olkaa tarkkana kk

pertti111

Kirkonkylän alueella liikkuu iltaisin ainakin pari poikaa pyörillä ja kiertelevät pöllimässä venttiilin hattuja autoista.Heistä on otettu kuvia ja ainakin toisen nimi on tiedossa.Touhussa ei ole mitään järkeä.Jos heidät saisi rysältä kiinni niin antaisi kavereiden mennä ja pyörät voisi viedä poliisille.Olisi inhottava puhuttelu tulossa.

4

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kauheeta

      Meinaatko että rengas tyhjenee ? Ei todellakaan. Tyhmäähän se on mutta kyllä sitä pahempiakin kolttosia on tehty. Uuden rengashatun hinta, montako senttiä....

    • pertti111

      kauheelle terveisiä.Ei ole kivaa kun venttiilinhatut viedään.Uusien hankkimisessa on vaiva eikä ole kiva lisätä renkaaseen ilmaa kun venttiili on täynnä likaa.Nyt on alkanut kukkia häviin.Onko samat tekijät.Kuka tietäisi?

      • suuretmurheet

        Ei ole meillä hävinnyt kukkia. Ihan päinvastoin. On alkanut ilmestyä runsaasti keltaisia kukkia nurmikolle. Ovat varmaan pojat käyneet istuttamassa ne.


    • pojat_vastuuseen

      Ei jumalauta... ne vie meidän venttiilihatutkin ! Ennen sentään naiset ja työpaikat vietiin. Nyt venttiilihatut. Sorry nim. pertti111, jotenkin vaan repesin.

      Kaikkea hyvää, asiat yleensä selkiytyvät.

      :-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      80
      3422
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1344
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      4
      1111
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1086
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      820
    6. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      45
      778
    7. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      744
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      739
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      703
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      687
    Aihe