Salaliittohörhöjä ja vihapuhujia:
Trump nimitti tunnetun ilmastonmuutosskeptikon neuvonantajakseen
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1463191412672?ref=hs-etusivu-uusimmat-#5
Trump nimitti tunnetun ilmastonmuutosskeptikon neuvonantajakseen
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1463191412672?ref=hs-etusivu-uusimmat-#5
Vastaukset 11
Vanhimmat
Miksi vihapuhut Trumpista tuolla tavalla?
Toisten vihapuhe on "suvaitsevaista", toisten ei.
Trump onkin viisas mies jos palkkasi ilmastonkusetusmuutosSkeptikon eikä vitun Al Corea joka kusee omalla ahneella toiminnallaan ilmastonmuutos muroihin.
Sama mulkero suomessa on Petteri punakuono Taalasmaa, Ilmahumpuukilaitoksesta.
Ai että mä en unohda koskaan sitä Al Goren nyyhkytarinaa jonkun imelän balladin säestyksellä siitä, kuinka Chad-järvi Afrikassa on nyt kuivunut ja se on varma merkki ilmaston lämenemisestä. Gore ei kuitenkaan viitsiny kertoa, että sama järvi on kuivunu ja täyttyny uudestaan satoja kertoja lähihistorian aikana.
Uskomatonta kusetusta.
Joka ilmastonmuutos roskaan uskoo on täysi pässi. Luuletteko, että maapallo on ollut samanlainen kokoajan? Jääkausi on vain rasisti/fasisti/natsi/maahanmuuttokriitikko/juoppo/vaimonhakkaajien keksimä paha satu eikö?
Eipäs haukuta Trumppia. Hänestä tulee seuraava presidentti, joten on parasta varustautua siihen. Perustan väitteeni siihen, että pääsihän Hitlerkin valtaan laillisilla vaaleilla. Ihmiset rakastavat diktaattorityyppejä, jotka haluavat tehdä Yhdysvalloista suuren. Niinpä Trumpin propaganda uppoaa kansaan.
Luoja varjelkoon meitä Hilary pässiltä, siinä ämmä joka olisi katastroofi presidenttinä! Suomessa oli jo kokeilu setaämmällä ja tulokset tiedetään.
Joo hillary ei olisi edes ehdokkaana, elle i saisi ratsastaa Bill-siipan maineella ja nimellä.
Pieruämmät suohon!
Muistatteko kun Al Gore , tuo tupakkafarmari, miljardööri,
valehteli kun sen sisko kuoli keuhkosyöpään tupakan polton takia että minä "rukoilin ja vannoin että teen kaikkeni tupakanviljelyn lopettamiseksi."
itse ei ollut edes siskonsa kuolinvuoteen vierellä vaan lomaili jollain havaijin saarilla samaan aikaa. VALEHTEVA roisto, täysin tunteeton .
ilmastonmuutoksia on aina ollut ja tulee olemaan,
kun se nyt vaan kuuluu luonnnoliseen kiertokulkuun.
kohta taas kylmän kauden jälkeen on kuumaa.
onko vaikea käsittää ?
http://rayhablogi.blogspot.fi/2016/05/donald-trump-hillary-clinton-ja-kolmas.html
Ettekös tekään ole kuulleet että on myös kolmas pressaehdokas, tämä vain osoittaa miten huonosti Suomen mediat toimii.
Minä ole nähnyt kaverin kerran uutisissa ja pidin hänestä heti, toivon ja uskon hänen voittavan koska sitten maailma voisi olla hiukan inhimillisempi paikka.
bernie sanders vanha pieru demokraatintekele, vähän sama jos vielä äänestettäisiin Mooses PÖÖÖÖ Lipponen ehdokkaaksi vaikka kusi aivoissa ja tollukkaassa lainehtii!
Donald Trump siinä mielessä paras ehdokas kun edes sanoo laittavansa mutakuonomuslimit järjestykseen, eikä nuoleskele muslimiperseitä kuten mulattiobama, oikea pressan irvikuva.