VALOILMIÖITÄ

...aamulla viiden aikaan taivaalla...? Onko muilla havaintoa...Mitähän mahtavat olla..? Näyttivät ikäänkuin elosalamoilta, mutta voiko talvella olla ukkosta..?
242320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat
  • voi talvellakin olla salamoita, eihän nyt mikään kylmä ole vaan pikemmin lämmintä.
    On se ennenkin jyrissyt ja salamoinut talvi aikaan.

    Äänestä

Luultavasti olivat elosalamoita. Talvella voi niitä myös esiintyä.

Äänestä
  • vähän ajattelinkin. Hämmästytti vaan välähdyksien kirkkauden voimakuus. Kävi oikein silmiin...

    Äänestä

illalla mitään miestä väkevämpää?
Jos otit ja välkkyy silmissä sinulla on verenpainetta.

Äänestä
  • tipatonta tammikuuta tässä vietetään..et ihan promilleja nolla..:)

    Äänestä

  • jäikö tarvittavat väliin?

    Äänestä

Ei se sen kummempaa pitkän sähkökatkoksen jälkeen.

Äänestä

ehkäpä viottuneet napsahdella tuottaen valoilmiön..?

Äänestä

sateliitti välähdyksiä...Linkkejä löytyy useita.

Äänestä

Ne olivat meteoriitteja joita varisi myrskyn voimasta taivaankannelta.

Äänestä

Oon mäkin nähnyt valoilmiöitä taivaalla.

Äänestä
  • hämmästyttävän kirkkaita vai mitä...? viisi välähdystä näkyi tääl.

    Äänestä

Sähkölinjat räpsää kun päälle varisee lunta ja oksia.

Äänestä
  • funtsailin...Täytyypä lukaista karjalaisesta..=)

    Äänestä

Luukkaan evankeliumi:
21:25 Ja on oleva merkit auringossa ja kuussa ja tähdissä, ja ahdistus kansoilla maan päällä ja epätoivo, kun meri ja aallot pauhaavat.

Äänestä
  • mun tietokirjani...Hmmm..aina näitä hihhuli uskovaisia joukkoon mahtuu...

    Äänestä

olohuoneessa katsoo telkkaria noin klo 20.00 välähti kirkas valo niinku kameran valo kun ottaa kuvia, oliko se salama ulkona! täällä oulussa.

Äänestä
  • kesken aktin pelästyttiin peijakkaasti kun kirkas valo välähti, sitten toinen ja kolmaskin. Kävin tarkastamassa onko viereisessä huoneessa nukkuvalla pojalla kaikki ok, näytti nukkuvan tyytyväisenä hymy huulillaan.

    Äänestä

  • valoilmiöitä. Pohjois-Karjalassa useita erikoisia valoilmiöitä, joiden syyksi selvisi oikosulkujen aiheuttamat valokaaret. Jos kiinnostaa lukea koko juttu..www.karjalainen.fi ja klikkaa maakunta.

    Äänestä

jotain järisyttävää siellä susirajallakin tapahtuu...hoh-hoh-hoo...

Äänestä

moi

Äänestä
  • lääkeselosteen sinulta..?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


itä-suomessa kirjoitti:

...aamulla viiden aikaan taivaalla...? Onko muilla havaintoa...Mitähän mahtavat olla..? Näyttivät ikäänkuin elosalamoilta, mutta voiko talvella olla ukkosta..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu