Mikä Firma?

Mennyt konkkaan ja aiheuttanut 180 000€ tappiot Ähtärin kaupungille?

Pienimäki asiaa tänään Ilkassa valitteli, mutta ei paljastanut puljun nimeä.
211047
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Onko Remu...tai vene firma....

Äänestä

Tällä menolla ja nosteella vastaavia uutisia varmasti tulee vielä lisääkin.Mikä virma tämä on/oli?

Äänestä

Ainakin yksi huijari rakennusfirma maksatti kaupungilla 60 000 euron lainasa. Oli myös mesikämmen hotellin osakkaana.Tuo samainen huijari vaikuttaa edelleen ähtärissä.

Äänestä
  • Tämäkö joka tuomittu ny?

    Äänestä

Ai missä

Äänestä

Löytyi tieto asiasta.
Muutenkin Ähtärissä palvottuja ns. eliittiyrittäjiä näkyy olevan iso liuta listoilla.

Äänestä
  • Mistä löysit,kerro mullekin

    Äänestä

No laittakaahan firman nimi nyt tänne jos tiedätte, miksi asiaa edes pitäisi salailla?

Äänestä

Asevarikko menikonkkaan

Äänestä

Olisko protestilistalla luettavissa?

Äänestä

Sosiaalitoimisto jakaa miljoonia juopoille vuosittain!Eli veronmaksajat maksaa!Vaikka firma menisikin konkkaan, niin se on työllistänyt ihmisiä ja tuottanut verotuloja!

Äänestä
  • Ai kun huijaamalla pärjää?

    Äänestä

Onko se kaupungin konserni Eläinpuisto

Äänestä
  • Eläinpuisto tuotti viime vuonna voittoa 258 tuhatta ja lainoilla on kaupungin takaus. Hyvin menee siis.

    Äänestä

Onko tuo aloituksessa mainittu firma jo tiedossa?

Äänestä
  • Ei ole, mutta lukuisten sosiaalipummien nimet on, jotka ovat ikänsä eläneet veronmaksajien kustannuksella!

    Äänestä

  • Minä olen elänyt koko ikäni veronmaksajien kustannuksella ja niin elää moni muukin: esim. valtion ja kaupunkien ja työntekijät, opettajat, kansanedustajat, suurin osa lääkäreistä ja sairaanhoitajista ym. ym. Ei pidä kadehtia niitä, jotka saavat vain murusia yhteisestä kakusta. Sinäkin voisit sairastua tai muuten menettää elinkeinosi ja muuttua toisten varassa eläväksi.

    Äänestä

  • Laiskuus ja sairaus kaksi eri asiaa!!!!

    Äänestä

  • Entä jos on ruma ja arka eikä ole suhteita ja jää työttömäksi koko iäkseen. Siinä voi vähitellen tulla aloitekyvyttömäksi ja laiskaksi. En ole tavannut vielä yhtää ihmistä, joka ei haluaisi tehdä työtä ja elää itsenäistä elämää.

    Äänestä

Tantari baari

Äänestä
  • Kotilo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikävirmaseon kirjoitti:

Mennyt konkkaan ja aiheuttanut 180 000€ tappiot Ähtärin kaupungille?

Pienimäki asiaa tänään Ilkassa valitteli, mutta ei paljastanut puljun nimeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu