Venäjä on takapajuinen kansa!

Ongelmat aiheutetaan itse ja syytetään muita!
Venäjän johto haluaa pitää kansansa tyhminä orjina joille kerrotaan kaikki tieto valheina.
Sääliksi käy Venäjän kansaa.
465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Putin haluaa sodan Euroopan kanssa ja miljoonat Venäläiset nuoret tykin ruuaksi.
Etsii syytä aloitukselle.
Onnettomuus...Alas ammuttu hävittäjä..jne...

Äänestä
  • Komppaan ... Mikä tahansa tekosyy kelpaa ... huonokin. Ja jos ei edes tekosyytä löydy, niin sellainen "järjestetään" ... perinteitä kun on. да ... большой театр.
    IMO.

    Äänestä

  • Venäjällä elää 23 miljoonaa ihmistä köyhyysrajan alapuolella

    Venäjän 143 miljoonan ihmisen väestöstä jo 22,9 miljoonaa ihmistä elää köyhyysrajan alapuolella. Köyhien määrä on siis jo 16 prosenttia väestöstä.

    Tiedot perustuvat Venäjällä viime vuonna tehtyyn väestönlaskentaan ja ilmenevät The Moscow Timesin uutisesta.

    Köyhyysrajan alapuolella elävien määrässä on kasvua viime vuodesta 2,3 miljoonaa ihmistä eli noin kymmenen prosenttia. Samaan aikaan koko Venäjän väkiluku on laskussa.=kuolleisuus!

    Moskovalaisen Kommersant-talouslehden haastattelemat asiantuntijat sanovat, että raportin luvut aliarvioivat köyhien määrää Venäjällä.

    – Tilastokeskuksen luvut osoittavat yhä liian alhaista köyhien määrää, Makrotaloudellisen tutkimuskeskuksen asiantuntija Igor Poljakov kommentoi Kommersantille.

    Venäjällä oli paha talouskriisi ja jopa nälänhätä 1990-luvulla. Maassa on 13 prosentin tasavero ja harmaa talous rehottaa.

    http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2011/07/05/venajalla-elaa-23-miljoonaa-ihmista-koyhyysrajan-alapuolella/20119414/12

    Äänestä

Venäjän asiat ovat retuperällä. Infra kauheassa kunnossa, köyhyys kuin jossain Afrikan kehitysmaassa, kansa kärsii. Ja miksi? No, kun taas kerran maata johtaa idiootti vainoharhainen fasistinen sotahullu (puoli)diktaattori!
Oikeasti tuo kärsivä kansa ansaitsisi järkevän ja humaanin hallinnon. Siitä hyötyisi Venäjä, koko Eurooppa ja koko maailma!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nnnnnhhh kirjoitti:

Ongelmat aiheutetaan itse ja syytetään muita!
Venäjän johto haluaa pitää kansansa tyhminä orjina joille kerrotaan kaikki tieto valheina.
Sääliksi käy Venäjän kansaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu