Psykopaatti vapaakävelyllä

Tulisiko Niuvanniemen hoitajat, jotka päästivät potilaan ilman saattajaa ulos, passittaa tahdonvastaiseen hoitoon?
15184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Omituista touhua suomessa nykyään. Poliitikot eivät lakeineen halua yhtään puolustaa yhteiskuntaa pyörittävää, maksavaa, normaalia kansaansa.

Minkä maan kansanedustajat meillä on ? No EU:n, tuon mokutus-liiton, jonka touhussa ei ole mitään järkeä, kun puhutaan omien kulttuurien ja kansojen puolustamisesta.

Äänestä

Surullista. Tuokin nuori poikaparka on vain ja ainoastaan huonon kodin ja huonon viranomaistoiminnan ansiosta tuossa tilassa. Nyt häntä jahdataan kuin jotain eläintä. Hän haluaa vain ja ainoastaan elää. Vanhemmat eroaa, asunnot ja duunit menee alta, alkoholia ja huumeita ja saldo on nähtävissä.

Mielestäni kaikilta, joiden ÄO alittaa 100 pitäisi panna putket poikki välittömästi. Sen tulos näkyisi saman tien terveempänä yhteiskuntana.

Äänestä
  • Linkki tietoosi.

    Äänestä

Puranen on arvioitu vaaralliseksi itselleen ja muille. Hänet passitettiin Niuvanniemeen tahdonvastaiseen hoitoon sen jälkeen, kun hän oli surmannut 44-vuotiaan perheenäidin Kouvolassa elokuussa 2014 38 puukoniskulla

Vuoden 2014 henkirikoksen jälkeisessä mielentilatutkimuksessa Puranen todettiin vainoharhaisesti mielisairaaksi. Tapon uhri oli Puraselle entuudestaan täysin tuntematon ja valikoitui uhriksi täysin satunnaisesti.

Äänestä

Runosuoli sykkii nyt kaakon suunnasta

Ensin oli Muranen Kotkasta ja suuri kysymys Miksi Muranen murhasi
nyt on Puranen Kouvolasta ja onko seuraava kysymys miksi Puranen puraisi

Äänestä

Tuo potilas pitäisi päästää vähäksiaikaa suvakkien sekaan ovet lukittuna.

Äänestä

GPS paikannuspanta, kuten ehdonalaisvangeilla, olisi sittenkin ollut paikallaan ennen vapaakävelylle päästämistä?

Äänestä

GPS:n korvaa pienen paikkakunnan silmät ja korvat

Äänestä

Persuja ei saisi yleensä päästää siisteihin sisätiloihin, mutta nuo Niuvanniemen persut pitää pitää siellä sisätiloissa ja sänkyyn hihnoilla kiinnitettynä.

Äänestä

Polliisit sitten päättivät launataina aamupäivällä että kun on nyt vapaat niin ei kai siitä kannata ihmisiä varoittaa, juuaan nyt pullakahvia ensin viikonlopun yli ja sitten maanantaina aletaan kyselemään. Eilenhän sitten alkoi olla uutisia mutta uuttera tyyppi on voinut ehtiä aika monta ihmistä tappaa tässä välissä. Murtautunut vaikka jonnekin ok-taloon ja pistänyt kaikki kylmäksi siellä mutta polliisilla ei ole kiire näiden kanssa.

Lääkärikin ollut mainio, sen mielestä ihan vähän aikaa sitten tappanut seinähullu on ihan ok kävelemään ihmisten pariin.

Äänestä

Toivottavasti saadaan kiinni ennenkuin tappaa taas jonkin viattoman... tai kohta haetaan toisia syyllisiä.... uskomatonta, että psykopaatti murhaaja päästetään vapaaksi..

Äänestä

Niuvan kukkahattutädit tohkeissaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


murha.info kirjoitti:

Tulisiko Niuvanniemen hoitajat, jotka päästivät potilaan ilman saattajaa ulos, passittaa tahdonvastaiseen hoitoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu