Tuskinpa piispat saivat joulusaarnaansa loppuun luetuksi, kun jo kone nousi ilmaan kohti Aasian lämpöisiä tuulia. Ja huippupolitikot edeltä ja loputkin perässä. Tätkö on kotimaan suosiminen ja kirkon tärkeimmän juhlan viettäminen Suomessa. Seuraavana jouluna meidän tavallisten sanan kuulijoiden olisi kai lähdettävä jo itsenäisyyspäivän jälkeen, jotta pääsemme karkeloihin mukaan.
ONKO KIRKKO MATKATOIMISTO
davida
1113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kun nääs vallan määrää,mihin otsikot suuntaavat lampaiden huomion,ettei irtisanomisia tms. `ikäviä´ yhteiskunnallisia asioita lähipäivinä kuulla,kö ?!?
TV:n minuuttitaksa on melkoisen korkealla ja jos ilmaista(?)julkisuutta saa vaikka uutisista,niin miksei nämä perskärpäset muka mene mukaan kun käsky johtajatasolta käy,kö ?!?
lol
;-)