Eu-esittää sakkoja turvapaikanhakijoista

393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Komissio esittää, että rajatarkastusten kestoa voidaan pidentää Saksassa, Itävallassa, Tanskassa, Ruotsissa ja Norjassa. Norja on Schengen-maa, vaikka se ei kuuluu Euroopan unioniin.

Eikö suomessa ole rajatarkastuksia ja ruotsin puolelta voi tulla tänne että ei tarkasteta ollenkaan?

Äänestä

Mikähän maa maksaa , ei varmaankaan mikään ! TÄYS FLOPPI ! KOKO EU LOPETETTEVA !

Äänestä

EU-pellet, -komissaarit ja kaikki -virkamiehet pitäisi teurastaa kuin kapiset koirat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kieltäytyville-maille kirjoitti:

http://www.kaleva.fi/uutiset/ulkomaat/eu-esittaa-sakkoja-turvapaikanhakijoista-kieltaytyville-maille/726832/

..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu