Onko palstalla lisätietoa keskiviikkona tapahtuneesta pahoinpitelystä, jossa oli mukana myös näitä itseään kadunturvaajiksi kutsuvia juntteja?
Kadunturvajunttien pahoinpitely?
JuhisPresidentiksi
26584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Josko (murkut.org) löytyy paikaliset ei kansankukoistajista miitään viserrä.
Lontoon muslimipormestari aikoo olla rasisti ja seksisti työssään
Lontoon pormestarinvaalin voittanut Sadiq Khan kertoo, miten hän aikoo tehdä työssään päätöksiä rodun ja sukupuolen perusteella.
http://mvlehti.net/2016/05/09/lontoon-muslimipormestari-aikoo-olla-rasisti-ja-seksisti-tyossaan/
Khan valitti kaupungin liikenneviraston olevan liiaksi valkoisten miesten johtama. Tällä hetkellä liikenneviraston johtokunnassa on 13 valkoista miestä ja kolme naista. Khan kertoo, että hän aikoo tehdä muutoksia, joilla johtokunta saadaan paremmin vastaamaan lontoolaisten monimuotoisuutta.
“Minä muotoilen liikenneviraston johdon uusiksi. Lontoolaisten edun nimissä sen on paremmin edustettava lontoolaisten kirjavuutta. Johtokunnassa on 16 jäsentä, ja heistä 13 on valkoisia miehiä. 13! Voitko uskoa,” sanoi Khan.
Hän ei viitannut sanallakaan siihen, ovatko tällä hetkellä johdossa olevat ihmiset päteviä, ovatko he tehneet työnsä hyvin tai onko heidän irtisanomiselleen mitään oikeutusta.
Khan sanoo suoraan, että hän aikoo syrjiä rodun ja sukupuolen perusteella poistamalla niitä ihmisiä, jotka ovat sattuneet syntymään valkoisiksi miehiksi, vaikka he olisivat tehneet työnsä hyvin, ja korvaamalla heidät mieleisemmän ihonvärin tai mieleisemmät sukupuolielimet omaavilla.
Kaiken huipuksi Lontoon vasemmistolaiset ylistävät Khania tämän rasistisesta suunnitelmasta. Mikäli vastaavanlaista syrjintää kohdistettaisiin mihinkään muuhun ryhmään kuin valkoisiin miehiin, olisi poliittinen ura mennyttä.
Lähde: Politics.co.uk
Ai taasko ne koulutti anarkistia, HYVÄ HYVÄ!!!
Lisää tätä ja tilinumero esiin että voin tukea teitä!
Joko se yks kerhotakki päällä kulukeva naistenaharistelija sai turpahan
Tais käydä toisinpäin.
Taitaa olla sun mielikuvitukses kun ei missään ole tällaisesta mitään tietoa! No jotakinhan pitää kirjoitella KELAn tukia odotelles!
Vai että katupartion tekemä pahoinpitely? Ja alottaja oikeesti meinaa, ettei siitä olis huudettu kaikissa mahollisissa medioissa yötäpäivää jo viikko, jos selkanen olis tapahtunu? :-D
Ettei olis vain suvakin epätoivonen mustamaalausyritys ja mehtää meni sekii!
Itse paikalla tilanteessa ja kyllä siellä paikalla oli näitä arjen sankareita.
No tietysti siellä on sun lisäksi poliisit paikalla - kumma että mikään tiedotusväline ei tiedä asiasta mitään - sinä pelkästään vai vaihtoiko aloittaja vaan nimimerkkiä?
Onhan noiden sikaniskojen tuomioista ollut useampiakin juttuja lehdissä, ihanpainetussa sanassa. MV-sontasivu tuskin sellaisia julkaiseekaan.
Ja pian tulee toisten "sikaniskojen" eli matujen tuomioista juttua lisää. Tämän päivän lehdissä oli juttu matujen tekemästä joukkoraiskauksesta opiskelijaristeilyllä. Julkaisijana sekä MV että muut epäluotettavammat mediat.
Eli lähteenä jonkun feikkiprofiilin fb-sivut?
Otin yhteyttä kyseiseen katupartioon, heidän mukaansa heillä ei ollut partiointia keskiviikkona vaan ainoastaan perjantaisin ja lauantaisin. Ei osannut ottaa kantaa onko joku yksittäinen jäsen ollut siviilissä liikenteessä, muttei varmasti partiovaatetuksessa. Heille ei myöskään ole tullut poliisilta yhteydenottoa tai mitään kyselyitä asiaan liittyen.
En myöskään löytänyt paikallisista enkä valtakunnallisista tiedotusvälineistä mitään mainintaa pahoinpitelystä tuolta yöltä, joten vaikuttaa siltä, että on tekaistu koko juttu.
Uskon, kuten joku muukin oli jo maininnut, että kyseessä on vain yritys mustamaalata kyseistä porukkaa. Mielestäni he ovat hyvällä asialla, ei ole minulta mitenkään pois, jos tuolla tallaavat.
Eikö jotkut 60 partiolaasesta pidä takkia 24/7. Kauppareissullakin tullu vastaan keskellä päivää.
Näin on - ihan joka paikas eikä vaan partiokeikalla - onneksi tietää kiertää kaukaa !
Oliko paikallisia va Ilimajoen Moloja ? Ne ei kyllä enää pajon pieksentää kestä....
Nyt natsit huutele kun ei juttua ole ollut Ilkassa. Siellä ei julkaista mitään huhuja, vaan faktoja. No toivottavasti tähän löytyy faktaa ja noista pöykäreistä tehdään kokosivun juttu:)
En tahdo Ilkasta mitään MV:n kaltaista viha mediaa. Eilen alkoi Ylellä tositapahtumiin perustuva kolmiosainen sarja. NSU -Saksan uusnatsimurhat. Katsottavissa Yle Areenasta. En halua vastaavia tunnuksia kantavia sairaita ihmisiä kotikaupunkiini. Niistä ei ole ikinä historian kirjoissa kerrottu mitään hyvää.
Ilkan uutisoinnista sen verran että, Ilkka kertoo ihan höpöjä. Esimerkiksi tässä syljeskely-jutussa ei ole mitään aikaa eikä paikkaa koska tapahtui. Kun asian lukee, huomaa että täysin mutulla tuulesta temmattu juttu. http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/piispa-simo-peura-käsittämätöntä-että-suomalainen-saattaa-syljeksiä-kadulla-tummaihoisen-turvapaikanhakijan-päälle-1.2046195
Myös minua haukkuivat vastaantullessa kommunistiksi, sosiaalidemokraatiksi, epäisänmaalliseksi suvakkien hyödylliseksi idiootiksi ja "vitun vihreäksi". Joku huusi perään vielä 'sika!'
Kenelle voin tehdä ilmoituksen? Missä on Valpon lähin virasto?
:D :D :D...
Imoituksen mistä? Jäikö joku kuvaava nimitys vielä heiltä kuulematta kun niin äkkiä karkuun luikit.
Kaveri saattaa olla Kaphornin kaukaa kiertänyt merikapteeni.
Ei kannata huudella vieraisiin pöytiin, sillä jokaiselle anarkistille löytyy kuski ja komentaja
No näitä katupartiotyyöpejä ja heitä puolustavia pässejä tuntuu täällä porsasvyöhykkeellä riittävän. Mun puolestani voi mennä vaikka partioimaan lähisuolle!!
Hyvähän se on että tuolla kylillä joku partio kulkee kun ei poliisit kerkiä joka paikkaan.
Kevät on ja kesä lähenee, raiskaus tilastoihin tulee ennenkuulumattoman
korkea piikki, siihen on monta syytä "yli 32 000kpl".
Ja Joo joo kyllä Suomalainenkin raiskaa.
Näin sen keskiviikkoisen yhteenoton. Ei siinä ollut kadunturvamiestä, jos olisi ollut, niin lehdet olisi täynä asiaa.