MITÄ HALUAT KYSYÄ STUBBILTA?
xlkjgs
14156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Samat sanat- On se vaan niin pappa idiootti göranin natsisaippualla pesty kanttihammas ääliö, ry oikein kylmät väreet tulee kun nimenki kuulee.
"Stubb" tarkoittaa kanto, suomeks
Antaako Stubb anusta mieluumminn edestä vai takaa ?
Kaiketi tykkää väkisin otosta ?
Milloin lähdet politiikasta ja miten ja milloin maksat lainasi?
Milloin arvelet minun toivovan katoamistasi maan päältä? (oikea vastaus: heti)
Tapatko ittes.. vai tarvitko apua..?
Koska hirtät itsesi munista, mieluummin kaatopaikalla?
HS Mielipide 30.9.2010
Ruotsi ei ole Suomessa alkuperäiskieli
" - -. Alkuperäiskieliksi kutsutaan vanhimpia tunnettuja, jollakin alueella puhuttavia kieliä. Suomen alkuperäiskieleksi tunnustetaan perustuslaissa saamen kieli (siis pohjoissaame, inarinsaame ja kolttasaame). Suomessa puhutaan vanhastaan myös kahta autoktonista eli kotoperäistä kieltä: perustuslaissa toiseksi kansalliskieleksemme määriteltyä suomen kieltä sekä Suomen ainoaa kotoperäistä vähemmistökieltä, karjalaa, joka näyttää unohtuneen Arffmanin vähemmistökielten listasta. Kielen kotoperäisyydellä tarkoitetaan, että sitä on puhuttu jossakin maassa tai jollakin alueella "aina". - -. Historialliselta taustaltaan ruotsi on Suomessa alloktoninen eli muualta tullut kieli. Alloktonisuus ei millään tavoin vähennä ruotsin kielen merkitystä Suomen kielimaiseman historiallisesti vakiintuneena ja keskeisenä osana."
Rino Grünthal
Johanna Laakso
Anneli Sarhimaa
professoreita
Euroopan komission rahoittama Eldia-projekti
(European Language Diversity for All)
Koska menetit neitsyytesi ? Eli sait munaa mekkoon ?
"Muistatko vielä koska menetit järkesi?"
Koska teet eduskuntatalon rapuilla aidon seppukun?
Tulen pesemään paskan pois.
Stubbin kaltaiselta narsistilta tuskin löytyy vastausta yhteenkään yhteiskunnallisesti tärkeään kysymykseen. Kysyisin kelloa ja että tykkääkö kokiksesta.
Osaako tuo jeppe laskea viittä pidemmälle?
"Kävitkö edes peruskoulun läpi"
Jos tuo hammaskeiju on päässyt peruskoulusta läpi niin ihmettelen tosiaan pisa tuloksia.
Näkeehän sen jo silmistä että tuo on psykopaatti mutta paljon tökerömpi kuin siilinjärven luikero joka teeskenteli niin että hurmasi kansaa mökinmummoa myöten.
Kokoomus on nykyään ihmiskarikatyyrien puolue.