Persujen kannatuksen jatkuvasti hiipuessa on Soini tehnyt jo muuttoilmoituksen muuttamisestaan Panaman veroparatiisiin. Siellä on Soinin hyvä loikoilla uima-altaan vierellä ja naureskella kannattajiensa typeryydelle. Säätiörahat takaavat leppoisan loppuelämän.
Soini on muuttamassa Panamaan säätiörahoineen.
23
228
Vastaukset
- totuuseivanhene
Luuletko ettei muilla puoluiella ole säätiöitä ollut monine vuosikymmeniin?
Muilla on myös ikuiset SUOJATYÖPAIKAT valtion laitoksissa, kuten Suomen Pankissa
onneton Liikasen Erkki ja KELASSA Liisa täystuho HYSSÄLÄ!!!
Tässä, vain MUUTAMA esimerkki!!!- Soinismin_lopputulos
Eli rintamakarkuruus on hyväksyttävää jos joku muukin on niin historiassa tehnyt?
Aikooko Soini vielä perustaa Suomeen keskitysleirejä, koska hänen esikuvansakkin on niin tehnyt? - alta_lipan
Soinismin_lopputulos kirjoitti:
Eli rintamakarkuruus on hyväksyttävää jos joku muukin on niin historiassa tehnyt?
Aikooko Soini vielä perustaa Suomeen keskitysleirejä, koska hänen esikuvansakkin on niin tehnyt?"on Soini tehnyt jo muuttoilmoituksen muuttamisestaan Panaman veroparatiisiin" - Mistäs sinä Soinin muuttoilmoituksen olet nähnyt? Valheita levittämällä laitat lokaa niskaan kun mitään oikeaa aihetta ei ole.
- PS_rikkaiden_asialla
Persujen kannatus on enää 8,5% ... ja lasku senkun kiihtyy. Tervemenoa Soini ja persut.
- wallenalleiks
Soinin ei tarvitse edes kiertää veroja kun hän piilottaa meidän verorahat säätiöön. Panamamiehet ovat pyhäkoulupoikia Soiniin verrattuna.
- antaa_muuttaa_vaan
karkuu ei pääse kumminkaan.
- Raha_haisee
Soini on siirtänyt puolueensa saamat puoluetuet säätiöön jota hallitsee pieni "klikki".
Sen muodostavat ex-kansanedustaja Raimo Vistbacka. Hänen lisäkseen hallitukseen kuuluvat Soini, Timo Relander, Mikko Vainio ja Matti Vattulainen.
http://e-aho-muutablog.blogspot.fi/2015/02/soinin-kuplan-puhkaisu.html- ps_rasistipaskat
Porvaripaskat piilottavat rahansa hyväveli menetelmin.
- pikku_pili
No problem. Saan rahani joka tapa-uksessa. Imen ja annan.
- gdgfd7
peräsuolipersut haisee
- duplingaan
Jos ihminen maksaa mahdollisimman vähän veroja hankkimistaan rahoista, se aivan oikein ja järkevää.
Mutta jos ihminen meidän verorahoja kierrättää laittomasti säätiöön niin siinä kyseessä oikea rötösherra eikä vain järkevä liikemies. Panamajutussa ei ole muuta väärää kuin se että laki mahdollistaa sen. Ei ihmisissä joilla siellä yhtiöitä, vaan meidän hallituksella joka antaa siihen mahdollisuuden.- Soinismin_lopputulos
Soini kierrättää säätiörahojaan Panaman tililleen, jotta voi muuttaa sinne hallituskauden ja seuraavien vaalien rökäletappion jälkeen. Ahne ja röyhkeä paskiainen.
- PS_assholes
Soinismin_lopputulos kirjoitti:
Soini kierrättää säätiörahojaan Panaman tililleen, jotta voi muuttaa sinne hallituskauden ja seuraavien vaalien rökäletappion jälkeen. Ahne ja röyhkeä paskiainen.
Siis porvaripersuilua pahimmillaan.
- onpelkkääpenetelua
Tuo
- persuverbikö
Penetelua?
- adjö_iso_sika
Tervemenoa huijari. Kukaan ei jää kaipaamaan.
- persut_mamuttaa
Vie lemmikkitonttusi Halla-Aho mukanasi. Niin kansa kiittää.
- oksennan_ilolla
Hyvästi sika. Vain haju jää muistoksi ja hyvä niin.
- tiedän_kokemuksesta
Soinin haju ei lähde kuin kulumalla. Valitan.
- Ejtimomihinkäänmuuta
Hej
- työn_orjat_persun_yöstä
Muuttaa, muuttaa. Sitä odotellessa voimme hyräillä vaikka kansainvälistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2803498Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell221948Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.391595- 841451
- 1431139
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.721085- 811044
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.91918Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.206797Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61747