Leijonatko muka suosikkeja ?

Cenobiitti

Leijonat saattavat päästä pelaamaan jopa mitaleista jos hyvin käy.se tosin vaatisi lohkovoiton.itse en usko nuorien (vielä liian kokemattomia) pelaajien yltävän illasta toiseen huippuotteisiin."isot" maat ovat saaneet huippuluokan vahvistuksia kisojen kuluessa.Suomella niitä on valitettavan vähän.

4

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiMitskuaTaaskaan

      Olet täysin oikeassa. Kylmä tosiasia on, että leijonien pelit loppuu puolivälierään. Mitalista ei kannata haaveilla.

      • HommaRulaa

        Jos jääkiekon suurmaat, kuten Unkari ja Ranska, kaatuvat vain niukasti, niin puolivärierätkin tulee olemaan jo ylitse näkymätön este. Annetaan jätkien nauttia ja ottaa selfietä Pietarissa, turha on häiritä heitä jääkiekolle tai muulla vaativalla.


      • wisser.n

        Näinhän se menee, kuten me asiat vähänkökin paremmin tuntevat tiedämme.

        2011 oli vielä huonompaa, kun Suomen selfiejätkät voittivat Saksan ja Latvian kaltaiset suurmaat vasta jatkoajalla, eli menettivät noille paskoille jopa pisteitä. Silloinhan ei päästy edes neljännesvälieriin, jotka olisivatkin olleet mokomille laiskurilampaille ylitsekäymätön paikka.

        Mutta antaa jätkien vässyköidä, turha vaivata heitä tällaisilla vaativilla nettikommenteilla.


    • huonosti.menee

      Väää-ä-ä-ääyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11029
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      42
      8347
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      127
      5290
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3656
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3588
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3544
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2539
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2041
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1796
    Aihe