Suomen vieminen Natoon

Eikö Suomi-Natoon projekti alkanut samoihin aikoihin kun NL hajosi eli 25 vuotta sitten? Se on kyllä surkeasti epäonnistunut, jäsenyys on kovin kaukana. Kuka Suomen natotuksen oikein aloitti?
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nato-projektia muualla kuin Naton vastustajien mielikuvituksessa.

Vuonna 19914 kyllä liityttiin rauhankumppaniksi ja 2015 vielä erikoisluokkaan.

Naton jäseneksi ei kuitenkaan olla pyrkimässä, koska kansa ei halua.

Äänestä

Älä nyt viitsi, ainakin 20 vuotta pieni klikki on aktiivisesti tehnyt työtä jotta Suomi vietäisiin Natoon. Kaiken maailman atlanttiseuroja, ulkopoliittinen instituutti, media ajaa Suomea Natoon kuin käärmettä pyssyyn.

Äänestä
  • mielipiteiden ja poliittisen toiminnan vapaus.

    Länsimielisyys on vahvoilla, mutta Natoon ei olla menossa.

    UPI on eduskunnan alainen puolueeton tutkimuslaitos.

    Media tekee uutisia, ei Naton propagandaa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


adgdh kirjoitti:

Eikö Suomi-Natoon projekti alkanut samoihin aikoihin kun NL hajosi eli 25 vuotta sitten? Se on kyllä surkeasti epäonnistunut, jäsenyys on kovin kaukana. Kuka Suomen natotuksen oikein aloitti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu