutkintapyyntä coccareiden hyväveli/sisko touhuista myös näiden keplottelujuttujen lisäksi?

Äänestä

Syyttää toista ensin valehtelijaksi ja eduskunnassa vielä ! Käskee kysymään mieheltänsä asiasta, vaikka on itse firman hallituksen jäsen. Ei siis ota vastuuta asiasta. Sitten muisti yhtäkkiä palautuukin pätkittäin, kun jäi itse kiinni ja oma asema uhattuna.

Äänestä

Ministeri tason ihminen eikä tiedä vastaako yrityksestään vai ei avuton akka muutenkin paineen sieto kyky nolla sen ukko tais maksaa jollekki et pääsi eduskuntaan ei todellakaan mitään meriittejä noin korkeeseen asemaan

Äänestä

Toivakakka tulisi erottaa ministerintehtävistään.

Äänestä

Eipä noita nykyään enää eroteta. Sori siitä riittää. Harmi, kun kukaan ei aikaisemmille erotetuille ministereille kertonut tätä taikasanaa. Ennen muinoin sitä erotettiin tarpeen mukaan, vaikka pääministeri. Ne ei silloin vaan tiennyt tätä taikalausetta, jolla painellaan unohduksiin kaikki valheet.

Sori siitä.

Äänestä

Niin, sitten vielä jotkut ihmettelevät, kuinka ihmeessä on kansan moraali päässyt rappeutumaan. Vaikka mallia annetaan harvase viikko livenä ministeriaitiosta. Pikkulapsikin oppii jo TV-uutisista, että lähes mikä tahansa on luvallista, kunhan muistaa pahoitella jälkeenpäin. Seuraamuksia ei tule. Suomen kansanedustuslaitos on kehitellyt vuosien saatossa niin parlamentarismista kuin poliittisesta vastuustakin oman tulkintansa, joka ei kestä päivänvaloa missään muualla maamme rajojen ulkopuolella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LenitaUlos kirjoitti:

http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/nyt-puhuu-toivakan-paljastanut-harakka-mitä-tästä-seuraa-ei-ole-enää-minun-käsissäni/ar-BBsmJHo?li=BBr5KbI&ocid=mailsignoutmd

Lenita perusti yhdessä aviopuolisonsa kanssa veronkiertoon erikoistuneen firman.

Firman hallituksessa oli vain 2 jäsentä : Lenita ja hänen puolisonsa

Nyt mininisteri tulee erottaa !

Sekomuuslaiset valehtelee aina ! Pääministerinä koulukiusaaja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu