Putinin kyselytunti EU:iin?

Putin vastailee kansalaisten kysymyksiin vuosittaisessa 3 tunnin lähetyksessä ilman käsikirjoitusta.

Miksei demokraattinen EU voi järjestää vastaavaa tilaisuutta, missä Junckers vastailisi esimerkiksi TTIP- ja Luxemburg-veronkiertosopimuksiin tai kysymyksiin omasta viinankäytöstään?

Arvaatteko miksi ei?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Putin bluffaa, sillä kaikki kysymykset on käyty etukäteen läpi. Yhtään yllätyskysymystä ei tule. Venäjä on kiero maa.

Äänestä

Avain sana ilman käsikirjoitusta. Ensin yleisö treenasi kaksi viikkoa. Vitsi aloittaja ei ole tietoinen tai pahasti uskovainen. Hyödylliset idiootit on Venäjän perusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aggöflfnnd kirjoitti:

Putin vastailee kansalaisten kysymyksiin vuosittaisessa 3 tunnin lähetyksessä ilman käsikirjoitusta.

Miksei demokraattinen EU voi järjestää vastaavaa tilaisuutta, missä Junckers vastailisi esimerkiksi TTIP- ja Luxemburg-veronkiertosopimuksiin tai kysymyksiin omasta viinankäytöstään?

Arvaatteko miksi ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu