Aamutv:n lapselliset "toimittajat" käsittelivät juonnoissaan karismaa. Nimesivät muutamia mielestään karismaattisia henkilöitä. He ovat Krista "putous" Kosonen, Li "kommari" Anderson, Jari "psyko" Sarasvuo sekä Marco "bumtsibum" Bjurnström. Voi tsiisus sentään, meikäläisen käsitys karismasta on hieman erilainen. Elämäni varrella tapaamistani henkilöistä voisin nimetä muutamia. Viihteen puolelta vaikkapa edesmenneet Tauno Palo sekä Tapo Rautavaara. Aikalaisista arkkiatri Risto Pelkonen on jäänyt mieleen. Nykypoliitikkoja pidän omaa etuaan ajavina liippareina. Sodanajan poliitikoista Kyösti Kallio pitää nimetä.
YLEnannon AamuTv:n lastentarha vauhdissa
Lelupäivätaas
11164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Työnlaadusta ei huolta Ylen toimittajilla. Pakkonyhdetyt veroeuromme takaavat rahan hulvattoman tulon vailla mitään laatua.
Jaahas, Sarasvuo on keksinyt uuden bisneksen - karismakoulutuksen. Lapsitoimittajat päästivät hänet mainostamaan aamutvhen ihan ilmaiseksi. Tai saihan hän palkkion esiintymisestään verorahoistamme. Mukaan oli haalittu vielä vanhuudenhöperö Aira Samulin. Nyt kaikki joukolla Sarasvuon karismakoulutukseen, aionkin ehdottaa sitä seuraavien koulutuspäiviemme ohjelmaksi. Näen nyt jo silmissäni nuo nuoret pukumiehet ja jakkupukunaiset, jotka ovat koulutuksen käyneet läpi ja toteuttavat oppeja elävässä elämässä. Oksennus on tulla jo nyt.
Karisman syytä lie, että aivan kaikkien kanssa en tule toimeen.
Narsismilla on uudet kasvot, se on karisma.
Tuliko selväksi, miten karies vaikuttaa karismaan?
Olen aina ajatellut että karisma syntyy sielun sivistyksestä. Ei sitä missään kursseilla eikä kirjoista opita. Karisma on nykyään katoava luonnonvara.
Enpä Kososta olisi karismaattiseksi kuvannut. Vaikuttaa aika kolholta.
on katsos karismaattinen, kun on uskaltanut kertoa lesboiluistaan ja ilmoittanut voivansa olla vaikka tarvittaessa lepakko. Se on sitä nykyajan karismaa.
Tästä se alkaa. Ylen toimittajien laatu täyttä paskaa. Puolaa ei hallitse Laki ja Oikeus-niminen puolue, vaan Laki ja Oikeudenmukaisuus. Ero on semanttisesti suuri. On törkeää, että Yle tahallaan valehtelee Puolan johtavan puolueen nimen. Yle on nyt Stubbilainen eli mielisairas. Stubbilaisen pervo-Ylen tehtävä on valehdella ja paskantaa Suomen kansan päälle. NL tuhoutui kun ei osannut elää totuudessa. Elämä valheessa tuhonnutjo koko EU:n. Viimeiset horinat menossa. Ominaista tuhin kyvyllssä on se, että tuhon viimeistelijäksi on nostettu suurkonna ja pedofiiliringin johtohahmo eli Jean Claude Juncker. Se on pirun pilkkaa koko maailmalle. Olemme verisen sodan partaalla näiden saastuneiden kusipäiden vuoksi.
Niin Stubbin vaiettu veli on todellakin pysyvästi mielisairaalan asukki. Suomenruotsalaisen sisäsiittoisuuden syytäkö se?
Sarasvuolaisuus nimenomaan on aidon karisman täydellinen vastakohta.