Ilman kalatuslupia ojutjärvellä, nyt kysymys kuuluu kenen antamalla luvalla nämä elätit siellä ilman kalastuslupia kalastavat. Onko tämä päähyssäri Peura ruvennut leikkimään, niin suurta herraa, että hän on luvan antanut vai kuka. Eli nyt jokainen kalastusluvan maksanut vaatimaan, että maahantunkeutuneet maksavat joko lupansa tai lopettaavat kalastuksen järvellä.
Maahantunkeutuneet mamuloiset kalastavat?
25
1387
Vastaukset
- vituttaaaa
voi saaaaaaaaaaaaaaaaatanaaaaaaaaaaaaaaaaaaa---kaikki noille paskoille on ilmaasta
- saatanatulee
Kiväärit esiin.
- Särkiärfisu
Ne kuulemma onkii presidentin erikoisluvalla särkiä. Joten älä sekaannu asiahan.
- grhtsjdkjl
Vittu saatanan aisankannattajat. Vetäkää ny joku eres läsihin saatana. Vitun pellet teistoo mihinkään enää, nykypelleestä.
- onmeitämoneksi
täälläpä se kulttuuri kukoistaa! en kyllä tajua mitä järkeä tälläistä on kirjoitella.
- Hovooselletupahanasti
onmeitämoneksi kirjoitti:
täälläpä se kulttuuri kukoistaa! en kyllä tajua mitä järkeä tälläistä on kirjoitella.
Vanhanajan kulttuuria vain esiin ja vikatteet pyöriin, kyllä lakua syntyys.
- rautaonruostunnu
isoontaloon antit ja rannanjärvet sais herätä henkiin uudestaan,,,silloon on ollu eri meininki kauhavalla ja ympäristös
- Ylitex
Itte menen illalla kalaan enkä varmasti maksa kalastuslupaa, ja se kalastuksenvalvoja joka minulta lupia tuloo kyselemähän, tietää kyselleensä.
- Pilutyhteisiä
Mutuillahan on lupa koettaa piluakin keltä lystää pikujussi kauhavas, kauhavalla on luulot korkialla -jotta voivat nua taltuttaa.
- oiuko
millä ne kalastaa? Onkiahan saa ilman lupaakin.
- Klux-xlax
Valokuviakin on, kun loiset heittelevät ponttoonilta virveliä, päähyyssäri Peura leikkii niin isoa herraa jo, ettei säännöt koske häntä eikä loisijoita.
- KallaanLähössä
Pelastuslaitos joutui pelastamaan laittoman siirtolaisen ajelehtivalta laiturilta Lieksassa
Laiton maahantunkeutuja järjesti VOK-kaverinsa hengenvaaraan tahallisesti.
11.05.2016 23:00, 3773 lukukertaa
Iltasanomat.fi uutisoi, että Lieksan vastaanottokeskuksessa laittomasti maahan tunkeutunut asukki oli tehnyt käytännönpilan toiselle asukille.
Vastaanottokeskuksessa on omaa rantaa, ja kaksi asukkia tappoi aikaa laiturilla. Toinen heitä päätti tehdä pilan toiselle ja irrotti laiturin kiinnikkeet.
Pohjois-Karjalan pelastuslaitos sai hälytyksen kello 18:39.
http://mvlehti.net/2016/05/11/pelastuslaitos-joutui-pelastamaan-laittoman-siirtolaisen-ajelehtivalta-laiturilta-lieksassa/
Ja kukas maksaa ilkivallasta aiheutuneet kulut ...
Ei ehken aivan ilmaista pelastuslaitoksenkaan soudella asioikseen matuja järviltä ...
Jos olisi normi ihminen, posti toisi heti mojovan laskun ja vielä miliiseiltä sakot päälle ... - virvelikö
Klux-xlax kirjoitti:
Valokuviakin on, kun loiset heittelevät ponttoonilta virveliä, päähyyssäri Peura leikkii niin isoa herraa jo, ettei säännöt koske häntä eikä loisijoita.
Ei ollut yhdelläkään kuvassa virveliä, ja eikös siinä uistinta heitä. En mä nyt ainakaan sitä virveliä joka heiton jälkeen viittis uutta hommata.
- rovakitvastuuseen
Kyllä kriittisiä nyt korpee.
- mitäsluvista
Hyvin tulee kalaa ilman lupaakin.
- ValtioOmistaaRiistan
Syksyllä mettästävät hirviä kuulemma.
- Mirusta
Jep, Peura luvannut viedä ahmedin ja muhamedin hirvimettälle, toivotaan vanhingonlaukausta ristiin.
- turpiinvaan
Näitä lastenraiskaajia ja tappajia hyysätään ja saavat kaiken ilmaiseksi.
- Anonyymi
Jo on sairasta porukkaa, sairaampia kuin ne joita haukuttu🤣
Kyllä sitä kalaa piisaa köyhät, muistakaa vaan ne luvat, valkonaamat. - Anonyymi
Minäpä olen nähnyt vielä pahempaakin! Jotkut heistä ovat kävelleet väärällä puolen tietä!
- Anonyymi
Pakko väistellä kuoppia ja koloja, sen verran huonossa kunnossa "kadut".
- Anonyymi
Kauhavan rasistit liikkeellä. Kyllä on tyhymää porukkaa. Pankas omat kakaranne järjestykseen kun rikkovar paikat Ojutjärvellä.
- Anonyymi
On kyllä törkiää. Opetetahan heti rikollisiksi. Ei koske kaikkia suomen lait.
Empä enää kalastuslupaa ittekkään osta. Köyhä oon minäkin - Anonyymi
Ei onkimiseen mitään lupia tarvita.
- Anonyymi
Onkiminen on halpaa. Ei tartte muuta ku koukku ja siimaa. Onkivavan saa puunoksasta, sitten jostakin tyroksinpala kohoksi, ja eiku matoa koukkuun. Olen nähnyt kuinka aasialaiset marjanpoimijat, kalastelee itselleen ruokaa iltaisin. Ei niillä ole rahaa ylimääräistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2014609Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313210Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma332921PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist812854Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602796Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902635Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142381Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002159- 1261428
- 631158