Krim on Ukrainan

https://tvrain.ru/news/vk_dva-408778/
Venäläinen Andrew Bubeeva kirjoitti Venäjän VKontakten sivuille, että Krim on Ukrainan. Sai 2 vuotta vankeutta ja vuoden kiellon internetin käyttöön.
Milloin saataisiin vastaava laki Suomeen ?
1072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Älä nyt, ryskij patriootti ei kestää semmoista Venäjän mallia.
Toisaalta ryskij rakasta omista kätyristä.

Äänestä

Ehdottomasti tuollainen laki Suomeen. Lisäksi myös laki "vieraanvallan agentti". Venäjän nimenen yhteyteen aina netissäkin lause " Venäjä , kielletty terroristijärjestö Suomessa"

Äänestä

Ei mitään uutta idän auringon alla.
Hyvä idea ... lain voimalla itäkiimakon takin selkään kyrillisillä ja suomeksi "Ulkomainen Agentti" ja pitopakko ulkona liikuttaessa. Osais SUOMALAINEN ENEMMISTÖ osoittaa syvän halveksuntansa SUOMISYÖJÄÄ kohtaan parhaaksi katsomallaan tavalla. :-)
IMO.

Äänestä

Kannatan lainvoimalla ryssänvihaajille 2 vuotta vankeutta ja internetin käyttökielto.

Äänestä
  • Se on sama, kun seinille puhut. Ei jämähtänyttä paskahousuvassaria KUKAAN OTA TODESTA ... passittavat vielä pehmeeseen koppiin. Tyydy kohtaloos ja summu suppuun.
    IMO.

    Äänestä

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001174147.html
Bubejev tuomittiin jo aiemmin syksyllä 2015 kymmeneksi kuukaudeksi vankeuteen sen vuoksi, että hänen katsottiin jakaneen internetissä ”ekstremististä materiaalia”.

Bubejevin rikoksena oli tuolloin se, että hän oli jakanut netissä 12:lle kaverilleen kuvan, jossa näkyy Donin Rostovissa venäläissotilaiden tuoreita nimettömiä hautoja. Kuvassa oli ollut mukana jo valmiiksi kirjoitettu teksti ”samaan aikaan kun ukrainalaisia sotilaita haudataan sankareina, venäläistä nostoväkeä haudataan kuin koiria”.

Äänestä

Venäläitä nostoväkeä haudataan kuin koiria, koska laki kieltää kippaamasta niitä kaatopaikalle

Äänestä

Krim kuuluu venäjälle ja jos joku väittää muuta....valehtelee....kun tarkemmin ajattelee on Venäjän alku Kiovassa....että myös Ukraina luontaisesti kuuluu Venään...ilman Poroshenkon hallintoa.

Äänestä
  • Jos eurooppalaiset tulivat alunperin Afrikasta, tarkoittaako se että heillä oli täysi oikeus vallata Afrikan maat siirtomaiksi? Valitettavasti logiikkasi ei toimi, tai ainakaan ei kuvaa maailmaa jossa olisi mukava asua. :)

    Äänestä

Krim on edelleen Ukrainalle kuuluva maa-alue.
Väkivalloinsen valloittaneet on saatava vastuuseen rikoksistaan ja Krim on palautettava takaisin oikealle omistajalleen.
Ennen ei rauha palaudu Eurooppaan-, eikä koiralta lopu kusi-, ennen kuin tämä toteutuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusilakisuomeen kirjoitti:

https://tvrain.ru/news/vk_dva-408778/
Venäläinen Andrew Bubeeva kirjoitti Venäjän VKontakten sivuille, että Krim on Ukrainan. Sai 2 vuotta vankeutta ja vuoden kiellon internetin käyttöön.
Milloin saataisiin vastaava laki Suomeen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu