Suomessa se on pakko ryyppäämistä tämä vapun vietto. Selvin päin olet yksin. Mikä järki se on ryypätä itsensä huonoon kuntoon? Muka hauskaa. Kenen mielestä?
Typerä vappu taas
19
435
Vastaukset
- Impulsiivinen_Sonni
Ei ole mikään pakko ryypätä jos ei halua.
Ei kai ne väkisin sulle viinaa ratilla kurkkuun kaada?- Aspergers
Kyllä ne kaataa sitä viinaa kurkkuun vaikka väkisin. Syytän tästä yhteiskuntaa.
- Pilkkuy
En kyllä ite halu juoda koska vihaan laskuhumalaa ja tästä syystä menee helposti yli. Voi olla että koulukaverini ala-asteelta asti tulee kysäseen et lähtisinkö lauantain ulos. Selvinpäi menen. Jos ei kysy niin taidan mennä tuohon vuorelle aurinkoon ja katselen laskun vihree tupakka huulessa. Sit himaa syömää tai pelaamaa :D
- BajAlko
Ota toki jazztupakin kylkeen vähän alkoa. Paljoa ei tartte ottaa ja tulee kunnon sekavuustila ilman jäätävää krapulaa ja laskuhumalakin jää pienemmäksi kuin jos käyttäisi pelkkää alkoa raskaalla kädellä.
- turhaajuhla
ihan selvinpäin olen koko vapun, koska ei vois vähempää kiinnostaa koko vappu. turhaa koko vappu ainakin mun mielestä, juhlikoon kuka haluaa...
- valolotossa.taas.osumaa
Yle:n radiokanaviltakin tulee mukavaa vappuhömppää. En ole mitään päivää juhlinut enkä mennyt tosikkona toisten juhlia pilaamaan.
Yömyssyn otan vuodesta toiseen merkkiä vaihtamatta.
Kivahan vapunaika on. Luonnossa jo vihreää ja valoa riittää aamuaikaisesta iltamyöhään. - Vappua
Vappua voi viettää myös ulkoillen, ainakin itse tein näin. Hyvä fiilis, ja muiden vapun toivotukset (alkoa nauttien) ei haitannut, päin vastoin tuli hyvä ja itsenäinen olo. Tsemppiä kaikille.
- fkfjhfhfdhd
Kevätkin taas myöhässä kun vappua aina juhlistettu sonnan ajolla.Vain työläinen osa sijoittaa juhlan kevään kiivaimpaan työhuippuun rakentaminen yms. muuta kuin alkutuotannossa.
- MunaOnHyvää
Saatanan vappu, ihan turhaa paskaa, saatana!
- syöpäpotilaat
Suomen kansa oksentaa tänään, urakalla! Koska alkohoolii on myrkkyä elimistölle!
- fdhgdh
Niin no kannattaa muistaa, että ei tämä vappu mikään ihmeellinen juhla ole.
Jossakin on sotaa ja kärsimystä. - reino.aina.yksin
Yksinäisyyteni käynnistyi 3 vuotiaana. Siihen on vain yksi syy. En ala sitä nyt purkamaan.
Kun pääsin elämän reunasta kiinni, pidin siitä kynsin hampain paskatöissä monien vihaamana.
Ruhjouduin liikenneonnettomuudessa vastapuolen ajovirheestä. Vieressäni istunut nainen halvaantui loppuiäkseen.
Yksinäisyydessäkin on helpompi elää kun pystyy ostamaan mieleisiään ruokatarvikkeita. Osaan laittaa ruokaa.
Viinan kanssa jää aina toiseksi. Miellän viinan vihollisekseni n:o1.
Vappuna suomikaan ei men kii kuten jouluna. Vihaan sitä typerimpänä mukajuhlana kaikella kybällä. - Tälläinenvappunyt
Selvinpäin olen ollut koko iän. Suvussa on paljon alkoholiongelmaisia. Vappua tulee vietettyä yksin ensimmäistä kertaa. Nautin rauhasta, mutta ahdistaa silti. Mielessäni on pelko vakavan sairauden uusiutumisesta. Toisaalta vakava sairaus on kasvattanut minua kovasti. Tunnen itseni onnelliseksi.
Kai tässä tulee seurattua naapuriston vapun juhlintaa. Sama juopottelupiiri istuu taloyhtiön grillikatoksessa tänäkin vappuna.Ei ole hyvä juttu, kun mieltä piinaa alitajuinen pelko, että jossain se muhii, pulpahtaakseen jälleen pinnalle. Olen uskossa ja tiedän ettei Koreimman sallimatta tapahdu mitään. Kuitenkin sitä ajattelee, että jospa sittenkin on sallittu. Me ihmiset olemme heikkoja ja pelko hiipii salakavalasti pintaan.
Suvussani (tätejä, enoja on paljon syöpää) ja kun ikää tulee, niin sitä ajattelee, että milloinka se pahus iskee.
Minua auttaa rukous ja puuhastelu.
[email protected]
- PonuJepari
Justiinsa sain tislattua 10 litraa riittää vapuksi.
- väsynyt-pörrääjä
Helpolla päästiin kun kaupat olivat tänään päivällä auki. Vappu ja sunnuntai peräkkäin tekee kaksi pörräyspäivää.
- inmemoriam
Laitoin omatekoisen lyhdyn viinapäissään kuolleen entisaikain tutun muistolle. Mitään muuta vahvistusta ei tarvita.
- lopunajanvoideltu
Seuraava asema juhannus. Pysykää kyydissää.
- Meinaanviinaa
Ja juhannuksena juodaan, meinaan viinaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242371Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441961Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241856Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101653Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581478Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu17980- 63855
- 55840
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2798