Ja miksi ylipäätään tunkevat vääräuskoisten maille??? ei noi sopeudu vaikka kuinka paljon rahaa lappais !!!! Kaikki maassaolevatkin vois palauttaa takaisin Allahinmaihin harjoittamaan omaa kulttuuriaan.
Miksi päästetään Muslimeja Kristillisiin maihin ??
268
973
Vastaukset
- EuroopanUurnalehto
Pakanoiksihan noita kutsutaan. Nyt on siis menossa käänteinen uskonpuhdistus, jossa kristityistäkin saattaa tulla jälleen pakanoita - ainakin keskimäärin. Siihen ei kulu montaakaan kymmentä vuotta.
Saksassakin poliisi vahtii 90 moskeijaa isistoiminnan pelossa.
Onko järkee ottaa tsiljoona kyykäärmettä ja elämä menee vahtimiseen ja haittojen paikkoomiseen.
Muistettava on myös että maailman 7mrd:sta ihmisestä 1.5-1.7 mrd on muslimeja. 25%.- jgjjttwtjtjtjtjte
Tämä on juuri se järjettömyys. Pitäisikö johonkin muslimivaltioonkin perustaa 90 kirkkoa, joita viranomaiset saavat vahtia?
Kyllä ihmisten pitäisi päästä toistensa kaltaiseen seuraan. Ei tämmöisessä pakkosekoittamisessa ole mitään järkeä varsinkin, kun se kohdistuu vain länsimaihin.
Sharia-lain valvojilla isiskytkentöjä. Syyte tuli Dusseldorfissa. Hyvä.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3571541/Islamic-extremists-embarked-Sharia-Law-patrols-ordered-people-stop-drinking-alcohol-prosecuted-Germany.html?ito=social-twitter_mailonline#ixzz47c1EyOJK
Kaksinaamaista touhua matuilla. Viina ja yökerhot ei mutta isis kyllä.- readonreadon
JAA-A Missäs on Suomen median uutisointi asiasta, tämähän on tulikuuma ja ajankohtainen uutinen. Lukekaa ulkomaista mediaa !
- gdhdfhdfhdhdfhdfdhf
readonreadon kirjoitti:
JAA-A Missäs on Suomen median uutisointi asiasta, tämähän on tulikuuma ja ajankohtainen uutinen. Lukekaa ulkomaista mediaa !
Se on kuulemma vihapuhetta eikä sitä saa julkaista. Näin meillä Suomessa.
Eu laittamassa sakkomaksun maille jotka eivät ota ns kiintiömatuja. Sakkomaksu 250 000€/matu.
Esim jos Puola ei ota 6500 kiintiömatuaan, lasku yli miljardin.
Tavalla tai toisella matut ja suvakit imee tavisten eurot.
http://www.ibtimes.com/eu-refugee-crisis-brussels-propose-charging-over-289000-countries-refusing-asylum-2363091
Mielipuolisuutta tämä on. Eusta tullut liittovaltio ja meidän sss ketju vaan höpisee ja kurjistaa tavallisen suomalaisen asemaa.- öööåålå
Ei helkutissa voi olla mahdollista, kammottavaa, kammottavaa.......
- edullisempaa.maksaa
Silti se on paljon halvempaa kuin elättää niitä fir ever.
- Pakanauskovaiset
Miksi Odineita siedetään kristillisessä maassa?
- fewfwe
En tajua mitä ihmeellistä näissä Odineissa on? Vika on pakolaisten tekemisissä, ei odineissa, jotka ehkäisevät niitä. Odinit noudattavat kristillistä auttamisen periaatetta, auttaen hätää kärsiviä ja vainottuja.
- Vääräuskoiset
fewfwe kirjoitti:
En tajua mitä ihmeellistä näissä Odineissa on? Vika on pakolaisten tekemisissä, ei odineissa, jotka ehkäisevät niitä. Odinit noudattavat kristillistä auttamisen periaatetta, auttaen hätää kärsiviä ja vainottuja.
Odin on pakananoiden jumala.
- uskoinenväärä
Vääräuskoiset kirjoitti:
Odin on pakananoiden jumala.
Vaan pahempi pakanoiden jumala on allah ja sen pedoprofeetta muhamed! Mitä pahaa muka odinit ovat saaneet aikaan? Muslimien pahuudet ja iljettävyydet sen sijaan pitäisi jopa pinttyneimmän suvakinkin hoksata.
- justices
Odinit ei tunkeudu toisten maihin eläteiksi verovaroilla.
- Juutisia
Ei niin.
- Tuthaa_kitinää
Mitä konkreetisia toimenpiteitä olet suorittanut asiasi eteenpäin viemiseksi, siis jotain muuta kuin kitissyt palstoilla?
- IivanaJylhä
Monen monta vuotta jo olen auttanut nälkää näkeviä heidän OMASSA KULTTUURISSAAN!
- Uskosta_puhdistettu
Ei tämä Suomi nyt niin kovin kristillinen maa ole. Porukka eroaa kirkoista ja liittyy ateisteihin.
Kyllähän nyt on käynyt niin, etteivät muslimit ole tulleet väääräuskoisten maille, koska täällä ei uskota noin niinkuin yleisesti oikein mihinkään mielikuvitusolentoihin ja sadut mielletään saduiksi, ei uskonnoiksi. Tämä Suomi alkaa olla melko uskontovpaata ja uskonnoista puhdistettua aluetta, muutamia änkyrä-kristittyjä ja muslimeita lukuunottamatta.- SairasMaa
Se on Suomen vika ! Saa nähdä kuinka onnellinen Suomi tästä
matusta on ? - wercnki
Olen eronnut kirkosta, mutten menettänyt uskoani. Ei eroaminen tee ihmisestä ateistia, minusta vain aikuinen ihminen osaa keskustella suoraan Luojansa kanssa tarpeen vaatiessa, ei siihen välikäsiä tarvita. Välikäsillä kun on yhtä monta tulkintaa uskosta kuin on tulkitsijoitakin. Vrt. helluntailaiset, Jehovan todistajat, lestadiolaiset, islam... Kaikki uskovat olevansa se ainoa oikea uskonto. Luulo ei ole tiedon väärti, ja tiedon saamme vasta kun kuolemme.
- lfegfkg
Sama täällä, wercnki. Tuollainen julkinen pyllistely on paitsi naurettavaa, myös tekopyhää.
- torjuntaaine
Muslimit on kuin torakoita valtaavat alueita tuhoaa eikä niistä pääse eroon.
Torjunta-aine enemmän kuin oikeassa.
Tänään Pariisissa poliisi tyhjensi remontissa olleen koulun jonka matut oli huhtikuussa vallanneet. Kyynelkaasua tarvittiin matuihin ja heidän puolestaan mellakoiville, naamioituneille vasemmistosuvakeille.
Nuo vasemmiston edustajathan on likimain isisin jätkien näköisiä. Varsinkin Saksassa vappuna täysin mustissa kulkueissa, suorastaan peloittavan näköisiä. Isisliput vain puuttuu.
http://www.express.co.uk/news/world/666928/Paris-migrants-occupy-school-migrant-crisis-Calais-France-Europe
Pariisin metroasemakin tyhjennettiin tällä viikolla jo toiseen kertaan. Tapellen sekin. Resurssien tuhlausta koko matutus, pois vaan eusta koko turhakesakki.- realismia_kehiin
Siinä oot täysin oikeassa, ettei noita islamilaisia pitäis päästää yhtäkään tänne kristittyihin yhteiskuntiin.
Maahantulijoiden puolelta taas tuo agenda on täysin selvä. Heidän tavoitteenansa on tulla tänne ja tuhota meidän kristillisiin arvoihin pohjautuva länsimainen yhteiskunta.
Päämääränä heillä on muuttaa länsimaat islamilaisiksi. Tämä ei pitäis tulla kenellekkään yllätyksenä sillä sitähän nuo itsekkin kokoajan julistaa.
Jos joku oikeasti luulee islaminuskoisen tulevan esim tänne suomeen "rauhanomaisissa" aikeissa turvaan vainoilta, niin hänen täytyy olla todella naiivi ja päästään vialla! - Freudenthalismus
Katsokaapas kuinka vähän täällä on kristittyjä! Kourallinen KD:n päiviräsäsiä ja muita pölhö persuja, joilla vihan kohteena muutama musulmaani rassukka.
Ammatti-ja tapatyöttömien marginaaliväestö kiehuu vitutuksesta. Tuolla riehumisella ei ole tosin mitään parantavaa merkitystä Suomen asioihin. Hyödytöntä, mutta ehkä terapeuttista teille mielisairaille vainohulluille.
Menisitte töihin pölöhökustaat!- YksiParaNormaali
Elä sie tuu haukkumaan työttömäks, töitä tässä on paiskittu jo kohta 40 vuotta ja minkä vuoksi? Siksikö, että tämä valmiiksi rakennettu maa jaellaan ilmaiseksi jokaiselle tulijalle joka ymmärtää pyytää? Ehei, kyllä se pää tulee vetävän käteen, eli rahat ne loppuu meiltäkin, samoin luonnonvarat. Nyt jo metsiä hakataan säälittä ja toitotetaan että Suomi elää metsästä. Elää niin kauan kuin elää, Pentti Linkolan sanoin: "Kunnes viimeisetkin marjapensaat on kiskottu ihmisten pihoilta". Luulenpa että jossain vaiheessa siullekin totuus valkenee, toivottavasti ei liian myöhään. Jos nyt ihmisten mielisairaiksi haukkumiselta ehdit ajatella jotakin.
Päivi Räsänen puolestaan on saanut paljon enemmän aikaan kuin moni mieskollegansa, sitä ei käy kiistäminen. Ja on muutenkin hieno ihminen.
- rupert3
Kun ei ne tuu keskenäänkään toimeen miten ne tulis meidän vääräuskoisten kanssa aivan mahdoton yhtälö.
- RenttulanTöllinMuija
Olet oikeassa. Maahantulijat pitää valita parhaasta päästä. Jos ketään otetaan, niin ei ainakaan arabeja ja muita jatkuvasti sotivia ja tappelevia ihmisiä. Japanilaiset on hyviä ja kunnon ihmisiä, mutta eivät he tarvitse apua meiltä. Hankalia maita pitää auttaa siellä missä ne ovat.
- Kalimatan
Otetaan kiinalaisia, töihin turkistarhoille. Ripeää porukkaa, nylkevät turkikset eläviltä eläimiltä ja nakkaavat elukat pinoon odottamaan kuolemaa.
Maailmassa on hyvin harva maa, jota voi kutsua sivistyneeksi ja inhimilliseksi. Ja nyt hyvä kostetaan pahalla, koska olemme liian sinisilmäisiä, ikämme rauhassa asuneet. Ja porukka on tullut henkisesti laiskaksi, eivät lue ja tutki asioita ja tajua, mitä islamisaatiosta seuraa.
- pakana_
Samanlaisia Lähi-idän tuontiuskontoja ovat molemmat, jotka on alunperin kehitetty ihmismassojen kontrollointiin. Kristinusko epäonnistui valloituksessaan surkeasti ja suurinosa skandinaaveista on ateisteja tai uskovat johonkin muuhun kuin kristinuskon jumalaan.
Nyt Islam yrittää valloittaa Eurooppaa ja ja päättäjät ovat huomanneet, että tällä kertaa on parempi vaihtaa myös kansa astetta tyhmempiin ihmisiin, jotta operaatio onnistuisi paremmin. Meidän Jumalamme uinuvat metsissä ja järvissä minne olemme ne ajan saatossa hylänneet. - ruotsinsuomalainen__
Ei muslimien tarvikkaan sopeutua,ei niiltä semmosta edes vaadita.
Kyllä ne on kristityt jotka sopeutuvat,tai sitte itkevät ja sopeutuyvat.
Ei nuo muslimit ole mitään joo joo porukka,ne on häikäilemättömiä, ottavat
vallan ja huutavat allahu ak paariaan.
Ruotsissa se on jo hyvin pitkälle tapahtanut,eteläruotsi on jo pahassa pinteessä.
Muslimit hallitsevat ,esim Skåne on menetetty täydellisesti näille islamisteille.
Örebro Gävle mm pohjoisempana joissa muslimisaarnaajat saarnaavat avoimesti vihapuhetta vääräuskoisia ( kuhvareita ) kohtaan , joita me valkoiset olemme. - raakafakta
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
- aiwass-
Mutta sivistysvaltiot kuuluvat kohta islamille.
- ikulainen
HAHHAA ensin repesin ... ja sitten alkoi suututtaa!
- VISEGRADEUROOPPAA
EIKÄ VARMASTI SIELLÄ !
https://shariaunveiled.wordpress.com/2016/05/27/poland-rising-150000-polish-nationalist-infidels-march-against-muslim-immigration-video/ - VISEGRADEUROOPPA
VISEGRADEUROOPPAA kirjoitti:
EIKÄ VARMASTI SIELLÄ !
https://shariaunveiled.wordpress.com/2016/05/27/poland-rising-150000-polish-nationalist-infidels-march-against-muslim-immigration-video/EIKÄ VARMASTI SIINNE !
https://m.youtube.com/watch?v=dpC2_BUCTS0 - VISEGRADEUROOPPA
Islam is constitutionally illegal Visegrad Eurooppa !
- ouluccclainen
Arabimuslimimiehet ei saa tulla kristittyihin maihin. Pahjois-Afrikssa on monia rikkaita muslimivaltioita kuten Saudi-Arabia,jokaa voi majoittaa ja työllistää miljoonia uskonveljiä.Ei ole sortoa eikä rasismia. Sunnit ja shiaat elävät sovussa niinkuin Suomen VOK:ssa.
Ei ole kieli ongelmia.Puhutaan samaa kieltä ja kultuurikin on sama.
Miksi Saudi-Arania ei auta rauhanomaisia muslimiveljiä. Voi vain kysyä.
Vierastyölaisetkin tulevat Sauri-Arbiaan kauko-idästä.Kiinasta ja thaimaasta.
Miksi saudit eivät ota arabiveljiä töihin. Saudit tietävät liian hyvin ,että arbiveljet ovat laiskoja työnvieroksujia.Ei kannata ottaa töihin.- turvallisuus_uhattuna
"Miksi saudit eivät ota arabiveljiä töihin"
https://www.maailmankuvalehti.fi/2015/9/pitkat/oljyvaltiot-eivat-ota-pakolaisia
Koska he ovat "turvallisuusuhka".
"Tilanne ei ole uusi. Öljyvaltiot eivät ole ennenkään ottaneet vastaan pakolaisia lukuun ottamatta pieniä määriä palestiinalaisia ja libanonilaisia. Suurin osa maiden ulkomaalaisista on vierastyöläisiä, jotka tulevat nykyisin pääosin kauempaa, Kaakkois-Aasiasta.
Kaakkoisaasialainen työvoima on halvempaa kuin naapurimaista tuleva, mutta se ei ole ainut syy.
”Naapurimaiden arabeihin suhtaudutaan Saudi-Arabiassa epäluuloisesti, sillä heidän mukanaan pelätään soluttautuvan islamisteja, jotka saattaisivat yhdistyä Saudi-Arabian opposition kanssa ja uhata vallanpitäjiä”, selittää seemiläisten kielten ja kulttuurien professori Hannu Juusola Helsingin yliopistosta."
- EiVoiOllaHiljaa
Ei voi olla hiljaa tästä !Lopulta joku sanoi, Länsi-Euroopassa ja kertoi totuuden! https://m.youtube.com/watch?v=-TyhvVqO4Ik
suvaitsemattomasta radikalisoituneesta terroristijärjestöt - poisvaan
vielä moskeijaa puuhataan näille, jotka inhoavat meidän uskontoa ja sylkevät päin kirkkoja.
- Turvallisuus
Tämä on aivan järjettömyys ! ja hullua, että kaikki muslimit haluavat vain Eurooppaan!
- MatuEUmoskeijaa
Clinton @
"Vaikka tämä sotilaallinen / para-sotilasoperaation etenee, meidän täytyy käyttää diplomaattisia ja perinteisempää älykkyyttä omaisuuden painostamaan hallituksia Qatar ja Saudi-Arabia, jotka tarjoavat luvaton taloudellista ja logistista tukea ISIL ja muiden radikaalien sunnit ryhmittymiä alueella ", Clinton kirjoitti.
Lue lisää: http://dailycaller.com/2016/10/10/hillary-in-leaked-email-saudi-arabia-and-qatar-are-funding-isis/#ixzz4MuS5lcDK - IslamizatioEuroopassa
No mistä se suunnitellaan Islamization Euroopassa, nyt me tiedämme!
http://www.hs.fi/sunnuntai/a1452228326031
Älä ihmettele Eurooppaan tulevien islamistien siirtolaiset kaikki suunnitellaan etukäteen!
Yksikään maista Persian ei antanut edes yhden turvapaikkaa, mutta moskeijoihin ja muslimien radikalisoitumista tarpeeksi siirtää paljon rahaa! Vakava huolenaihe, jotka ovat jo hyvin lähellä ! - TottaTotuus
Näytä minulle yhden arabimaa joka ryhtyy ottamaan muslimi pakolaisia?
Näytä minulle yhden muslimimaa joka ryhtyy ottamaan kristitty pakolaisia ?
Näytä minulle yhden yksi kristitty maa, jossa muslimit ovat ottaneet paikallisia arvoja, sääntöjä, määräyksiä ,uskonnon ja kulttuuri .Tämä kultti ei mukautuu Länsi arvoihin vain tuhoaa ne !Viimeaikaiset historia oli tehnyt sen selväksi ! - MafiaEU
Rehellisesti ääneen.....
http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/2016/10/09/ilmainen-venetaksi-charterlentopalvelu-eritreairak-libya-italia-suomi/ - Matubisnes
Tyypillinen lahjusepäilyistä yritystoiminnassa ?
Hienoja selityksiä taas valehdella päin naamaa ! Mitään ei tehdä mikään kansainvälinen laki ei velvoita meitä laiottamasti maahantulleita elättämään ja suuri osa on tänne tullut läpi Euroopan laittomasti. Mutta teillä on suuri kannattavaa liiketoimintaa, Tervetuloa laittomia maahanmuuttajia Paradise Suomi !
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2016/10/10/maahanmuuttoviraston-avoin-shekki-kasikirjoitus.
Minun on myönnettävä, että ei kaikki Euroopan maat kiertää veroja ja tätä kannattavaa liiketoiminnan. Esimerkiksi Hungaria, Puola, Tsekkoslovakia, Slovakia he antoivat paljon varoja ,humanitaarista apua laittomien maahanmuuttajien paikan päällä. - EUMafia
Toimiiko tämä liiketoiminta markkinaehtoisesti normaalin kilpailun mukaan kuten yritystoiminta normaalisti toimii? En usko koska rahat eivät tule asiakkailta, vaan veronmaksajien taskusta. Tämä business tuntuu todella oudolle, tulot tulevat veronmaksajilta ja varmasti sovittuna päivänä.
- MatuBisnesIsl
Tämä tilanne tuntuu aivan käsittämättömältä. Jos yhteiskunta ottaa pakolaisia ,niin se myös vastaa niistä eikä luo heistä yritystoimintaa.
Tässä on mielestäni iso ongelma, yhteiskunnan rahoilla tuetaan yksityistä yritystoimintaa. Maahanmuuttajien majoittamisesta on tullut iso business, että kohta tähän tulee mukaan kansainväliset sijoittajat Persian valtakunnan moskeijoita jne. - MatubisnesEUislamizatio
Maahanmuuttovirasto ei kerro edes, millaisia vuokrasopimuksia kunkin yrittäjän kanssa tekee ? Yritystoiminnassa kansainvälinen turvapaikanhakijoiden vastaanottokeskustoiminnan puuttuu vielä Viittakivi Oy ja lukuisia muita yrityksiä .......
- LaitonMatuBisnes
Laiton harhaan matupolitiikka ja matubisnes !
Maahanmuuttovirasto ei kerro edes, millaisia vuokrasopimuksia kunkin yrittäjän kanssa tekee ? Yritystoiminnassa kansainvälinen turvapaikanhakijoiden vastaanottokeskustoiminnan on Viittakivi Oy ja lukuisia muita yrityksiä
Järjetön politiikka ! Tuetaan lainvastaisuus ! Onko tämä demokratia? on tärkeää puhua tasa-arvosta? https://m.youtube.com/watch?v=jkaNXhQKoN4
Tämä on Diktatuuri ! Jokaisella meistä on oikeus oman mielipiteensä ja omat päätöksensä. Kenelläkään ei ole oikeutta pakottaa meidät ! Onko teidän oikeuta päättää ilman kansalaisten suostumusta ?
Korostamme, että Eurooppa ei vanhene eikä ikääntyy ! - 87878878sdsds
Suomen pitäisi ottaa oppia Israelista.
He eivät ota yhtään pakolaista maahansa.- OnkoSuomiTurvallinenMaa
Kenelle tarvitse turva ?
https://m.youtube.com/watch?v=fjuph2ggUqA&ebc=ANyPxKp2W26QmHsUIq7CfmT1FSTzJHDs4cRXyz584IlwB1bZtP3ZiQtH7fpiUR3RIvdiiyt_xWMF
- tässätotuus
Muslimit tuhonneet omat maansa asuinkelvottomiksi ja lisääntyneet laittomasti kuin holtittomat siat. Nyt kohtaavat vastuun. Kohta muslimit tapetaan. Kirkko jo soittaa kelloja niille. Siitä oikeasti kyse.
- äälyytööntäää
Pelkästään Poliisien apuna olevat tulkit mksaa Suomelle MILJOONIA siis pelkät Tulkit !!!!
- Turvallisuusuhka
Se on hyvä, että asioista puhutaan niiden oikeilla nimillä , koska haittamaahanmuutopolitiikka on turvallisuusuhka !
- TruthNeverBurns
Koska EU on paholaisen kalifaatti.
- Eurooppaan
miksi tunkevat vääräuskoisten maille?
https://m.youtube.com/watch?v=dhbEz7I7aoI - mokomatkinulikat
Mika niita myslimeja oikein kiinnostaa pohjoismaissa?
Eivätkö ymmärrä lähempää kotimaataan etsiä turvaa itselleen?
Miksi tappelevat toisiaan vastaan ja vetävät ulkopuolisetkin
mukaan raakoihin ja typeriin leikkeihinsä? Puuttuuko heiltä
kokonaan järki, sillä ei heidän touhuissaan ole järjenhäiventäkään. - PoisMaasta
Islamization Euroopassa on lopetettava !
https://m.youtube.com/watch?v=7cyFp4EV_zA - Turvallisuus
Länsi-Balkanin turvapaikanhakijoiden reitti suljettu ! Suomella ei edelleenkään ole rajatarkastuksia käytössä ? ryhmä, joka puolustaa Isis terroristi jihadi ja uskonnollinen kultti pakenevat Eurooppaan ja ovat maahanmuuttajien piilossa. Keski-Euroopassa se on jo kauan sitten tehokas torjunta laittoman maahanmuuton ja suljettu kokonaan kaikki rajat.
- LaittomiaTuloja
Laittomat maahanmuuttajat ottaen ei ole mitään tekemistä kansainvälisen sopimuksen ja ihmisoikeudet .Se on vain ainoastaan etuja oman liiketoiminnan ansaita suuria käteistä rahaa . Se ei kuulu mihinkään humanitaarista apua, ja tämä on juuri ihmisten salakuljetuksen ja ihmisten kauppaa. Nämä ovat laittomia tuloja !
- TURVATTOMUUS
Tervetuloa turvattomuus !
Miten voit tuntea Suomessa olonsa turvalliseksi ? tämä on suuri
huolenaihe ! https://www.eduskunta.fi/FI/vaski/Kysymys/Sivut/KK_551 2016.aspx - jdfslföadf
Koko invaasio on osa isompaa kokonaisuutta, jolla pieni eliitti rikastuu ja köyhät köyhtyvät ja keskiluokka katoaa. Muutama vuosi sitten Nalle Wahlroos möläytti tv:ssä, että on tarkoitus saada aikaan suurtyöttömyys kolmella keinolla:
1. opiskelijat nopeammin työelämään. Done.
2. eläkeläiset pidempään työelämässä. Done.
3. Mamuja otetaan runsaasti maahan. Done.'
Työt vähenevät ja tekijöitä on liikaan = palkat laskevat. Kysynnän ja tarjonnan laki!
Ja meidän päättäjät ovat hyväksyneet tämän ?!!!??? Kukaan ei nouse barrikaadeille. Ja me kustannamme tällaisten pettureiden palkat!!!
Euroopassa on maita, joille oman maan kansalaisten olot ovat tärkein asia, jota he ajavat. Vaihtoehtoja löytyy!
Kaikki mielipiteensä myyneet päättjät vaihtoon ja Englannin Theresa Mayn kaltainen viisas johtaja ruoriin. Eu- ja Euro-ero ja pohjoismainen yhteistyö, Suomi suomalaisille, siinä pari teemaa. Keskiluokan pitää keskittää äänensä, eikä hajaannuttaa niitä pienille puolueille. Vanhat jaot ovat mennyttä aikaa. Keskiluokan pitää saada päättäjäksi henkilö(t), joka ajaa meidän etuja! Nyt sellaista ei todellakaan ole.
Ei koko ajan tarvitse kasvaa, maapallo ei kestä sitä. Hyvään elämään riittää vähempikin, kunhan pieni eliittikin maksaa verot, kuten keskiluokkakin. Tämän pitäisi olla päättäjien ykkösasia, mutta suuryritysten etujen ajaminen tuntuu olevan Sipilän ja kumpp. tärkein asia.
t. entinen Kokoomuslainen, terveesti isänmaallinen.
Koti, uskonto, isänmaa edelleen teeseinä, toisin kuin nykyisillä kokkareilla. - JOULUPUKKIMAA
Suomi ja kansalainen !
Miten Suomi voi perustella, että voimme ottaa lisää siirtolaisia/pakolaisia Suomeen ? niin, että Suomen yhteiskunta säilyisi länsimaisena yhteiskunta , Suomi jossa suomalaisten olisi hyvä elää ja kasvattaa jälkipolvia? - SuvakkiJaYlpeäSiitä
Miksi itse ravaat turistina Turkissa, Egyptissä, Tunisiassa, Marokossa, Dubaissa, Intiassa tai edes Ruotsissa?
Kaikissa näissä maissa on muslimeja, ja meilläkin tataareja jo 1800-luvun alusta asti.- JAPANIIHANAKULTUURI
Ei kiinosta sinne lähteä on meidän Eurooppa kotimaa !
Jos lomalle voimme lähteä vaikka Thaimaan tai Japaniin
Ihana kultuuri ja ystävalisia ihmisiä ! Onnea matka sinne vain lomalle Kiitos ! - IHANAJAPANI
Ihana paikka ja etuja suomalaisille voi Kiitos japanilaisille !
http://www.kalevatravel.fi/matkapaketit/aasia/japani?gclid=CL3iu7mJjdACFaHOcgod7Z0Law - MATUULOS
Niin Japani ei ota matua ja nolla tolerransi muslimeille !
Ei raiskataan ! KÄDET POIS !
- Paskintu
Saavatko Suomituristit täysihoidon ilaiseksi jos matkustaa Muslimimaahan ???
- Suomitakaisinsuomalaisil
Eivät suomalaiset saa täysihoitoa missään - eivät edes omassa maassaan!
TÄMÄN "MAAHANMUUTON" ÄLYTTÖMYYDEN PITÄÄ LOPPUA!!!
- NePäättäjätVastaaa
Ei niitä tänne pääsiskään ellei niitä vartavasten tuoda.... lue kuinka paljon on taas pelastettu ja kun on tälläsiä uutisia, voit uskoa että se kannustaa muita tulemaan myös. Olosuhteet ovat kuin paratiisissa, kaikki on ilmaista, rahaa on kaikilla, naista saa puskista öiseenkin aikaan ja niin edelleen. Ei rikollisten ihmisten virtaa tänne paratiisiin voi estää, koska nälkä kasvaa syödessä.
- IsoOngelma
Kumma kun ei sanaakaan mainittu islamista tässä kirjoituksessa, vaikka se on ongelma nr.1
- Maanmatonen3
Olet aivan oikeassa!
- SINIRISTILIPPUIKUISESTI
Suomi on kaunis lumi valkoinen ja Siniristilippu !
https://m.youtube.com/watch?v=5AUeluOZQzs
Siniristilippu ,Pysyy ikuisesti !- AhhaHHahha
Meinaatko, että kaikki nyt puhkeaa kyyneliin ihan pelkästä liikutuksesta ? Rätti, jossa on kaksi sinistä palkkia ristikkäin. Ei sen kummempi, kuin mikään muukaan kangaskappale, joka se de facto on. Yhtä tyhjänpäiväistä on pillittää minkä tahansa maan rätin tai vaakunan perään. Heikkoitsetuntoisille potenssituki, ei yhtään mitään muuta.
- IKUISESTIIKUISESTI
Meille on se arvokas Siniristilippu !
- VALKOINENjaSINIRISTI
Suomi on kaunis lumi valkoinen ja Siniristilippu !
https://m.youtube.com/watch?v=NWgJMdftFhA
Pysyy ikuisesti !- SUOMALAISENIDENTITEETIN
SUOMALAISEN IDENTITEETIN ON EUROOPPALAISIA !
- EIOLEOIKEUTTA
KENELLÄKÄÄN EI OLE OIKEUTTA MUUTTAA " IDENTIFICATION " !
- Katumusharjoituksiin
Voi kuinka suloista raamattupiiri natsien ja rasistien kesken, ollaan nyt niin huolissaan kristillisyydestä.
- utrrwerwrttrrt
Kyllä ollaan huolissaan, että tänne sopeutumishaluttomien ihmisten myötä saapuu ihmisarvoja linttaava kulttuuri. Ei löytynyt suvakeilta sääliä edes mustalle tytölle, jota oma isä raiskasi 9 vuotiaasta lähtien, ei myöskään viranomainen tehnyt rasismin pelossa mitään, vaikka 11 vuotiaalle tehtiin abortti.
Kohta on ensimmäinen muslimisukupolvi naimaiässä. Siitäkö alkaa kunniamurhien sarja. - HohhoijakkaaTaas
Kusipäitä löytyy Sonta24/7 kirjoittelijoiden joukosta, kusipäitä löytyy ihan kanstasuomalaisista, heitä löytyy myös ulkomaalaisten joukosta. Kusipäisyys, kun on yleismaailmallinen luonteenpiirre, kusipäille. Silti en lähtis jokaista varmuuden vuoksi haukkumaan kusipääksi, vai mitä kusipää ? Saat aivan vapaasti haukku ulkomaalaista rikollista, kunhan teet sen yhtälailla sitten, kun suomalainen raiskaa thaimaalaista lapsiprostitutioitua. Sitten kun suomalainen raiskaa ihan ylipäätään. Totuus on kuitenkin se, että jos ei taivu rasistin diktatuuriin saa haukut peräänsä, että toivottavasti sut raiskataan ja/tai tapetaan. Mu ei kyllä raiskata, eikä tapeta koska osaan tarvittaessa katkaista jonkun luut. En siis ole suvakkihuora, olen kukkahattusetä, joka osaa pitää puolensa. Suvakeilta löyty erittäin paljon sääliä ja tukea tytölle, mutta näytä sinä minulle rasisti, joka lähti tukemaan tyttöä.
- Islam
poliisitoimia islamisteja vastaan Saksassa
https://m.youtube.com/watch?v=RjjYPwKYdqU - Islam
Toiminta Saksan poliisi islamisteja vastaan ja poliisi suorittaa ratsioita ympäri 60 kaupunkia !
https://m.youtube.com/watch?v=d4EizddSgeM - TURVALLISUUS
Ranska, Englanti, Bryssel ja nyt Saksassa jihadistien kulttuuriin perinteisiin siirtolaisuus Euroopan on todelliset tavoitteet tuhota Euroopan oikeusperiaatteita ja turvallisuutemme!
Oli turvallinen Eurooppa ilman tätä jihadien kultuurii joka ei kuluu Europpaan ! - STOPsoluttautumista
tämä maailma tarvitsee muutoksia näin ei voi enää jatkaa,
jihadien kultuurii soluttautumista ! - TURVALLISUSEUROOPPAA
STOP SOLUTTAUTUMISTA !!!
Kun niistä on vain pahoja seurauksia!!! - TUrvallineneEurooppaa
Oli turvallinen Eurooppaa ilman tätä jihadien kultuurii joka ei kuluu Europpaan !
https://www.interpol.int/content/download/14349/101241/version/2/file/HASSAN.pdf - Madnessss
Suvakit vetoaa aina samaan "Tekeehän kantaSuomalaisetkin " juu mutta hieman eri valossa tarkasteltava tekemisiä jos tultu " Turvaan" elämään toisen maan verorahoilla toisessa kulttuurissa Jossa ei kutsuta Isää jatkamaan rikastusta, Järjetöntä päästää yksittäisiä nuoria miehiä eikä otettu Perheitä LEIREILTÄ kuten normaalistti kuuluu 99% tulijoista on onnenonkijoita valkkaa parhaan tukien maksajamaan ja kaikki tämä on kaikenlisäksi LAITONTA .
- EUrooppaanTURVALLISUUS
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä ja turvallisuus on uhattuna ! Ihmisiä Lähi-Idästä pyrkivät muodostamaan omat valtiot valtioiden sisällä .
- LÄNSIMAISTAKULTTUURIAEU
Eurooppaa / EU :ssa tarvitsee muutoksia näin ei voi enää jatkaa,
jihadien kultuurii soluttautumista he vihaavat vääräuskoisia ja meidän länsimaista kulttuuria. - RikollisuusEurooppassa
Rikollisuuden nousun kohdalla kannattaa muista myös Paris, Bryssel ja Ruotsin kokemuksia.
- EUssaEurooppaa
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä
https://www.europol.europa.eu/sites/default/files/documents/europol_tesat_2016.pdf
Eurooppaa / EU :ssa - TURVALLISUUS
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä
https://muslimstatistics.wordpress.com/2016/02/20/5000-islamic-state-jihadi-fighters-running-loose-in-europe-europol/ - EI_USKONNOILLE
Ei tämä ole mikään kristillinen maa. Tämä on uskontovapaa maa. Täällä on toki uskonto hihhuleita monista eri lahkoista, mutta ne esustavat onneksi vain suurta vähemmistöä Suomalaisista.
- LähiidäEikäEurooppa
siis jihad uskonto ? uskontovapaa maa Uusi Suomi
- StopDiktatuuria
Emme halua jihad uskonto ja elää diktatuurissa !
- RAJAVALVONTAA
Pariisin ja Brysselin iskujen jälkeen vaatii tiukempaa raja valvontaa Euroopassa !
- LAITON
Suomessa nähty laiton maahanmuutto !
- LAITONonRIKOS
Suomessa nähty laiton maahanmuutto !
http://kansanliike.net/blogi/finland-first-vs-extremist-muslims-and-anarchists-video/ - NEWERCENTEREUROPENEWER
Se ei varmasti onnistu Keski-Euroopassa !
http://www.bbc.com/news/uk-37098751 - KOVALAKI
Terrorismin iskujen jälkeen vaatii tiukempaa laki !
- laitonmaahanmuuttonrikos
laiton maahanmuutto on rikos !
- huohhhhhhh
jos huomaatte, kaikilla keskustelupalstoilla on sama idea: Et saa puhua maahanmuuttajista tai pakolaisista mitään negatiivista tai epäillä, onko heidän tuominen Suomeen hyvä idea. On puhuttava pelkästään positiivista, vaikka uutiset ja rikostilastot sanovat muuta. Ruotsi sekä Saksa ovat järkyttävässä tilassa maahanmuuttajien ja pakolaisten takia. Tuollahan oli viime vuonna, että olivat pakolaiset isoissa ryhmissä kähmineet naisia uudenvuoden aikaan, mikä oli ajanut monet naiset siihen, etteivät uskalla tulla ulos. Tämä EI OLE keksitty asia, vaan on uutisoitu, allaolevat linkit:
https://www.youtube.com/watch?v=qm5SYxRXHsI
https://www.youtube.com/watch?v=G1TlZ7kkiSY
Miksi emme saa kyseenalaistaa sitä, onko fiksua sekoittaa toisilleen täysin vastakohtaista kulttuuria? Islami ja Suomen kulttuurit eivät koskaan tule toimimaan, Islamissa naisilla ei ole oikeuksia ja homoseksuaalit tulee tappaa. Suomessa on ollut jo lukuisia tapauksia siitä, miten maahanmuuttajat ja juuri islamiuskoiset ovat tehneet naisille. Kirjoitukseni ei ole rasistinen, vaan haluan, että suomalaiset voisivat keskustella aiheesta sanan vapauden turvin.
Aiheesta linkkejä:
http://www.vastarinta.com/17-vuotiaan-tyton-murhannut-maahanmuuttaja-ylimielisena-oikeudessa/
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml
https://riippumatonmedia.com/2016/02/06/pakolainen-raiskasi-10-vuotiaan-pojan-uimahallissa/
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112720736348_uu.shtml
Näitä on lukuisia. Miksi kyseisiä ihmisiä ei ole lähetetty pois Suomesta, miksi tälläiset ihmiset hyväksytään? Miksi Suomi ei tarkenna sitä, ketä päästävät sisään?
Eräässä youtube videossa oli keskustelua Japanista ja siitä, miten fiksuja ovat. Japanilla on tosi tiukat säännöt muslimien ja ylipäätänsä maahanmuuton suhteen. Suomi voisi oppia tästä, koska mielestäni tänne voi hyvin tulla pakolaisia ja maahanmuuttajia, kunhan haluavat vain olla osa MEIDÄN kulttuuria.- Oodiilolle
Hyvä sinä <33. Samaa mieltä@
- EIolePakkoHyväksyä
Ei ole pakko hyväksyä: huijareita, rosvoja, tappajia
pedofiilit, raiskaajia, varkaita ja barbaarisia muiden maiden kansalaisten, jotka eivät kuulu eurooppalaisen kulttuurin, uskonnon, periaatteet jne. - IDENTITEETIeiPETETÄ
Mistä äiti tai isä on todelliset juuret?
Se ei riita, että joku syntynyt täällä !
Totuus ,todellisuus ja identiteetti!
Identiteetti ei petetä! - IDENTITEETTI
Huijaaminen on rikos !
http://m.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/maahanmuuttajien--olen-suomalainen--levisi-myos-italiaan/3007330 - IDENTITEETTI
IDENTITEETTI
https://m.youtube.com/watch?v=zwVAHHP-uZg - IDENTITEETTI
IDENTITEETTI
https://m.youtube.com/watch?v=zwVAHHP-uZg - SUOMIIDENTITEETTI
SUOMALAISILLA ON OIKEUS ELÄÄ RAUHASSA OMASSA MAASSA , OMAN KULTTUURINSA JA OMAN IDENTITEETTINSÄ !
- NjokuPoku
Niin on, mutta muslimipakolaiset omivat Suomen itselleen, sukulaisilleen, tuttavilleen ja kotikylänsä lapsille.
- KIELETTY
NjokuPoku kirjoitti:
Niin on, mutta muslimipakolaiset omivat Suomen itselleen, sukulaisilleen, tuttavilleen ja kotikylänsä lapsille.
Väitetty auttaminen ja salaaminen laittomat maahanmuuttajat on suurta liiketoimintaa, tekee tällaisen paljon rahaa ja
niin on kielletty ! - OnkoMiesTaiNainenTai
KIELETTY kirjoitti:
Väitetty auttaminen ja salaaminen laittomat maahanmuuttajat on suurta liiketoimintaa, tekee tällaisen paljon rahaa ja
niin on kielletty !Muslimit naamioitu (burqa) Erityisesti piilottaa sitä ! Onko mies tai nainen ? Tai ?- peittää kasvot ja miksi ? kuin Euroopassa ei ole tarvetta ja on kielletty ! Niin kyllä me eurooppalaiset tiedämme miksi !
- OnKiellettyJaRikos
OnkoMiesTaiNainenTai kirjoitti:
Muslimit naamioitu (burqa) Erityisesti piilottaa sitä ! Onko mies tai nainen ? Tai ?- peittää kasvot ja miksi ? kuin Euroopassa ei ole tarvetta ja on kielletty ! Niin kyllä me eurooppalaiset tiedämme miksi !
On kielletty etenemistä laittomia maahanmuuttajia levittämään ,niitä eri puolille Eurooppaa ! On kielletty tälläisen maahantuonti leviäminen ja tällaiset toimet rangaistaan!
- TänäänMaailmanPäivän
Alkuperä ja eteneminen ,levittäneen Euroopassa !
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2016/11/28/hivn-salaisuus
PYSÄHTYY !
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml - PYSÄHTYY
Tänään Maailman Päivän !
Leviää pakolaisten mukana Euroopassa !
http://filha-fi-bin.directo.fi/@Bin/004bae144e4b0f9c737462e5e1dee25d/1480516101/application/pdf/1771948/Kirjallisuuskatsaus TIE 19 6 2013.pdf
Pysähtyy tauti ! - PYSÄHTYYTAUTI
Korkeimmat rangaistus!
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/raiskaukset-lisaantyivat-suomessa-viime-vuonna-ulkomaalaisten-osuus-kasvoi/717614
Pysähtyy tauti ! - NAISETTÄYTYYPUOLUSTAA
Euroopassa ei ole enää turvallista ja naiset pelkäävät liikkua ulkona turvapaikanhakijoiden takia.
Naiset täytyy puolustaa itseämme ! - EUROOPPAEUROPALAISIA
- Onneksi on olemassa maita Euroopassa, joka ei koskaan sietää tätä ja ei hyväksy lähi-idän diktatuuria !
- KIITOSKIITOSKIITOS
IHANA TERVEISIÄ !
https://m.youtube.com/watch?v=tIeC2G4HCcU - FREEDOMEUROPE
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa. Sananvapaus on voimavara, joka jätti meidät esi-isämme!
Suurta kunnioitusta niille, jotka taistelivat vapautemme ! - Kohtatuleekonkurssi
Itse olen ollut kokoajan sitä mieltä, että kaikkien turvapaikan hakijoiden pitäisi olla suljettuna johonkin vastaanottokotiin/leiriin jossa odottavat päätöstä, että saavatko maassaolo luvan vai eivät.
Ihmeellistä Suomessa on mielestäni myös se että nämä "turva"paikan hakijat vaativat vaatteita,puhelimia,erikois ruokia, ja muita ihmeellisiä asioita,joita oikeasti turvapaikkaa hakeva ei heti ensimmäisenä edes ajattelisi, jos kyseessä olisi todellinen turvapaikan hakija!
Ihmellisistä on myös se että nämä joukolla oleilevat keskusta alueilla ja juovat alkoholia ja kähmivät Suomalaisia naisia,ja eivät muutenkaan kunnioita maan tapoja jossa ovat !
Todellinen turvapaikan hakija olisi erittäin tyytyväinen siihen! että olisi lukitussa paikassa odottamassa turvapaikka päätöstään! jos häntä kohdellaan reilusti tämän ajan!
Mielestäni kukaan "turvapaikan"hakijan ei tarvitse rahaa käsittelynsä aikana, eikä varsinkaan tarvitse liikkua vapaana tässä yhteiskunnassa käsittelynsä aikana!
Ei ole mikään ihme että kantasuomalaisille alkaa pikkuhiljaa riittämään tämä meininki !
Kaiken huippu on se että me Suomalaiset olemme aina olleet kansakunta joka haluaa auttaa oikeasti niitä ihmisiä, jotka oikeasti tarvitsevat turvapaikkaa täältä meidän lintukodostamme, mutta nyt nämä uudet "turva"hakijan ovat pettäneet Suomalaisten uskon tähän auttamiseen omilla toimillaan,mitä ovat tehneet ja toimineet täällä ollessaan!
Kaikenhuippu on se, että meidän omat potlitiikot eivät ota kuunnellakseen omia kansalaisiaan, ja heidän tuntojaan tässä asiassa!
Itse en edusta äärinäkemyksiä oikealta enkä vasemmalta,edustan mielestäni kultaista keskitietä, mutta silti olen sitä mieltä, että jos päättäjät eivät ala tekemään sellaisia päätöksiä että ne ovat tiukkoja mutta reiluja,niin on hyvinkin mahdollista että pikkuhiljaa Suomen kansalaisille alkaa mitta täyttymään ja ja aletaan oikeasti syrjimään näitä "turva"paikan hakijoita.
Kukaan ei varmasti halua että kansa lähtee tekemään oikeutta kaduille ?
Suosittelenkin että poliitikot alkaisivat kuuntelemaan omien kansalaistensa tuntemuksia pikkasen paremmin,ennenkuin on liian myöhäistä.
Tämä ei ole vihapuhetta mitään ihmisryhmää vastaan,vaan täysin tosiasiaa, joka alkaa olemaan tätä päivää..... - RukoilkaaKiltisti
Palstan uskikset ja kiihkokristityt taas vauhdissa :D
- NiinOnSe
tai kiihkoprotestantit
- KiitosVain
kutsuttuina vieraina vain ne, jotka me haluamme!
- Törkeätä
Törkeätä touhua Euroopan läpi tule täältä asti hakemaan, vaan jotain parempaa elämää !
- HeiPaHeiPa
Se oli varma alusta , että nämä eivät ole oikeita pakolaisia, eikä turvapaikan hakijoita.
- VarmastiOn
HeiPaHeiPa kirjoitti:
Se oli varma alusta , että nämä eivät ole oikeita pakolaisia, eikä turvapaikan hakijoita.
Kylläähän se nyt on selvää miksi Euroopan läpi tulevat tänne asti !
- TulevatTänneAsti
turvapaikka Euroopassa ??? !!!
Miksi ei rikkaiden arabimaiden tai Turkki ?
https://www.suomenuutiset.fi/somalitaustainen-ayaan-hirsi-ali-islam-ei-ole-rauhan-uskonto/ - TurvapaikkaEurooppa
kuinka kauan voi kestää vielä kusettamista !?
- VapausEurooppa
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan !
- SOPIMUKSENMUKAISESTI
Varmasti jos niitä ei kutsuttu, niin miksi tulla Eurooppaan, mikset on Turkissa sopimuksen mukaisesti?
- HomopoSuvakkiVihreäUfo
turvapaikkaturisteja koko Euroopan läpi tulevat tänne asti ja miksi Suomeen ?
- Tajuaisimme
me eurooppalaiset varmasti tajuaisimme, millä asialla ja miksi he tulevat Eurooppaan !
- eurooppalaiset
Suosittelemme lukemaan huolellisesti Euroopan historiaa, ja sitten saat selville kaiken !!!
- IHANATERVEISIÄ
IHANA TERVEISIÄ !
https://m.youtube.com/watch?v=LRP8d7hhpoQ - Perkel
Tää on se Euroopan valloitus, kuka siitä lopuksi hyötynee lienee arvoitus.- EU petti meidät :(
- Vääryys_huutaa_taiv
Kuka on tämän palstan ylläpitäjä?
Mitä me sanomme sellaista, ettei esim. USA:n tuleva presidentti ole jo sitä sanonut? Mitä Venäjä teki somaleillaan? Lähetti Suomeen. Me vastustamme länsimaiden islamisoitumista ja elintasoturismia, kun porukalla ei ole rahkeita hyödyttää yhteiskuntaa millään tavoin, etuudet vain otetaan. Ja vaaditaan kantaväestöä sopeutumaan heidän tapoihinsa ja uskontoonsa. Sisällissotako tästä pitää tehdä?
Arabimaat eivät ota heitä vastaan. Mitä se kertoo tulijoista?
Jos pakolaisia on autettava, se on tehtävä leireillä, ei meillä Suomessa.
Yli-ihmisistä ei saada länsimaihin työvoimaa. - Kohtatuleekonkurssi
Sitten kun näitä "turvapaikan hakijoita (somalit ja irakilaiset) on Suomessa se reilut 100 000 (satatuhatta) niin kohta he alkavat vaatia sellaisia oikeuksia, kuten sharia lakia ......tai alkavat vaatimaan muuttamaan Suomalaisen yhteiskunnan perus sääntöjä kuten uimahalleissa yms.
Tai alkavat vaatimaan moskeijoita yms.
Se on nähty mitä tapahtuu kun näitä "turva"paikan hakijoita on liikaa toisessa yhteiskunnassa ja varsinkin kun eivät edes halua sopeutua sen maan kulttuuriin vaan alkavat korostamaan omaa kulttuuriaan, maassa jossa on täysin erilainen kulttuuri.
Tästä johtuen tulee aina tulemaan yhteenottoja eri kulttuurien välille.
Pitäisikö päättäjien oikeasti alkamaan miettiä sitä vaihtoehtoa, että Euroopan unioni sulkisi ulkorajansa, ja euroopan unionin sisä alueella rajat olisivat auki kuten ennenkin.
Mielestäni eurooppa on muutenkin aivan liian avonainen ottamaan vastaan ulkopuolisia tänne.
Itselläni on jo pidempään ollut sellainen mielipide että, luulen vakavissani että tämä ryntäys on osittain tarkoitutuksella järjestettyä, ja kyseessä voi olla jopa salaliitosta, jonka tarkoitus on saada euroopan alueelle Muslimeita,ja kun heitä on tarpeeksi täällä euroopassa,niin tällöin alkaa tulla esiin se todellinen tarkoitus!
Joka on pahimmassa tapauksessa koko euroopan valloitus uskonnollisesti, ja jos se ei onnistu niin toinen vaihtoehto on se että nämä muslimit alkavat sotimaan euroopan alueella ja vaatimaan omia alueitaan tänne.
Mielestäni nyt olisi aika viimeistään sulkea rajat euroopassa ja eurooppalaisten pitäisi toimia todella enemmän siihen suuntaan että ne maat mistä näitä "pakolaisia"tulee niin sinne lähetetään euroopan sotavoimat, ja taistellaan niin kauan että ne kyseiset maat saadaan rauhoittamaan sisäisesti, ja näin ollen ne kaikki muslimit/somalit yms. joita euroopassa on,niin lähetetään pakko keinoin takaisin kotimaahansa.
Tämä ei koske kaikkia muslimeita tai maahan muuttajia jotka ovat tulleet tänne eurooppaan oikeista syistä, mutta sanotaan näin että vähintään 95% saa lähtöpassit euroopasta.
Kyseessä ei ole mielestäni rasistisista ajatuksista, vaan normaalia ajattelua jota tämä nykyinen tilanne niin Suomessa kuin muutenkin Euroopan unionin alueella tapahtuu kokoajan tällä hetkellä.
Mielestäni näihin asioihin pitäisi politikkojen herätä.- EUtuhoutuu
SE ON SANOTTU SELVIN SANOIN JO KAUAN SITTEN, MUTTA VIELÄKÄÄN EIVÄT EU-POLIITIKOT SITÄ YMMÄRRÄ - TYPERYKSET!
Katsokaa ja kuunnelkaa itse:
https://www.youtube.com/watch?v=WCGYKSEsYFM
- StopStop
monissa Euroopan maissa lukittu rajojen! Tämä on tavanomainen hyökkäys Eurooppaan!
- ALISTAMAANSOPETAMINEN
Jos tuhansia vuosia, muslimit eivät voi elää yhdessä toistensa kanssa ja silti perivät saman kulttuurin, uskonnon ja siellä on aina ikuinen taistelu , sota ! En voi elää keskenään eivät sopia keskenään ja aina se pakottaa alistamaan !
- joten miten he voivat sopeutua EUROOPPAAN ??? ja eurooppalaisen kulttuurin ??? sääntöjä, tavat , moraaliset periaatteet jne. - Pohjoinen_Kalifaatti
Ei niiden tarvitsekaan sopeutua, ovat muutaman sukupolven jälkeen enemmistönä Suomessa. Saapa nähdä kuka täällä tekee työt silloin -ja kuka kenet elättää.
- TURVAPAIKKAMEILLE
No sitten kaikki eurooppalaiset toivottaa turvapaikkaa muolla !
- PahaTie
Yksi asia on varma tulevaisuus ei näytä hyvältä
ja se on samanlainen kuin Lähi-idän! tie - Oolanninsota
KATSOKAA, KUULKAA, YMMÄRTÄKÄÄ!
http://www.youtube.com/watch?v=WCGYKSEsYFM&t=2m42s - HELSINKIJASUOMISOTKUA
JEESUS EI OLI EIKÄ TULEE !
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000947318.html - STOPHUIJAUKSIA
Voi Jeesus anna meille kaikki kestää näitä huijauksia !
- SUOMISOTKUA
SUOMI SOTKU JA HUIJAUKSIA !
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000947318.html
Voi Jeesus anna meille kaikki kestää näitä huijauksia !- SotkuaHuijaus
Ei kukaan voi palvella tätä huijausta !
- TOTUUSjaELÄMÄ
Jumala ei hyväksy syntiä, jota ihmiset tekevät. Jumala kuitenkin rakastaa ihmistä niin paljon, että Hän lähetti Jeesuksen Kristuksen maailmaan, ettei yksikään hukkuisi vaan hän saisi iankaikkisen elämän ilman syntiä. Joh. 3:15-16. Aamen ! Ainoastaan Jeesus Kristus on Tie. Totuus ja Elämä, niin sinulle kuin minullekin. Jokaiselle.
- TOTUUSTOTUUS
Tämä on petos skandaali ja solvauksia!
Jeesus ei ollut muslimi! eikä koskaan tule olemaan!
Voi Jeesus anna meille kaikki kestää näitä huijauksia ! - OLETKOITSETIEDOSSA
Sotkuja Kuka olet ....? Mistä tulet ? passi kansalaisus jne.
https://m.youtube.com/watch?v=Xjp3eRtYo5s - Ympäristösaaste
Ei se ole uskonnosta kiinni tuo sopeutuminen. Imatran murhaaja oli harras kiihkokristitty, eikä hän ollut sopeutunut Suomen karuihin oloihin senkään jälkeen kun päänsä oli pullahtanut karvakauluksen läpi tätä maailmaa saastuttamaan.
- SotkuaHuijaus
Tämä ei koske tätä sotkua joten ala sekoita !
- YlläpidonPeräässä
Eurooppaan tullaan ainoastaan ilmaisen loppuelämän ylläpidon peräässä joten pitää kiristää entisestään turvapaikanhakijan ja pakolaisen oleskeluluvan !
- HetiTakaisin
- ja ennen kaikkea kielteisiä turvapaikkapäätöksiä.
- kansalaisuus
Tietenkin nopea karkotus !
- STOPHUIJAUKSET
Palata takaisin sinne löytävät kaiken heidän ! kulttuuri, historia, maantiede, uskonto, säännöt, tapoja ja muut asioita liitetty kansalaisuus, passi, sukupuu! Ei enää huijausta!
- FreedomEurope
hakeutua Saudeihin turvapaikanhakijana ja saudit pitävät heitä muslimiveljinään ja -siskoinaan joten Siinne !
- Kristinuskon_uhrit
Myös kristityt piirit harjoittavat fyysistä-, seksuaalista-, sekä henkistä väkivaltaa
Opillinen dogmaattisuus: todellisuuskäsityksen ja oppien jäykkyys. Suvaitsemattomuus erilaista ajattelua kohtaan. Kuinka pitkälle oppi ajattelee jäsenen puolesta tarjoten valmiit mielipiteet.
Vainoharhaisuus: kuinka paljon jäseniä pelotellaan todellisilla tai kuvitelluilla vihollisilla, joita voivat olla erilaiset viranomaiset, virallinen (lääke)tiede, ja ennen kaikkea yhteisöstä lähteneet ja siihen kriittisesti suhtautuvat entiset jäsenet.
Seksuaalinen manipulaatio: kuinka tarkkaan johtajat määräävät alaistensa seksielämästä.
Väkivallan hyväksyminen: kun johto harjoittaa sitä tai on kyse liikkeen edusta.
Ota yhteyttä:
http://www.uskontojenuhrientuki.fi/- FREEDOMEUROPE
Ota yhteyttä !!!
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/12/europe-rejects-multi-cultural-society-says-survey/
- TOTUUSTOTUUS
Eurooppa ei ole, eikä koskaan tule teidän Unohda sen !
Teidän täytyy oppia itse maantiedon ja historian löytää paikkansa ja juuria löytää tästä !
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Lähi-itä - OIKEUKSIAMME
Nämä ovat meidän oikeuksiamme!
https://m.youtube.com/watch?v=ZeUT3cPns9s
Että emme voi huijata, Että emmekä huijata!
Nämä ovat meidän oikeuksiamme! - emmekähuijata
Katso miten olet tullut Eurooppan !
http://www.worldmapfinder.com/Fi/Europe/ - EurooppaDNA
passi kansalaisus ?
https://m.youtube.com/watch?v=S4K4okVa7dU
DNA !!! - DNAPASSIKANSALAISUUS
Laiton oleskelevat Euroopassa on vakava rikos !!!
kansalaisuus , passi ? - EivätKuuluuEurooppaan
Luottamus on nolla ! ja ei asianmukaisesti joten varmistaa heidän henkilöllisyytensä ja valvoo näytteen- dna silloin selviä juuret , kaikki tulee ilmi , että laittomat maahanmuuttajat , pakolaisia , turvapaikanhakijoita eivät kuuluu Eurooppaan !!!
https://m.youtube.com/watch?v=YWqXxRwjntQ
Yhteiskunnan ja kansalaisten turvallisuuden !!! - Rukoilkaatte
"Ei se ole uskonnosta kiinni tuo sopeutuminen. Imatran murhaaja oli harras kiihkokristitty, eikä hän ollut sopeutunut Suomen karuihin oloihin senkään jälkeen kun päänsä oli pullahtanut karvakauluksen läpi tätä maailmaa saastuttamaan."
Jumala oli kuulemma hänen puolellaan ampumisen aikaan. - Opfer
Kristinuskon_uhrit
5.12.2016 19:04
Uusi
Myös kristityt piirit harjoittavat fyysistä-, seksuaalista-, sekä henkistä väkivaltaa
Opillinen dogmaattisuus: todellisuuskäsityksen ja oppien jäykkyys. Suvaitsemattomuus erilaista ajattelua kohtaan. Kuinka pitkälle oppi ajattelee jäsenen puolesta tarjoten valmiit mielipiteet.
Vainoharhaisuus: kuinka paljon jäseniä pelotellaan todellisilla tai kuvitelluilla vihollisilla, joita voivat olla erilaiset viranomaiset, virallinen (lääke)tiede, ja ennen kaikkea yhteisöstä lähteneet ja siihen kriittisesti suhtautuvat entiset jäsenet.
Seksuaalinen manipulaatio: kuinka tarkkaan johtajat määräävät alaistensa seksielämästä.
Väkivallan hyväksyminen: kun johto harjoittaa sitä tai on kyse liikkeen edusta.
Ota yhteyttä:
http://www.uskontojenuhrientuki.fi/
Voi kauhea noita uskovaisia!- FREEDOMEUROPE
FREEDOM EUROPE !
http://www.dw.com/en/europes-right-wing-parties-meet-near-vienna-urge-brexit/a-19339474 - FreedomEurope
http://nordic.businessinsider.com/the-10-most-important-things-in-the-world-right-now-2016-11/
Freedom Europe
- SUOMALAISUUDEN
Valvoo näytteen- dna silloin selviä juuret ,että eivät kuuluu Eurooppaan !!!
http://www.dokumenttielokuvia.fi/muuta/islamin-euroopan-valloitus-ja-suomalaisuuden-katoaminen/ - tässätotuus
Suvakit on pakko tuhota, ennen kuin he hävittävät koko Euroopan. Suvakti ovat maailman suurimipia rikollisia ja maapalon tuhoajia. Islamin päästäminen Eurooppaan on raakalaismainen rikos ihmiskuntaa vastaan.
- FREEDOMEUROPE
Emme anna pilata sitä!
Sen Euroopan Identification !
- SOTKUjaHUIJAUKSIA
SOTKU JA HUIJAUKSIA !
Valvoo näytteen- dna silloin selviä juuret ,että eivät kuuluu Suomalaisuuden ja Eurooppaan ! - TrueIdentificationEurope
True Identification !
Kukaan ei voi huijata meitä ja petos on vakava rikos ! - Tunnistaminen
Järki jaTerve asenne !
kertoo miten se on =
suomalainen Suomessa - identiteettiEIpetetä
Mistä äiti tai isä on todelliset juuret?
Se ei riita, että joku syntynyt täällä !
Totuus ,todellisuus ja identiteetti!
Identiteetti ei petetä!
Valvoo näytteen- dna silloin selviä juuret ,että eivät kuuluu Suomalaisuuden ja Eurooppaan !
Kukaan ei voi huijata meitä ja petos on vakava rikos ! - Suomalainenkuuluu
Suomalainen ihminen kuuluu suomalais-ugrilaisiin kansoihin.
- IDENTITEETTI
IDENTITEETI !!!
Dna-tutkimuksilla voitte selvittää, mistä olette kotoisin sekin teidän historia Onko EUROOPPASTA ??? tai mistä ? - Muslimitvalloittajat
Kymmeniä tuhansia laittomia muslimit arabivalloittajat salakuljetetaan Eurooppaan kuukausittain mafia koordinoi niiden toimintaa
https://m.youtube.com/watch?v=4BeE1f2tpQ8 - Muslimitvalloittajat
Kymmeniä tuhansia laittomia muslimit arabivalloittajat salakuljetetaan Eurooppaan kuukausittain mafia koordinoi niiden toimintaa
https://m.youtube.com/watch?v=bBN14H1j0lk - SalakuljetusEurooppaan
mafia muslimit arabivalloittajat toimintaa
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3546081/Mafia-declares-WAR-migrants-Sicilian-gangster-shoots-innocent-Gambian-head-amid-soaring-levels-migration-Italy-mayor-saying-Sicily-s-capital-no-longer-European.html - MuslimitSalakuljetusEU
Muslimit invaasio ! Kymmeniä tuhansia laittomia muslimitvalloittajat salakuljetetaan Eurooppaan ja mafia koordinoi niiden toimintaa
http://www.barenakedislam.com/2016/04/22/about-time-sicilian-cosa-nostra-declares-war-on-the-muslim-invasion-as-mayor-says-sicily-capital-feels-more-like-istanbul-or-beirut-than-europe/ - StopMuslimsInvasio
Lopeta islamilainen tulvia Eurooppaan !
https://fi.pinterest.com/pin/358669557805626637/ - STOPIslamilainenTulia
Lopeta islamilainen tulvia Eurooppaan !
https://m.youtube.com/watch?v=5vmruBgJa8E - STOPislammafia
Stop islam mafia !
https://m.youtube.com/watch?v=wtNoEYmE7l8 - FREEDOMEUROPE
FREEDOM EUROPE
https://m.youtube.com/watch?v=X_o5cleNrHc - FREEDOMEUROPE
FREEDOM EUROPE
https://m.youtube.com/watch?v=cTC8XdikySQ - FREEDOMEUROPE
FREEDOM EUROPE !
- FREEDOMEUROPE
FREEDOM EUROPE !
https://m.youtube.com/watch?v=CdKVX45wYeQ - STOPISLAM
Emme halua diktatuuri Haluamme vapautta!
- Tulikin_kusta
Ei se ole uskonnosta kiinni tuo sopeutuminen. Imatran murhaaja oli harras kiihkokristitty, eikä hän ollut koskaan sopeutunut Suomen karuihin oloihin.
Paskasakkia kaikki tyynni.- EUROOPPALAISIAEUROOPPAA
IDENTITEETI !!!
True Identification !
Kukaan ei voi huijata meitä ja petos on vakava rikos !
Dna-tutkimuksilla voitte selvittää, mistä olette kotoisin sekin teidän historia Onko EUROOPPASTA ??? tai mistä ? - EUROOPPAFREEDOM
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan !
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä ja turvallisuus on uhattuna ! Ihmisiä Lähi-Idästä pyrkivät muodostamaan omat valtiot valtioiden sisällä .
https://m.youtube.com/watch?v=rh34Xsq7D_A - ONKOSAKSA
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan !
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä ja turvallisuus on uhattuna ! Ihmisiä Lähi-Idästä pyrkivät muodostamaan omat valtiot valtioiden sisällä .
https://m.youtube.com/watch?v=gPnJB1xlHp4 - IslamOnFasismia
Islam ei ole ensisijaisesti uskonto vaan fasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO !
- StopIslam
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan !
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä ja turvallisuus on uhattuna ! Ihmisiä Lähi-Idästä pyrkivät muodostamaan omat valtiot valtioiden sisällä .- EIUNOHTUKOSKAAN
EI unohtu koskaan !
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/17/nice-terror-attack-police-vans-blocking-promenade-withdrawn-hour1/ - EIUNOHTUKOSKAAN
EIUNOHTUKOSKAAN kirjoitti:
EI unohtu koskaan !
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/17/nice-terror-attack-police-vans-blocking-promenade-withdrawn-hour1/EI unohtu koskaan !
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016071521910327_ul.shtml
- EUROOPPAFreedom
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan !
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä ja turvallisuus on uhattuna ! Ihmisiä Lähi-Idästä pyrkivät muodostamaan omat valtiot valtioiden sisällä .
https://m.youtube.com/watch?v=q3bvZuCHFVk - STOPMIGFRANTS
FREEDOM EUROPE !
https://m.youtube.com/watch?v=GaCMXyN3qJ0 - TRUIDENTIFICATION
True Identification !
Kukaan ei voi huijata meitä ja petos on vakava rikos !
https://m.youtube.com/watch?v=ZeUT3cPns9s - TheseAreOurRigts
FREEDOM EUROPE !
We have the right to the veracity of their roots and their nationalities!
https://m.youtube.com/watch?v=HG3OVOnW4xQ
These are our rights! - FreedomEurope
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan !
Eurooppaan on saapunut satoja tuhansia ihmisiä Lähi-Idästä ja turvallisuus on uhattuna ! Ihmisiä Lähi-Idästä pyrkivät muodostamaan omat valtiot valtioiden sisällä . - VAPAUSVAPAUS
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan eikä diktatuuria !
- Lantakasa
Ei se ole uskonnosta kiinni tuo sopeutuminen. Imatran murhaaja oli harras kiihkokristitty, eikä hän ollut sopeutunut Suomen karuihin oloihin.
Johonkin kristilliseksi katsottuun maahan tuo sontakasa sopeutuisi vaikkapa lannoitteeksi. - VAPAUSVAPAUSVAPAUS
me eurooppalaiset varmasti tajuaisimme, millä asialla ja miksi he tulevat Eurooppaan !
Islam ei ole uskonto vain politikkaa......
Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan eikä diktatuuria !
VAPAUS ! VAPAUS ! VAPAUS ! - VAPAUTEMME
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa. Sananvapaus on voimavara, joka jätti meidät esi-isämme!
Suurta kunnioitusta niille, jotka taistelivat vapautemme ! - MiksiHeTulevat
me eurooppalaiset varmasti tajuaisimme, millä asialla ja miksi he tulevat Eurooppaan ! https://m.youtube.com/watch?v=rh34Xsq7D_A
- IslamEiOleuskonto
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa ! https://m.youtube.com/watch?v=IyYZulIxNCE
Islam ei ole uskonto ! - ISLAMEIKUULLUUEUROOPPAAN
ISLAM EI OLE USKONTO !
https://m.youtube.com/watch?v=ppjmNA3KZB0
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa ! Islamilainen alistamisen ei kuuluu Eurooppaan eikä diktatuuria ! - LUOTTAMUSonNOLLA
SOTKU JA HUIJAUKSIA !
Luottamus on nolla ! varmistaa henkilöllisyytensä ja valvoo näytteen- dna silloin se selviä juuret , kaikki tulee ilmi, jopa historia , että
Islamilainen alistamisen ei kuuluu EUROOPPAAN ! - FREEDOMEUROPE
FREEDOM EUROPE !
https://m.youtube.com/watch?v=WnhB8zj6J7A - EUROOPPAEUROPALAISIA
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa. Sananvapaus on voimavara, joka jätti meidät esi-isämme!
Suurta kunnioitusta niille, jotka taistelivat vapautemme ! - VAPAUTEMME
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa. Sananvapaus on voimavara, joka jätti meidät esi-isämme!
Suurta kunnioitusta niille, ja KIITOS ! jotka taistelivat vapautemme !
http://yle.fi/uutiset/3-9337203 - Suksikaavittuun
"Ei se ole uskonnosta kiinni tuo sopeutuminen. Imatran murhaaja oli harras kiihkokristitty, eikä hän ollut sopeutunut Suomen karuihin oloihin.
Johonkin kristilliseksi katsottuun maahan tuo sontakasa sopeutuisi vaikkapa lannoitteeksi."
Normaali ihminen ei uskontoja tarvitse. Meillä on täällä tosin vaivoinamme nämä kristiusko kiihkoilijat, mutta onneksi niitä on vain mitätön kourallinen tuon lajin kuonaa.- EiOLEUSKONTO
Islam ei ole ensisijaisesti uskonto vaan fasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO ! - FREEDOMEUROOPPAA
EiOLEUSKONTO kirjoitti:
Islam ei ole ensisijaisesti uskonto vaan fasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO !ISLAM EI OLE USKONTO JA joku ?? ? alah EI OLE OLEMASSA EIKÄ KOSKAAN OLI Islam merkitsee ”alistumista” joka tähtää koko maailmaan alistamiseen jonkun alahin joka ei ole olemassa lain, shari’an,islam ei ole uskonto ! Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO ! - VAPAUSVAPAUS
FREEDOMEUROOPPAA kirjoitti:
ISLAM EI OLE USKONTO JA joku ?? ? alah EI OLE OLEMASSA EIKÄ KOSKAAN OLI Islam merkitsee ”alistumista” joka tähtää koko maailmaan alistamiseen jonkun alahin joka ei ole olemassa lain, shari’an,islam ei ole uskonto ! Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO !ISLAM EI OLE USKONTO JA joku ?? ? alah EI OLE OLEMASSA EIKÄ KOSKAAN OLI Islam merkitsee ”alistumista” joka tähtää koko maailmaan alistamiseen jonkun alahin joka ei ole olemassa lain, shari’an,islam ei ole uskonto ! Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO !
https://m.youtube.com/watch?v=_wVUAONW0cM - FREEDOMEUROPE
ISLAM EI OLE USKONTO JA joku ?? ? alah EI OLE OLEMASSA EIKÄ KOSKAAN OLI Islam merkitsee ”alistumista” joka tähtää koko maailmaan alistamiseen jonkun alahin joka ei ole olemassa lain, shari’an,islam ei ole uskonto ! Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO !
https://m.youtube.com/watch?v=4P4xJRZKdFM
ISLAM EI OLE USKONTO JA joku ?? ? alah EI OLE OLEMASSA EIKÄ KOSKAAN OLI Islam merkitsee ”alistumista” joka tähtää koko maailmaan alistamiseen jonkun alahin joka ei ole olemassa lain, shari’an,islam ei ole uskonto ! Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO ! - islamOnFASISMIARASISMIA
ISLAM EI OLE USKONTO JA joku ?? ? alah EI OLE OLEMASSA EIKÄ KOSKAAN OLI Islam merkitsee ”alistumista” joka tähtää koko maailmaan alistamiseen jonkun alahin joka ei ole olemassa lain, shari’an,islam ei ole uskonto ! Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO !
https://m.youtube.com/watch?v=vIGSNRCTkQI - TOTUUSTOTUUS
EI ole uskonto !
Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia joka tähtää koko maailmaan alistamiseen sharian alahin lain sharia Islam on fasismia ja rasismia poliittinen ideologia ! - STOPFasismiaJaRasismia
STOP islam fasistinen ja rasistinen ideologia koska se ei ole uskonto
EI ole uskonto !
Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia joka tähtää koko maailmaan alistamiseen sharian alahin lain sharia Islam on fasismia ja rasismia poliittinen ideologia ! - VAPAUTEMME
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa. Sananvapaus on voimavara, joka jätti meidät esi-isämme!
Suurta kunnioitusta niille, KIITOS ! jotka taistelivat vapautemme !!! - HeiPaSuvaitsevainen
VAPAUTEMME kirjoitti:
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa. Sananvapaus on voimavara, joka jätti meidät esi-isämme!
Suurta kunnioitusta niille, KIITOS ! jotka taistelivat vapautemme !!!sinulle suvaitsevainen siirtyy Saudiaan tai Turkkiin sieltä löydät islamilaisen rakkauden
Hei Pa ! - MatkallaTakaisin
HeiPaSuvaitsevainen kirjoitti:
sinulle suvaitsevainen siirtyy Saudiaan tai Turkkiin sieltä löydät islamilaisen rakkauden
Hei Pa !Uskomme ,että he ovat matkalla heidän kalifaatin. Ei ole mitään mahdollisuutta helvetissä ihmiset pakenevat vainoa ja jättävät naiset takaisin kotiin ! Ei ole todellakaan ainoa tapa käsitellä siitä Reality! koska lautta löytää tiensä matalien vesien matkustajien ne olisi pidätetty välittömästi, yhdessä kaikkien työntekijöiden U.N.! ja suvaitsevainsia varsinkiin Jokaisella tulisi lähettää takaisin maihin, mistä he tulivat!
- suvaitsevaisille
MatkallaTakaisin kirjoitti:
Uskomme ,että he ovat matkalla heidän kalifaatin. Ei ole mitään mahdollisuutta helvetissä ihmiset pakenevat vainoa ja jättävät naiset takaisin kotiin ! Ei ole todellakaan ainoa tapa käsitellä siitä Reality! koska lautta löytää tiensä matalien vesien matkustajien ne olisi pidätetty välittömästi, yhdessä kaikkien työntekijöiden U.N.! ja suvaitsevainsia varsinkiin Jokaisella tulisi lähettää takaisin maihin, mistä he tulivat!
Tämä liiketoiminta salakuljetuksesta laittomia maahanmuuttajia on rangaistava ! PISTE !
- IslamONFasistmia
Islam ei ole ensisijaisesti uskonto vaan fasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia ja Sharija
ISLAM EI OLE USKONTO ! - HeiPaHeiPa
joka tähtää koko maailmaan alistamiseen jonkun alahin joka ei ole olemassa lain, shari’an,islam ei ole uskonto !
- EIoleUskonto
EI ole uskonto !
Islam ei ole uskonto vaan fasismia ja rasismia muistuttava totalitaristinen poliittinen ideologia joka tähtää koko maailmaan alistamiseen sharian alahin, lain sharia Islam on fasismia ja rasismia poliittinen ideologia kooran kirja/sharia
https://m.youtube.com/watch?v=zMwcX_vU1lM
- CONSTITUTIONALLY
EUROOPPA Visegrad: Islam is constitutionally illegal
- FREEDOMEUROPE
Meillä on oikeus elää ilman islamilaisen nöyryyttämistä, diktatuuri ja väkivaltaa. Sananvapaus on voimavara, joka jätti meidät esi-isämme!
Suurta kunnioitusta niille, jotka taistelivat vapautemme ! - vaale
suomen kirkot ottavat paperitttomia musimia järki ohoi
- SKANDAALIPETTÄMISTÄ
Mikä skandaali! ja pettämistä! suomen kirkot ottavat paperitttomia !
Muslimit rukoilevat viisi kertaa päivässä, koko päivän makaa matossa Suomen kirkossa Mikä skandaali! ja pettämistä!
-------------------------------------------------------------------------------
STOP ! STOP !STOP !
PYHÄSSÄ PAIKOISSA ! - yhteinenSotkubisnes
Pitäs olla kyllä ehdottomasti rangaistus ! Suomen kirkko suojaa laittomat paperittomina elintasopakolaisia se on laitonta !
- MAKSAAVEROJA
MAKSAA VEROJA !
Turvapaikkahakijoita ja elintasopakolaiset ,haluavat päästä kiinni hyvään elämään kansalaisten/kirkkon ja veronmaksajien kustannuksella .
MAKSAA VEROJA !
- Kohtatuleekonkurssi
En ota sen enempä kantaa uskontoihin,mutta sen voin sanoa että kaikissa uskonnoissa on ollut jotain vikaa,jos katsellaan historiaa taaksepäin.
Mutta tosiasia on se, että Eurooppalaiseen kulttuuriin ei mielestäni mahdu sitä määrää Muslimeita mitä euroopan maissa nyt on.
Kuinka monta muslimia on Euroopassa tällä hetkellä ?
Ihmettelen myös syvästi sitä tosiasiaa että 99.99% muslimeista on sitä mieltä että eurooppalaiset ovat väärä uskoisia, ja heillä on oikeus katsoa eurooppalaisia tapoja alaspäin.eli heidän ei tarvitse kunnioittaa eurooppalaisia uskontoja.
Ihmettelen syvästi, että miksi heitä sitten tänne tulee!
Koska kaikki tiedämme että muslimit ja eurooppalaiset ovat aina olleet toistensa vastakohtia.
En yhtään ihmettele että Eurooppalaiset yhteiskunnat alkavat natista liitoksistaan tässä paineessa, mitä muslimi maista tulleet ovat euroopalle aiheuttaneet.
Ei kukaan halua sitä että Euroopassa alkaa radikaalit puhdistukset,joita olemme euroopassa aikaisemminkin nähneet.......historia sen todistaa!
Nyt olisi aika poliitikkojen alkamaan toteuttamaan sellaista ulkopolitiikkaa, joka on eurooppalaisille oikeuden mukaista, ja näin vältytään vastakkain asettelulta,joka tänäpäivänä on Euroopassa!
Se tarkoittaa sitä että palautetaan se suurin osa kaikista euroopan ulkopuolisista maista tulleet,ja vaikka olisikin lapset täällä syntyneet niin heidätkin.
Ja tämän jälkeen Eurooppaan pääsee vain ja ainoastaan jatkossa viisumilla tai jos on pakolainen/turvapaikan hakija,niin se valinta tehdään pakolaisen lähtömaassa!
Täytyy muistaa että maailmassa on oikeasti niitä ihmisiä jotka oikeasti tarvitsevat turvapaikkaa,joten se heille suotakoon ihmisyyden nimissä,mutta nykypäivän "turva"paikan hakijat eivät sitä täytä! sadassa tuhannessa hakijassa on varmasti myös niitä oikean turvapaikan hakijoitakin....mutta pienessä määrin, se on nähty ja todistettu!
Se on tosiasia että Euroopan unioni tulee hajoamaan tätä menoa, ja vain sen takia että euroopan unioni on liian epäjohdon mukainen tekemissään päätöksissään!
Eurooppalaisten pitäisi nähdä eurooppa yhtenä kokonaisuutena,mutta se on mahdotonta koska euroopan sisäinenkin tilanne on ristiriidassa siihen nähden mitä Euroopan unionin pitäisi olla tänäpäivänä.
Suosittelen päättäjile ja politiikoille,että alkaisivat vihdoinkin kuunnella omien kansalaistensa tuntoja.
Mielestäni kirjoitukseni ei edusta rasistisia mielipiteitä,vaan ihan tavallisen ihmisen tuntoja tässä nykyisessä tilanteessa, mikä on Suomessa ja Euroopan unionin alueella. - tulisirangaista
Jos kirkko suojaa laittomia paperitttomia ,niin se ei ole laillisesti ja
tulisi rangaista ! - RIKOSpitääRangaista
Suomen kirkko suojaa laittomia paperitttomia ,niin se ei ole laillisesti ja
tulisi rangaista !- Islamizatio
Papille maistuu paremmalta rahaa kuin kirkon moraali !
Tarkoituksellinen väheneminen kirkon arvon ja salakavala Islamisatio !
- UskoMiä
liiketoimintaa laittomien maahanmuuttajien ja paperitttomia kääntyi Suomen kirkkoon ja papit tukee muslimeja. Valitettavasti, tiedämme, että tämä on laitonta.
- SKANDAALIPETTÄMISTÄ
Mikä skandaali! ja pettämistä! suomen kirkot ottavat paperitttomia !
Muslimit rukoilevat viisi kertaa päivässä, koko päivän makaa matossa Suomen kirkossa Mikä skandaali! ja pettämistä!
-------------------------------------------------------------------------------
STOP ! STOP !STOP !
PYHÄSSÄ PAIKOISSA !- MAKSAAVEROJA
MAKSAA VEROJA !
Turvapaikkahakijoita ja elintasopakolaiset ,haluavat päästä kiinni hyvään elämään kansalaisten/kirkkon ja veronmaksajien kustannuksella .
MAKSAA VEROJA !
- YhteinenSotkuBisnes
Pitäs olla kyllä ehdottomasti rangaistus ! Suomen kirkko suojaa laittomat paperittomina elintasopakolaisia se on laitonta !
- Islamuzatio
Papille maistuu paremmalta rahaa kuin kirkon moraali !
Tarkoituksellinen väheneminen kirkon arvon ja salakavala Islamisatio ! - LAINVASTAINENvaarallinen
ÄLÄ UNOHDA !
Euroopan kristillinen kulttuuri ja Euroopan kristillisiä arvoja Eurooppan historia ! Euroopalla ja Euroopan kulttuurilla on kristilliset juuret ja tämän sotku itsessään on huolestuttavaa, että Euroopan kristillinen kulttuurin arvot , moraalit, tapoja, perustuslaki , haluatte painamalla rikoa !
Tämä on vaarallinen tie ! Se on Lainvastainen toiminta !
MUISTA !- MORAALINENKATASTROFI
Moraalinen katastrofi !
Tuhoaminen Euroopan arvoja ja romahdus Euroopassa
kulttuurin arvot , moraalit, tapoja, perustuslaki jne. ??????????????.....
muslimimaahanmuuttoa/ muslimi invaasio
https://www.jihadwatch.org/2016/04/the-muslim-migrant-invasion-and-the-collapse-of-europe
- LAINVASTAINEN
LAINVASTAINEN ja VAARALLINEN TIE ÄLÄ UNOHDA !
Euroopan kristillinen kulttuuri ja Euroopan kristillisiä arvoja Eurooppan historia ! Euroopalla ja Euroopan kulttuurilla on kristilliset juuret ja tämän sotku itsessään on huolestuttavaa, että Euroopan kristillinen kulttuurin arvot , moraalit, tapoja, perustuslaki jne., haluatte rikoa ja tuhota meidät
eurooppalaisia juuriamme !!!
Tämä on vaarallinen tie ! Se on Lainvastainen toiminta !
MUISTA !
Ketjusta on poistettu 143 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tere Sammallahti: Sosiaaliturva pois vieraskielisiltä
Hän viittaa Iltalehden juttuun. IL kertoi maanantaina Kelalta saatuun tilastotietoon perustuen, että vieraskieliset muod3492326Nainen, tuskin muistan koska ollaan nähty
niin pitkä aika siitä on. Suurin ilonaihe elämässäni olit, ja tulevan onnen aamuaurinko. Tunnut niin minun omalta, tutul382067Voi minkä rikoksen teki
Kunnosti ihan pa..akuntoon päässeen tien ilman ELYn lupaa. Kyllähän se nyt viranhaltijaa kirpasee. Sellainen yritteliäis751603Pitkään kestänyt ihastuminen
Oot niin kaunis🩷 Vaikutat tosi itsevarmalta, iloiselta ja puheliaalta. Voisi sanoa, että näen sinut jopa tietynlaisen1211509Mitä olen tehnyt
Mitä pahaa olen sinulle tehnyt? Rakastuin ja en pysty unohtamaan Miksi teet tämän minulle? Yritä ymmärtää, vaikka olet911456Torniolainen Tiiliä lukemaan
Torniosta kotoisin oleva Matti Heis. Kala ui nyt syvissä vesissä. Kolme vuotta tiilien lukua.31366- 791225
Charlie Kirk murha
Erikoista. Valtamedian neutraalilta vaikuttava juttu tästä murhasta, jossa ei esiinny lainkaan sanoja "äärioikeisto" tai2221190Tuon sinulle jännitystä
Siksi pidät minusta. Tiedämme molemmat, että meistä ei voi tulla mitään todellista.1181185Venäjän lennokkileikit ja provokaatiot tulee jatkumaan.
Yrittää härnätä Natoa vastaiskuun,koska sillä olisi halua ratkaista nopeasti sota käyttämällä taktista ydinasetta Ukrain2381184